Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Åsarnaspelen sprint
2021-01-23
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
1.2km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Märta Rosenberg
Duveds IF
2:58.17710
2
Moa Hansson
Landsbro IF SK
2:58.17780
+0
3
Tilde Bångman
Offerdals SK
3:02.18150
+4.340
4
Lisa Eriksson
Strömnäs GIF
3:04.18350
+6.540
5
Lisa Ingesson
Strömnäs GIF
3:05.18470
+7.660
6
Hanna Lundberg
Luleå Gjutarens IF
3:07.18620
+9.810
7
Maja Årebäck
Bolidens SK
3:08.18780
+10.970
8
Nora Bråmer
IFK Mora SK
3:09.18850
+11.1040
9
Tove Karlsson
Täby IS SK
3:09.18870
+11.1060
10
Ella Georgsson
Högbo GIF
3:09.18880
+11.1070
11
Sigrid Hübenette
Hägglunds Ski Team SK
3:09.18880
+11.1070
12
Elin Näslund
Vårby IK
3:09.18890
+11.1080
13
Ida Nilsson
Bergeforsens SK
3:11.19050
+13.1240
14
Malin Oskarsson
IFK Mora SK
3:11.19070
+13.1260
15
Linn Tapani
Kiruna
3:11.19080
+13.1270
16
Tilda Östberg
IFK Mora SK
3:12.19100
+13.1290
17
Evelina Crüsell
Skellefteå SK
3:12.19170
+14.1360
18
Maja Heikki
Sälens IF
3:13.19250
+15.1440
19
Ida Andersson
WE Sports Club
3:13.19260
+15.1450
20
Elin Henriksson
Skellefteå SK
3:13.19280
+15.1470
21
Erika Lavén
Täby IS SK
3:13.19290
+15.1480
22
Magdalena Nilsson
IFK Umeå
3:14.19340
+16.1530
23
Lina Rydén
IFK Mora SK
3:15.19420
+17.1610
24
Anna Jonsson
Duveds IF
3:15.19470
+17.1660
25
Flisa Ravald
Ås IF
3:15.19490
+17.1680
26
Wilma Johansson
Åsarna IK
3:16.19530
+18.1720
27
Emma Lindberg
IFK Mora SK
3:16.19540
+18.1730
28
Lisa Nystedt
Täby IS SK
3:16.19560
+18.1750
29
Elsa Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
3:17.19610
+19.1800
30
Filippa Lundgren Wikström
Grava SK
3:17.19620
+19.1810
31
Josehanna Lundgren Wikström
Grava SK
3:17.19660
+19.1850
32
Elin Andersson
WE Sports Club
3:18.19730
+20.1920
33
Saga Nilsson
Skellefteå SK
3:18.19770
+20.1960
34
Tilda Ström
Dala-Järna IK
3:18.19790
+20.1980
35
Sofia Lundkvist
Kalix SK
3:19.19810
+21.2000
36
Lina Björk
IFK Skövde SK
3:19.19840
+21.2030
37
Alva Isaksson
Sävast Ski Team IF
3:19.19870
+21.2060
38
Elsa Wallin
Högbo GIF
3:20.19920
+22.2110
39
Jonna Persson Kjellgren
Järpens SK
3:20.19950
+22.2140
40
Moa Hedman
Högbo GIF
3:21.20030
+23.2220
41
Irja Brandfjell
Funäsdalens IF
3:21.20050
+23.2240
42
Clara Granljung
Kalix SK
3:21.20090
+23.2280
43
Hedda Samuelsson
Östersunds SK
3:21.20090
+23.2280
44
Ella Burman
Skellefteå SK
3:22.20120
+24.2310
45
Emelie Englund
Bergeforsens SK
3:22.20130
+24.2320
46
Alice Widholm
Lidköpings VSK
3:22.20140
+24.2330
47
Paige Lembke
WE Sports Club
3:22.20190
+24.2380
48
Frida Poromaa
Åsarna IK
3:23.20210
+25.2400
49
Tindra Österberg
Ås IF
3:23.20250
+25.2440
50
Ida Wasell
Järpens SK
3:23.20250
+25.2440
51
Louise Jonsson
Alnö SK
3:23.20290
+25.2480
52
Elsa Granholm
Stockviks SF
3:24.20300
+25.2490
53
Elsa Hermansson
IFK Mora SK
3:24.20360
+26.2550
54
Signe Svensson
Järpens SK
3:25.20430
+27.2620
55
Amanda Pallin
Alnö SK
3:25.20460
+27.2650
56
Hannah Forsman
Högbo GIF
3:25.20470
+27.2660
57
Kerstin Näslund
SK Bore
3:26.20510
+28.2700
58
Jenny Edin
Matfors SK
3:26.20510
+28.2700
59
Elin Modin
Sollefteå Skidor IF
3:26.20520
+28.2710
60
Hanna Holmgren
Bergeforsens SK
3:26.20530
+28.2720
61
Wilma Riekkola
Sävast Ski Team IF
3:26.20570
+28.2760
62
Julia Nilsson
Offerdals SK
3:27.20610
+29.2800
63
Ebba Englund
Bergeforsens SK
3:27.20670
+29.2860
64
Tilde Engberg
Bondsjöhöjdens IK
3:27.20690
+29.2880
65
Josefine Söderqvist
Storvreta IK
3:28.20730
+30.2920
66
Irma Östberg
Åsarna IK
3:28.20740
+30.2930
67
Tova Andersson
Brovallens IF
3:29.20830
+31.3020
68
Elin Morlind
Åsarna IK
3:29.20840
+31.3030
69
Tilde Josefsson
Täby IS SK
3:29.20870
+31.3060
70
Thea Eriksson
Bergeforsens SK
3:31.21080
+33.3270
71
Emma Höglund
Sollefteå Skidor IF
3:31.21080
+33.3270
72
Elsa Carling
Falu IK
3:32.21120
+34.3310
73
Hilda Lingman
Rehns BK
3:32.21130
+34.3320
74
Elin Westh
SK Bore
3:32.21130
+34.3320
75
Elsa Holmbom
Sävast Ski Team IF
3:33.21240
+35.3430
76
Maja Aronsson
Östersunds SK
3:34.21380
+36.3570
77
Kerstin Åberg
Järpens SK
3:34.21390
+36.3580
78
Evelina Nilsson
IFK Umeå
3:35.21430
+37.3620
79
Ida Garfvè
IFK Mora SK
3:35.21450
+37.3640
80
MY Werner
IK Stern
3:36.21550
+38.3740
81
Agnes Öhrn
Bergeforsens SK
3:36.21560
+38.3750
82
Alva Eriksson
Sollefteå Skidor IF
3:36.21570
+38.3760
83
Tove Lundh
Bergeforsens SK
3:36.21580
+38.3770
84
Ebba Andersson
Stockviks SF
3:36.21590
+38.3780
85
Moa Backlund
Högbo GIF
3:39.21850
+41.4040
86
Ylva Sandström
Stockviks SF
3:41.22030
+43.4220
87
Alva Dahlin
Bergeforsens SK
3:41.22090
+43.4280
88
Tove Levin Johansson
IFK Hedemora SK
3:43.22260
+45.4450
89
Julia Bosell
Falu IK
3:44.22310
+46.4500
90
Ebba Bengtsson
Tynderö IK
3:45.22460
+47.4650
91
Elvira Hermansson
Offerdals SK
3:48.22730
+50.4920