Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
GGVV Rullskidcup etapp 4 Vaggeryd
2020-07-30
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
20km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
44:26.266500
83.9p
2
H 21
Leo Johansson
Falun Borlänge SK
45:12.271100
+46.4500
81.9p
3
H 21
Eric Rosjö
IFK Mora SK
45:13.271200
+47.4600
81.9p
4
H 21
Axel Jutterström
IFK Mora SK
46:40.279900
+2:14.13300
78.4p
5
H 21
Elias Andersson
Landsbro IF SK
47:23.284200
+2:57.17600
76.8p
6
H 21
Alexander Elmersson
Gnosjö FK
47:25.284400
+2:59.17800
76.7p
7
H 21
Anton Grahn
IF Hallby SOK
47:30.284900
+3:04.18300
76.5p
8
H 21
Jakob Mörhed
Vaggeryds SOK
47:31.285000
+3:05.18400
76.5p
9
H 21
Emanuel Elmersson
Gnosjö FK
47:35.285400
+3:09.18800
76.3p
10
H 21
Isak Nilsson
Gnosjö FK
47:37.285600
+3:11.19000
76.3p
11
H 21
Rasmus Helgesson
Ölands SK
48:55.293400
+4:29.26800
73.5p
12
H 21
Stefan Mennborg
IK Hakarpspojkarna
48:56.293500
+4:30.26900
73.5p
13
H 21
Petter Gustafsson
Gnosjö FK
48:59.293800
+4:33.27200
73.4p
14
H 21
Mattias Qvarnström
Lekeryd-Svarttorps SK
49:00.293900
+4:34.27300
73.4p
15
D 21
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
49:41.298000
+5:15.31400
72.0p
16
H 21
Alexander Thudeen
Sya SK
50:40.303900
+6:14.37300
70.1p
17
H 21
Elliot Åkesson
IF Hallby SOK
50:52.305100
+6:26.38500
69.8p
18
H 21
Ken Slättengren
Nybro Ski
50:58.305700
+6:32.39100
69.6p
19
H 21
Jonathan Hansson
Burseryds IF
51:05.306400
+6:39.39800
69.4p
20
H 21
Emil Östlin
IK Hakarpspojkarna
51:30.308900
+7:04.42300
68.6p
21
H 21
Karl Stark
Vaggeryds SOK
51:37.309600
+7:11.43000
68.4p
22
H 21
Joel Björnlinger
IK Vista
51:47.310600
+7:21.44000
68.1p
23
H 21
Markus Qvarnström
IK Hakarpspojkarna
53:22.320100
+8:56.53500
65.5p
24
H 21
Linus Wallden
SK Graal
53:31.321000
+9:05.54400
65.3p
25
H 21
Johan Wernefur
Skillingaryds FK
53:38.321700
+9:12.55100
65.1p
26
H 21
Ludwig Åkestrand
Burseryds IF
53:39.321800
+9:13.55200
65.0p
27
H 21
Jesper Gunnerling
IF Hallby SOK
53:45.322400
+9:19.55800
64.9p
28
H 21
Oliver Nord
Lekeryd-Svarttorps SK
53:47.322600
+9:21.56000
64.8p
29
H 21
Jakob Josefsson
OK Stigen
55:50.334900
+11:24.68300
61.8p
30
H 21
Ola Slättengren
Nybro Ski
55:52.335100
+11:26.68500
61.7p
31
H 21
Johan Johansson Park
Gnosjö FK
56:01.336000
+11:35.69400
61.5p
32
H 21
Filip Johansson
OK Stigen
57:15.343400
+12:49.76800
59.8p
33
H 21
Ove Hallberg
Burseryds IF
57:20.343900
+12:54.77300
59.7p
34
H 21
Kenneth Söderberg
Apladalens Lk
57:24.344300
+12:58.77700
59.6p
35
H 21
Mats-Göran Melin
Apladalens Lk
58:28.350700
+14:02.84100
58.2p
36
H 21
Jonas Ryd
Apladalens Lk
58:54.353300
+14:28.86700
57.7p
37
D 21
Matilda Grahn
IF Hallby SOK
1:05:40.393900
+21:14.127300
50.3p
38
H 21
Johan Lind
OK Stigen
23:59:59.8639800
38
H 21
Gustav Nilsson
OK Stigen
23:59:59.8639800
38
H 21
Martin Männer
Göteborgs SK
23:59:59.8639800
38
H 21
Stefan Virtanen
Nässjö SF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)