Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Folksam Cup Tekniksprint
2020-02-29
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 15
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Sofia Pedersen
Jämtland Härjedalen
3:16.19530
2
Alva Svahn
Jämtland Härjedalen
3:18.19750
+2.120
3
Maja Axelsson
Göteborg
3:21.20060
+5.430
4
Mira Göransson
Västergötland
3:22.20130
+6.500
5
Irma Burman
Medelpad
3:22.20160
+6.530
6
Nora Wallenius
Västerbotten
3:25.20420
+8.790
7
Elsa Brandt
Dalarna
3:27.20630
+11.1000
8
Saga Östling
Medelpad
3:27.20690
+11.1060
9
Ellen Norenius
Ångermanland
3:30.20930
+14.1300
10
Linnea Björkman
Dalarna
3:30.20950
+14.1320
11
Ebba Johansson
Skåne
3:33.21260
+17.1630
12
Astrid Karlstedt
Jämtland Härjedalen
3:34.21310
+17.1680
13
Felicia Westin
Norrbotten
3:34.21360
+18.1730
14
Louise Wallin
Dalarna
3:34.21390
+18.1760
15
Lina Lantto
Norrbotten
3:35.21440
+19.1810
16
Diana Söderberg
Norrbotten
3:35.21490
+19.1860
17
Ida Bervenstål
Värmland
3:37.21620
+20.1990
18
Nelly Söderström
Dalarna
3:37.21640
+21.2010
19
Emelie Olsson
Bohuslän Dal
3:37.21650
+21.2020
20
Hanna Stenmark
Jämtland Härjedalen
3:37.21660
+21.2030
21
Nelly Mårtensson
Örebro
3:38.21730
+22.2100
22
Vera Vennberg
Norrbotten
3:38.21760
+22.2130
23
Elsa Malmgren
Jämtland Härjedalen
3:38.21760
+22.2130
24
Emma Strand
Medelpad
3:39.21880
+23.2250
25
Alva Ersson
Dalarna
3:40.21920
+23.2290
26
Agnes Hertz
Småland
3:40.21960
+24.2330
27
Ellen Berglund
Västerbotten
3:40.21990
+24.2360
28
Evelina Eriksson
Värmland
3:41.22000
+24.2370
29
Julia Björn
Värmland
3:41.22060
+25.2430
30
Tea Nilsson
Västerbotten
3:41.22090
+25.2460
31
Philippa Sjöström Lönnback
Västerbotten
3:42.22150
+26.2520
32
Liv Persson
Ångermanland
3:42.22160
+26.2530
33
Sofie Ettling
Östergötland
3:43.22280
+27.2650
34
Hanna Östberg
Dalarna
3:43.22290
+27.2660
35
Ebba Hennings
Jämtland Härjedalen
3:44.22300
+27.2670
36
Elsa Palmberg
Gästrikland
3:44.22320
+27.2690
37
Filippa Bernsten
Jämtland Härjedalen
3:44.22350
+28.2720
38
Moa Birkebaek
Dalarna
3:44.22380
+28.2750
39
Klara Eriksson
Gästrikland
3:45.22470
+29.2840
40
Anna Fällgren
Värmland
3:45.22490
+29.2860
41
Lisa Hörnqvist
Norrbotten
3:47.22600
+30.2970
42
Ella Hyttinen
Dalarna
3:47.22650
+31.3020
43
Filippa Hägglund
Ångermanland
3:47.22660
+31.3030
44
Moa Blomgren
Jämtland Härjedalen
3:47.22660
+31.3030
45
Tindra Viksten
Jämtland Härjedalen
3:48.22770
+32.3140
46
Ida Körle
Göteborg
3:48.22790
+32.3160
47
Ida Gotting
Västergötland
3:49.22840
+33.3210
48
Lizzie Sonnefelt
Jämtland Härjedalen
3:50.22900
+33.3270
49
Vilja Åkerlund
Västerbotten
