Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Rymmarloppet
2022-01-02
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Viktor Mäenpää
Ski Team Mäenpää
2:05:39.753800
84.0p
2
Erik Silfver
IFK Umeå
2:06:50.760900
+1:11.7000
82.9p
3
Daniel Holmgren
IFK Umeå
2:08:59.773800
+3:20.19900
81.0p
4
Tobias Nilsson
IFK Umeå
2:09:00.773900
+3:21.20000
81.0p
5
Simon Öberg
Kalix SK
2:09:01.774000
+3:22.20100
81.0p
6
Tobias Thomson
Ttgu IF
2:09:07.774600
+3:28.20700
80.9p
7
Jim Lundmark
Skellefteå XC
2:12:23.794200
+6:44.40300
78.2p
8
Daniel Karlström
Jokkmokks SK
2:13:23.800200
+7:44.46300
77.4p
9
Ludvig WERKMÄSTER
Ttgu IF
2:13:24.800300
+7:45.46400
77.4p
10
Linus Jansson
Hällbybrunns IF
2:14:14.805300
+8:35.51400
76.7p
11
Rolf Kempe
Timrå SOK
2:14:52.809100
+9:13.55200
76.3p
12
John Lagerskog
Åre Längdskidklubb
2:15:43.814200
+10:04.60300
75.6p
13
Jakob Moritz
Nattavaaraby SK
2:16:25.818400
+10:46.64500
75.1p
14
Oskar Abrahamsson
XC Piteå
2:22:55.857400
+17:16.103500
70.6p
15
Marcus Nilsson
XC Piteå
2:23:03.858200
+17:24.104300
70.5p
16
Marcus Linfors
Skellefteå XC
2:23:18.859700
+17:39.105800
70.4p
17
Stig Lundmark
IFK Arvidsjaur SK
2:26:15.877400
+20:36.123500
68.5p
18
Tommy HÅGENSEN
MO Orienteringsklubb
2:27:11.883000
+21:32.129100
67.9p
19
Kristoffer Hjärtström
Axa SC
2:27:42.886100
+22:03.132200
67.6p
20
Olof Stenlund
Team Esplanad
2:29:47.898600
+24:08.144700
66.4p
21
Anders Mannelqvist
Vårby IK
2:29:49.898800
+24:10.144900
66.4p
22
Piotr Sitarz
OK Renen
2:29:52.899100
+24:13.145200
66.3p
23
Andreas Ehlis
Motala Aif SK
2:31:33.909200
+25:54.155300
65.4p
24
Mikael Nilsson
IFK Arvidsjaur SK
2:36:16.937500
+30:37.183600
62.9p
25
Christer Köhler
Abisko Ioik
2:36:22.938100
+30:43.184200
62.8p
26
Peter Arvidsson
Jokkmokks SK
2:37:17.943600
+31:38.189700
62.3p
27
Fredrik Norman
Järvsö IF
2:37:19.943800
+31:40.189900
62.3p
28
Erik Johansson
IFK Umeå
2:40:32.963100
+34:53.209200
60.7p
29
Robin Olofsson
SK Järven
2:41:35.969400
+35:56.215500
60.2p
30
Jörgen Sehlstedt
Skellefteå XC
2:41:55.971400
+36:16.217500
60.1p
31
Gunnar ÖLUND
Skellefteå XC
2:41:56.971500
+36:17.217600
60.1p
32
Robert Lidström
Infjärdens SK
2:43:11.979000
+37:32.225100
59.5p
33
Fredrik Jonsson
Skellefteå XC
2:43:19.979800
+37:40.225900
59.4p
34
Victor Forsberg
XC Piteå
2:43:43.982200
+38:04.228300
59.2p
35
Mikael Carlson
Seb IF
2:44:52.989100
+39:13.235200
58.7p
36
Markus Lidman
Hemmingsmarks IF
2:45:13.991200
+39:34.237300
58.6p
37
Per Adrian Kuhmunen
Jokkmokks SK
2:46:57.1001600
+41:18.247700
57.8p
38
Tord Mörk
Kimstad GOIF
2:49:24.1016300
+43:45.262400
56.7p
39
Kaj Rung
XC Piteå
2:52:18.1033700
+46:39.279800
55.5p
40
Simon Viklander
Axa SC
2:53:15.1039400
+47:36.285500
55.2p
41
Simon Rönnqvist
Kalix SK
2:53:38.1041700
+47:59.287800
55.0p
42
Göran Karlsson
Luleguttene
2:56:12.1057100
+50:33.303200
54.0p
43
Joakim Frederiksen
XC Piteå
2:57:02.1062100
+51:23.308200
53.7p
44
Jörgen Norén
Malå IF
3:00:46.1084500
+55:07.330600
52.3p
45
Erik Rönnqvist
Kalix SK
3:01:10.1086900
+55:31.333000
52.2p
46
Johan Eriksson
XC Piteå
3:03:34.1101300
+57:55.347400
51.3p
47
Fredrik Landström
Sorsele SK
3:03:54.1103300
+58:15.349400
51.2p
48
Martin Lundberg
Fredrika IK
3:06:40.1119900
+1:01:01.366000
50.3p
49
Jonatan Andersson
Norrfjärdens IF
3:11:48.1150700
+1:06:09.396800
48.7p
50
Kristoffer Eriksson
Arjeplogs SK
3:17:29.1184800
+1:11:50.430900
47.0p
51
Johan Lundberg
Kappa Kraftliner KK
3:17:55.1187400
+1:12:16.433500
46.8p
52
Jörgen Lindmark
Skellefteå XC
3:20:01.1200000
+1:14:22.446100
46.2p
53
Mats Jonsson
Obbola IK
3:23:13.1219200
+1:17:34.465300
45.4p
54
Jonatan Andersson
Hortlax SK
3:28:26.1250500
+1:22:47.496600
44.0p
55
Viktor Viklund
Hortlax SK
3:31:57.1271600
+1:26:18.517700
43.1p