Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Gålörullen
2021-10-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
43.8km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jonathan Hedbys
Storvreta IK
1:42:53.617200
80.6p
2
Robert Brundin
Karlslunds IF SF
1:44:17.625600
+1:24.8300
79.2p
3
Marcus Look
XC Sthlm Ski Club
1:45:28.632700
+2:35.15400
78.0p
4
Claes Steimert
Mälarö SOK
1:45:31.633000
+2:38.15700
77.9p
5
Alexander Melin
Sundbybergs IK
1:49:41.658000
+6:48.40700
74.1p
6
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
1:49:42.658100
+6:49.40800
74.0p
7
Johan Klinga
Snö & Tö Skidklubb
1:50:05.660400
+7:12.43100
73.7p
8
Björn Johannesson
Snö & Tö Skidklubb
1:50:07.660600
+7:14.43300
73.7p
9
Björn Haring
XC Sthlm Ski Club
1:50:08.660700
+7:15.43400
73.7p
10
David Holm
XC Sthlm Ski Club
1:50:26.662500
+7:33.45200
73.4p
11
Henrik Alm
Gnosjö FK
1:50:49.664800
+7:56.47500
73.1p
12
Andreas Kallin Karnehed
Snö & Tö Skidklubb
1:50:54.665300
+8:01.48000
73.0p
13
Jens Kirk
Stockholms RK
1:51:00.665900
+8:07.48600
72.9p
13
Johan Myhr
Nacka Värmdö SK
1:51:00.665900
+8:07.48600
72.9p
15
Björn Lystedt
Nacka Värmdö SK
1:53:47.682600
+10:54.65300
70.6p
16
Henrik Jonsson
Snö & Tö Skidklubb
1:55:54.695300
+13:01.78000
68.9p
17
Jonas Nilsson
Stockholms RK
1:56:51.701000
+13:58.83700
68.2p
18
Daniel Edquist
Axa SC
1:56:52.701100
+13:59.83800
68.2p
19
Stefan Jansson
Stockholms RK
1:56:53.701200
+14:00.83900
68.2p
20
Mats Risberg
IF Ski Team Skåne
1:57:03.702200
+14:10.84900
68.1p
21
Romain Balieu
Stockholms RK
1:58:20.709900
+15:27.92600
67.1p
22
Emil Wiklundh
Nacka Värmdö SK
2:00:53.725200
+18:00.107900
65.3p
23
Viktor Johansson
Axa SC
2:01:55.731400
+19:02.114100
64.6p
24
Fredrik Zetterling
Stockholms RK
2:02:08.732700
+19:15.115400
64.5p
25
Peter Gustafsson
Snö & Tö Skidklubb
2:02:21.734000
+19:28.116700
64.3p
26
John Sterner
XC Sthlm Ski Club
2:03:04.738300
+20:11.121000
63.9p
27
Gustav Johnsson
XC Sthlm Ski Club
2:03:07.738600
+20:14.121300
63.8p
28
Stellan Lindgren
Stockholms RK
2:03:24.740300
+20:31.123000
63.6p
29
Mattias Forsberg
Turebergs IF
2:04:33.747200
+21:40.129900
62.9p
30
Magnus Almqvist
Stockholms RK
2:04:41.748000
+21:48.130700
62.8p
31
Peter Blomgren
Nacka Värmdö SK
2:05:42.754100
+22:49.136800
62.2p
32
Johan Hagsten
Snö & Tö Skidklubb
2:06:27.758600
+23:34.141300
61.7p
33
Peter Hallberg
XC Sthlm Ski Club
2:07:11.763000
+24:18.145700
61.3p
34
Erwan Weber
Athletic Club Salt Lake
2:07:13.763200
+24:20.145900
61.2p
35
Marcus Klang
Axa SC
2:11:55.791400
+29:02.174100
58.5p
36
Anders Rehn
Högbo GIF
2:12:42.796100
+29:49.178800
58.1p
37
Ola Backlund
Saltsjöbadens SLK
2:12:52.797100
+29:59.179800
58.0p
38
Fredrik Lennmark
Tunafors SK
2:13:13.799200
+30:20.181900
57.8p
39
Fredrik Lindblom
Stockholms RK
2:15:58.815700
+33:05.198400
56.4p
40
Fredrik Sundberg
Sundbybergs IK
2:17:20.823900
+34:27.206600
55.7p
41
Martin Åhman
Stockholms RK
2:36:42.940100
+53:49.322800
47.4p
42
Christian Wincrantz
XC Sthlm Ski Club
2:36:53.941200
+54:00.323900
47.4p
43
Tobias Duse
Stockholms RK
2:41:15.967400
+58:22.350100
45.8p
-
Martin Berggren
Snö & Tö Skidklubb
23:59:58.8639700
-
Peter Malmborg
Stockholms RK
23:59:58.8639700
-
Filip Borgström
Nacka Värmdö SK
23:59:59.8639800
-
Niklas Österberg
Storvreta IK
23:59:59.8639800
-
David Hollsten
Snö & Tö Skidklubb
23:59:59.8639800
-
Mats Derblom
Medle SK
23:59:59.8639800
-
Mikael Hautaluoma
XC Sthlm Ski Club
23:59:59.8639800
-
Sebastian Wiman
Snö & Tö Skidklubb
23:59:59.8639800
-
Anders Eriksson
XC Sthlm Ski Club
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)