3:50.22930
+34.3300
50
Ronja Nilsson
Ångermanland
3:51.23020
+34.3390
51
Sofie Karlsson-holmer
Dalarna
3:51.23020
+34.3390
52
Sanna Hörnell
Dalarna
3:51.23060
+35.3430
53
Stina Ylipää
Stockholm
3:52.23110
+35.3480
54
Sofia Tunesson
Östergötland
3:52.23140
+36.3510
55
Rebecka Rudholm
Västerbotten
3:52.23140
+36.3510
56
Lisa Östensson
Västergötland
3:52.23160
+36.3530
57
Alva Thudeen
Östergötland
3:52.23190
+36.3560
58
Ida Ernstsson
Östergötland
3:53.23210
+36.3580
59
Ella Larsson
Norrbotten
3:53.23220
+36.3590
60
Anna Backlund
Gästrikland
3:53.23240
+37.3610
61
Ebba Holmgren
Norrbotten
3:54.23370
+38.3740
62
Isabell Engberg
Medelpad
3:56.23580
+40.3950
63
Agnes Jansson Gripemo
Uppland
3:57.23670
+41.4040
64
Lovisa Granberg
Västmanland
3:58.23780
+42.4150
65
Moa Flodin
Medelpad
4:01.24020
+44.4390
66
Isabell Åberg
Norrbotten
4:01.24030
+45.4400
67
Hanna Lindqvist
Jämtland Härjedalen
4:02.24130
+46.4500
68
Tuva Appeltofft
Stockholm
4:04.24350
+48.4720
69
Julie Sylvan
Västergötland
4:05.24410
+48.4780
70
Tuva Åhlen
Uppland
4:05.24480
+49.4850
71
Anna Granås
Hälsingland
4:05.24490
+49.4860
72
Emma Antonsen
Norrbotten
4:06.24590
+50.4960
73
Ines Lignell
Medelpad
4:07.24640
+51.5010
74
Agnes Åsberg
Östergötland
4:08.24700
+51.5070
75
Hedda Schulz
Norrbotten
4:09.24810
+52.5180
76
Elin Jonsson
Jämtland Härjedalen
4:09.24850
+53.5220
77
Emelie Persson
Västergötland
4:10.24900
+53.5270
78
Emeli Behr
Örebro
4:10.24950
+54.5320
79
Majken Nilsson
Hälsingland
4:10.24990
+54.5360
80
Sigrid Forsman
Östergötland
4:11.25040
+55.5410
81
Elin Sjöberg
Göteborg
4:11.25070
+55.5440
82
Karin Emilsdotter
Dalarna
4:11.25080
+55.5450
83
Ida Karlsson
Östergötland
4:16.25510
+59.5880
84
Matilda Lekberg
Göteborg
4:18.25720
+1:01.6090
85
Hedvig Lindqvist
Uppland
4:20.25930
+1:04.6300
86
Cornelia Lingblom
Västmanland
4:21.26040
+1:05.6410
87
Alva Perbo
Ångermanland
4:22.26150
+1:06.6520
88
Karolina Pölder
Västmanland
4:30.26970
+1:14.7340
89
Lova Wingren Wihl
Skåne
4:34.27340
+1:18.7710
90
Elsa Larsson
Västmanland
4:49.28880
+1:33.9250
91
Alva Forsman
Östergötland
4:50.28930
+1:34.9300
-
Ida Bergfors
Medelpad
23:59:59.8639800
-
Alma Hedlund
Norrbotten
23:59:59.8639800
-
Lovisa Isaksson
Norrbotten
23:59:59.8639800
-
Klara Kastensson
Norrbotten
23:59:59.8639800
-
Nova Johansson
Jämtland Härjedalen
23:59:59.8639800
-
Alva Engström
Norrbotten
23:59:59.8639800
-
Saga Bergvin
Ångermanland
23:59:59.8639800
-
Frida Melin
Uppland
23:59:59.8639800
-
Alva Nilsson
Medelpad
23:59:59.8639800
-
Pipar Maja Gruvris
Dalarna
23:59:59.8639800
-
Julia Byvall
Medelpad
23:59:59.8639800