Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bergebo Ski Weekend
2021-01-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
11km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Elias Danielsson
Högbo GIF
24:43.148200
88.3p
2
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
24:59.149800
+16.1500
87.1p
2
Calle Rune
Täby IS SK
24:59.149800
+16.1500
87.1p
4
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
25:11.151000
+28.2700
86.3p
5
Adam Steen
Team Ormsalva
25:26.152500
+43.4200
85.2p
6
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
25:31.153000
+48.4700
84.9p
7
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
25:34.153300
+51.5000
84.7p
8
Bosse Lövgren
Falu IK
25:45.154400
+1:02.6100
84.0p
9
Anton Grahn
IF Hallby SOK
26:12.157100
+1:29.8800
82.2p
10
Martin Elmvall
Högbo GIF
26:13.157200
+1:30.8900
82.1p
11
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
26:30.158900
+1:47.10600
81.1p
12
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
26:49.160800
+2:06.12500
79.9p
13
Axel Palm
Falu IK
26:51.161000
+2:08.12700
79.8p
14
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
26:53.161200
+2:10.12900
79.7p
15
Max Andersson
Falun Borlänge SK
26:56.161500
+2:13.13200
79.5p
16
Gabriel Norder
IF Hallby SOK
26:57.161600
+2:14.13300
79.4p
17
Markus Almgren
IFK Mora SK
27:07.162600
+2:24.14300
78.8p
18
Jakob Tapani
Kiruna
27:10.162900
+2:27.14600
78.7p
19
Jonathan Nahlen
Falun Borlänge SK
27:11.163000
+2:28.14700
78.6p
19
Erik Johansson
Domnarvets GOIF
27:11.163000
+2:28.14700
78.6p
21
Jonatan Steen
Sågmyra SK
27:12.163100
+2:29.14800
78.6p
22
Kalle Georgsson
Högbo GIF
27:27.164600
+2:44.16300
77.7p
23
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
27:39.165800
+2:56.17500
77.0p
24
John Hermansson
IFK Mora SK
27:48.166700
+3:05.18400
76.5p
25
Viktor Norberg
Falu IK
28:16.169500
+3:33.21200
75.0p
26
Sebastian Svahn
IFK Mora SK
28:18.169700
+3:35.21400
74.9p
27
Edwin Franzen
IFK Mora SK
28:19.169800
+3:36.21500
74.8p
28
Alexander Thudeen
Sya SK
28:28.170700
+3:45.22400
74.4p
29
Johannes Saario
Korsnäs IF SK
28:50.172900
+4:07.24600
73.2p
30
Anton Andersson
Falu IK
29:11.175000
+4:28.26700
72.2p
31
Leo Karlöf
Täby IS SK
29:14.175300
+4:31.27000
72.0p
32
Ruben Tholander
Sundbybergs IK
29:22.176100
+4:39.27800
71.7p
33
Daniel Loman Olsson
Falun Borlänge SK
29:26.176500
+4:43.28200
71.5p
34
Ceasar Helmersson-kareld
Kvarnsvedens GOIF SK
29:59.179800
+5:16.31500
69.9p
35
Anton Henriksson
Rehns BK
30:11.181000
+5:28.32700
69.4p
36
Linus Nilsson
Åmåls OK
30:14.181300
+5:31.33000
69.2p
37
Niklas Lundmark
Vissefjärda GOIF
32:41.196000
+7:58.47700
63.2p
-
Albin Blomberg
Rehns BK
23:59:58.8639700
-
Robin Carlborg
Högbo GIF
23:59:58.8639700
-
Markus Melén
Falu IK
23:59:58.8639700
-
Frank Krouwel
Stora Tuna IK SK
23:59:58.8639700
-
Joel Ernstsson
Rehns BK
23:59:59.8639800
-
Arvid Norberg
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
Erik Bryne
Sunne SLF
23:59:59.8639800
-
Måns Sunesson
Sellnäs IF
23:59:59.8639800
-
Wiliam Björklin
Högbo GIF
23:59:59.8639800
-
Oskar Jäderblom
Fjärdhundra SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)