Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Lycksele Sprint F
2020-02-14
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 18
1.4km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
2
Albin Åström
Bodens SK
3
Theo Mattei
Sävast Ski Team IF
4
Gustav Pålsson
Utrikes SK
5
Erik Larsson
IFK Mora SK
6
Ludvig Berg
Granbergsdals IF
7
Birk Blomqvist
Rehns BK
8
Leo Svahn
Östersunds SK
9
Nils Bergström
Domnarvets GOIF
10
Calle Rune
Täby IS SK
11
Måns Skoglund
Täby IS SK
12
Hugo Abrahamsson
IFK Umeå
13
Jonas Lenz
Matfors SK
14
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
15
Viktor Majbäck
Jukkasjärvi IF
16
Viktor Holmgren
Täfteå IK
17
Jens Junes
IFK Umeå
18
Karl Grywenz
Täby IS SK
19
David Lantto
Gellivare Skidallians IK
20
Gustav Hedström
Östersunds SK
21
Oskar Algotsson
Åsarna IK
22
Ludvig Fredriksson
Strömnäs GIF
23
Tor Rönnestrand
Ås IF
24
Markus Melén
Falu IK
25
Albin Augustsson
Källbottens IK
26
Harald Ekenberg
IK Stern
27
Filip Strand
Sunne SLF
28
Andreas Elvseth
Offerdals SK
29
Laban Nordin
Vårby IK
30
Kalle Georgsson
Högbo GIF
31
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
32
Martin Blomberg
Lycksele IF
33
Melker Nordgren
Falu IK
34
Viktor Olsson
Hägglunds Ski Team SK
35
Axel Werner
IK Stern
36
Erik Bryne
Sunne SLF
37
Alfred Hellgren
Skorpeds SK
38
Rasmus Westerlund
Bergeforsens SK
39
Tobias Snell
Luleå Gjutarens IF
40
Victor Berglund
Bodens SK
41
Albin Blomberg
Rehns BK
42
Isak Lundholm
Täfteå IK
43
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
44
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
45
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
46
Gabriel Söderqvist
Storvreta IK
47
Martin Lundström
Bodens SK
48
Axel Saitton
Vårby IK
49
Jon Oscarsson
Ås IF
50
Alexander Thudeen
Sya SK
51
Oskar Lundberg
Borås SK
52
Sebastian Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
53
Henri Murto
Gellivare Skidallians IK
54
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
55
Tor Vincent
Sätra IF
56
Alexander Danneskog
Hudiksvalls IF
57
Axel Karlsson
Täby IS SK
58
Eric Westberg
SK Bore
59
Simon Markström
Luleå Gjutarens IF
60
Herman Swärd
Tidaholm SOK Sisu
61
Isac Morin
Utrikes SK
62
Kasper Olsen
Grava SK
63
Mattias Östberg
Stora Tuna IK SK
64
Erik Fransson
Borås SK
65
Hannes Sjölund Myhr
Ås IF
66
Arve Lignell
Lucksta IF
67
Måns Olsen
Grava SK
68
Ludvig Jonsson
Hudiksvalls IF
69
Lowe Wagman
Sollefteå Skidor IF
70
Adrian Skiöld
Borås SK
71
Elliot Angelsiöö
Storvreta IK
72
Anders Dahl
Alnö SK
73
Melker Eklund
Vårby IK
74
Seth Gustafsson
Grava SK
75
Nils Sjöberg
OK Landehof
76
Wille Långberg
Hudiksvalls IF
77
Axel Erixson
Grava SK
78
Jonathan Bergman
Fagersta Södra IK
79
Linus Sörlin
Offerdals SK
80
Lukas Karlberg
IK Rex
81
Jon Trägårdh
IFK Umeå
82
Gabriel Nordgren
IFK Umeå
83
Edvin Olsson
Jukkasjärvi IF
84
Arvid Henning
Vårby IK