Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
GGVV Rullskidcup Etapp 5 Hjälshammar
2020-08-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
22km, Rullskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Simon Magnusson
OK Stigen
49:08.294700
78.6p
2
Elias Andersson
Landsbro IF SK
49:31.297000
+23.2200
77.8p
3
Isak Nilsson
Gnosjö FK
50:27.302600
+1:19.7800
75.8p
4
Jakob Mörhed
Vaggeryds SOK
50:59.305800
+1:51.11000
74.8p
5
Anton Grahn
IF Hallby SOK
51:13.307200
+2:05.12400
74.3p
6
Alexander Elmersson
Gnosjö FK
51:21.308000
+2:13.13200
74.0p
7
Andreas Lundh
Halmstad OK
51:29.308800
+2:21.14000
73.8p
8
Alexander Thudeen
Sya SK
51:32.309100
+2:24.14300
73.7p
9
Emanuel Elmersson
Gnosjö FK
52:07.312600
+2:59.17800
72.6p
10
Mattias Qvarnström
Lekeryd-Svarttorps SK
52:25.314400
+3:17.19600
72.0p
11
Thomas Wollentz
Halmstads Skidklubb
52:29.314800
+3:21.20000
71.9p
12
Jonathan Hansson
Burseryds IF
53:10.318900
+4:02.24100
70.6p
13
Karl Stark
Vaggeryds SOK
53:20.319900
+4:12.25100
70.4p
14
Magnus Edgren
Lekeryd-Svarttorps SK
53:25.320400
+4:17.25600
70.2p
15
Johan Englund
OK Stigen
53:27.320600
+4:19.25800
70.1p
16
Petter Gustafsson
Gnosjö FK
53:47.322600
+4:39.27800
69.6p
17
Elliot Åkesson
IF Hallby SOK
53:58.323700
+4:50.28900
69.3p
18
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
54:02.324100
+4:54.29300
69.1p
19
Johan Lind
OK Stigen
54:04.324300
+4:56.29500
69.1p
20
Axel Björkman
IF Hallby SOK
54:09.324800
+5:01.30000
68.9p
21
Gustav Nilsson
OK Stigen
54:11.325000
+5:03.30200
68.9p
22
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
54:26.326500
+5:18.31700
68.5p
23
Linus Wallden
SK Graal
54:29.326800
+5:21.32000
68.4p
24
Mikael Rask
OK Stigen
55:28.332700
+6:20.37900
66.8p
25
Patrik Petersson
Apladalens Lk
56:12.337100
+7:04.42300
65.6p
26
Viktor park
OK Stigen
56:19.337800
+7:11.43000
65.5p
27
Filip Johansson
OK Stigen
56:50.340900
+7:42.46100
64.7p
28
Kenneth Söderberg
Apladalens Lk
57:05.342400
+7:57.47600
64.3p
29
Oliver Nord
Lekeryd-Svarttorps SK
57:17.343600
+8:09.48800
64.0p
30
Jakob Josefsson
Axa SC
57:47.346600
+8:39.51800
63.3p
31
Niclas Hansson
Burseryds IF
57:56.347500
+8:48.52700
63.1p
32
Ove Hallberg
Burseryds IF
59:10.354900
+10:02.60100
61.4p
33
Johan Johansson Park
Gnosjö FK
59:15.355400
+10:07.60600
61.3p
34
Ludwig Åkestrand
Burseryds IF
59:56.359500
+10:48.64700
60.4p
35
Jonas Ryd
Apladalens Lk
1:01:20.367900
+12:12.73100
58.6p
36
Johan Bäck
Vaggeryds SOK
1:01:32.369100
+12:24.74300
58.4p
37
Daniel Bokinge
Apladalens Lk
1:02:30.374900
+13:22.80100
57.2p
38
Andreas Berg
Apladalens Lk
1:10:38.423700
+21:30.128900
49.1p