Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM Masstart
2020-03-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Truls Gisselman
Rehns BK
55:14.331390
88.9p
2
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
55:20.331900
+5.410
88.8p
3
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
55:35.333480
+20.1990
88.4p
4
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
55:44.334320
+29.2830
88.2p
5
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
55:52.335130
+37.3640
88.0p
6
Martin Mickels
Bålsta SK
55:56.335520
+41.4030
87.9p
7
Emil Danielsson
Högbo GIF
56:02.336160
+47.4670
87.8p
8
William Schultz
IFK Umeå
56:09.336850
+54.5360
87.6p
9
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
56:39.339860
+1:24.8370
86.9p
10
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
56:41.340080
+1:26.8590
86.8p
11
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
57:09.342820
+1:54.11330
86.2p
12
Samuel Oskarsson
IFK Mora SK
57:35.345400
+2:20.13910
85.6p
13
Erik Granström
Strömnäs GIF
57:50.346910
+2:35.15420
85.2p
14
Petter Dahl
IF Strategen
57:57.347620
+2:42.16130
85.1p
15
Ossian Rosenberg
Åsarna IK
58:06.348500
+2:51.17010
84.9p
16
Benjamin Terent
Rehns BK
58:19.349840
+3:04.18350
84.5p
17
Erik Engelin
Offerdals SK
58:37.351670
+3:22.20180
84.1p
18
Jonathan Edman
IFK Umeå
58:51.353020
+3:36.21530
83.8p
19
Jesper Lindberg
Gellivare Skidallians IK
58:51.353060
+3:36.21570
83.8p
20
Joel Ernstsson
Rehns BK
58:57.353630
+3:42.22140
83.7p
21
Joel Andersson
IFK Mora SK
59:05.354490
+3:51.23000
83.5p
22
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
59:11.355020
+3:56.23530
83.4p
23
Joel Jänes
Stockviks SF
59:11.355090
+3:57.23600
83.4p
24
Emil Logård
Rehns BK
59:18.355700
+4:03.24210
83.2p
25
Jacob Lindehag
Strömnäs GIF
59:29.356810
+4:14.25320
83.0p
26
Eelis Murto
Gellivare Skidallians IK
59:45.358430
+4:30.26940
82.6p
27
Martin Elmvall
Högbo GIF
59:46.358580
+4:31.27090
82.6p
28
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
59:54.359380
+4:39.27890
82.4p
29
Jesper Persson
Åsarna IK
59:58.359720
+4:43.28230
82.4p
30
Sven Leander
Åsarna IK
1:00:16.361560
+5:01.30070
82.0p
31
Axel Björkman
IF Hallby SOK
1:00:28.362730
+5:13.31240
81.7p
32
Filip Borgström
IF Strategen
1:00:34.363380
+5:19.31890
81.6p
33
Love Kreij
IF Strategen
1:00:37.363690
+5:23.32200
81.5p
34
Thomas Fällgren
Arvika IS
1:00:41.364010
+5:26.32520
81.5p
35
Emil Simu
Luleå Gjutarens IF
1:01:13.367230
+5:58.35740
80.8p
36
Ruben Nyberg
Gellivare Skidallians IK
1:01:18.367760
+6:03.36270
80.7p
37
Victor Sehlstedt
IFK Umeå
1:01:18.367790
+6:04.36300
80.7p
38
Linus Jonsson
Åsarna IK
1:01:26.368580
+6:11.37090
80.5p
39
Ask Abrahamsson
IK Stern
1:01:34.369360
+6:19.37870
80.4p
40
Anton Mäkinen
Högbo GIF
1:01:40.369920
+6:25.38430
80.2p
41
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
1:02:42.376190
+7:28.44700
79.0p
42
Viktor Wiig
IF Strategen
1:02:48.376700
+7:33.45210
78.9p
43
Isak Seijsing
Hägglunds Ski Team SK
1:02:58.377770
+7:43.46280
78.7p
44
Nils Kylborn
Gellivare Skidallians IK
1:03:13.379210
+7:58.47720
78.4p
45
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
1:03:26.380590
+8:12.49100
78.1p
46
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
1:03:34.381300
+8:19.49810
78.0p
47
Henrik Millestu
Utrikes SK
1:03:49.382850
+8:34.51360
77.7p
48
Arvid Schön
Storvreta IK
1:03:54.383310
+8:39.51820
77.6p
49
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
1:04:44.388320
+9:29.56830
76.7p
50
August Abrahamsson
Ulricehamns IF
1:04:54.389350
+9:39.57860
76.5p
51
Rasmus Rudberg
Sya SK
1:04:58.389720
+9:43.58230
76.4p
52
Johan Bjernhed Nordahl
Domnarvets GOIF
1:05:29.392810
+10:14.61320
75.8p
53
Anton Karlsson
Tanums IF
1:05:58.395720
+10:43.64230
75.3p
53
Isidor Wiksten
Matfors SK
1:05:58.395720
+10:43.64230
75.3p
55
Harald Östensen
IFK Skövde SK
1:06:03.396250
+10:48.64760
75.2p
56
Adam Boman
Tranemo IF
1:06:30.398960
+11:15.67470
74.7p
57
Johannes Saario
Korsnäs IF SK
1:06:40.399940
+11:25.68450
74.6p
58
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
1:06:40.399950
+11:25.68460
74.6p
59
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
1:06:42.400160
+11:27.68670
74.5p
60
Kasper Wiken
Åsarna IK
1:06:50.400930
+11:35.69440
74.4p
61
Johannes Josefsson
Täby IS SK
1:06:56.401540
+11:41.70050
74.3p
62
Mårten Gedda
IK Stern
1:07:37.405630
+12:22.74140
73.6p
-
Georg Ersson
IF Strategen
23:59:57.8639600
-
Oskar Åslund
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
Emil Hagström
Garphyttans IF
23:59:58.8639700
-
Arvid Värmsjö
SK Bore
23:59:58.8639700
-
William Selander
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
Joel Wessman
Vreta Skid o Mk
23:59:58.8639700
-
Albin Lundqvist
Gillberga SK
23:59:58.8639700
-
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
23:59:58.8639700
-
Lucas Laagen
Lidköpings VSK
23:59:58.8639700
-
Erik Backlund
Äspereds IF
23:59:58.8639700
-
Anton Björk
Orsa SK
23:59:58.8639700
-
Nils Wastegård
IK Stern
23:59:58.8639700
-
Isak Lieback
Ulricehamns IF
23:59:58.8639700
-
Axel Svingstedt
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
Axel Åslund
Hedesunda IF
23:59:59.8639800
-
Fabian Csiky
Lycksele IF
23:59:59.8639800
-
Emil Selmosson
Lidköpings VSK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)