Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
GGVV Rullskidcup, etapp 2 Gnosjö
2020-06-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
21km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Moa Hansson
Landsbro IF SK
49:27.296600
71.5p
2
Sara Karlsson
Gnosjö FK
1:00:56.365500
+11:29.68800
54.6p
3
Lina Park
Gnosjö FK
1:02:26.374500
+12:59.77800
53.0p
4
Louise Wanemark
Apladalens Lk
1:03:47.382600
+14:20.85900
51.6p
5
Linnea Park Lindahl
Gnosjö FK
1:05:34.393300
+16:07.96600
49.9p
H 21
21km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Elias Andersson
Landsbro IF SK
47:13.283200
76.0p
2
Alexander Thudeen
Sya SK
47:17.283600
+4.300
75.9p
3
Isak Nilsson
Gnosjö FK
47:18.283700
+5.400
75.8p
4
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
47:20.283900
+7.600
75.8p
5
Henrik Alm
Gnosjö FK
47:22.284100
+9.800
75.7p
6
Emanuel Elmersson
Gnosjö FK
49:30.296900
+2:17.13600
71.4p
7
Johan Englund
OK Stigen
49:30.296900
+2:17.13600
71.4p
8
Mattias Qvarnström
Lekeryd
49:31.297000
+2:18.13700
71.3p
9
Jakob Mörhed
Vaggeryds SOK
49:31.297000
+2:18.13700
71.3p
10
Karl Stark
Vaggeryds SOK
49:32.297100
+2:19.13800
71.3p
11
Stefan Mennborg
IK Hakarpspojkarna
50:04.300300
+2:51.17000
70.3p
12
Alexander Elmersson
Gnosjö FK
50:15.301400
+3:02.18100
70.0p
13
Petter Gustafsson
Gnosjö FK
50:25.302400
+3:12.19100
69.6p
14
Peter Gustavsson Josephson
OK Stigen
50:31.303000
+3:18.19700
69.5p
15
Johan Lind
OK Stigen
51:08.306700
+3:55.23400
68.4p
16
Jonathan Hansson
Burseryds IF
52:19.313800
+5:06.30500
66.3p
17
Emil Östlin
IK Hakarpspojkarna
52:20.313900
+5:07.30600
66.3p
18
Niclas Hansson
Burseryds IF
52:21.314000
+5:08.30700
66.3p
19
Axel Svensson
Landsbro IF SK
52:27.314600
+5:14.31300
66.1p
20
Viktor park
Gnosjö FK
53:00.317900
+5:47.34600
65.2p
21
Gustav Nilsson
OK Stigen
53:20.319900
+6:07.36600
64.7p
22
Mikael Rask
OK Stigen
53:26.320500
+6:13.37200
64.6p
23
Markus Qvarnström
IK Hakarpspojkarna
53:28.320700
+6:15.37400
64.5p
24
Patrik Petersson
Apladalens Lk
55:12.331100
+7:59.47800
61.9p
25
Filip Johansson
OK Stigen
55:39.333800
+8:26.50500
61.3p
26
Ludwig Åkestrand
Burseryds IF
56:02.336100
+8:49.52800
60.7p
27
Jakob Josefsson
OK Stigen
57:04.342300
+9:51.59000
59.3p
28
Kenneth Söderberg
Apladalens Lk
57:51.347000
+10:38.63700
58.3p
29
Jonas Ryd
Apladalens Lk
59:16.355500
+12:03.72200
56.6p
30
Daniel Ström
OK Stigen
59:18.355700
+12:05.72400
56.5p
31
Johan Johansson Park
Gnosjö FK
59:46.358500
+12:33.75200
56.0p
32
Ove Hallberg
Burseryds IF
59:52.359100
+12:39.75800
55.8p
33
Daniel Bokinge
Apladalens Lk
1:00:43.364200
+13:30.80900
54.9p
34
Viktor Hermansson
OK Stigen
1:01:00.365900
+13:47.82600
54.5p
35
Mats-Göran Melin
Apladalens Lk
1:03:45.382400
+16:32.99100
51.6p
36
Johan Petersson
Gnosjö FK
1:04:00.383900
+16:47.100600
51.4p
37
Emil Aggefors
OK Stigen
1:05:54.395300
+18:41.112000
49.6p