Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Volkswagen ungdomscup sprint
2020-03-07
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 13
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Frans Persson
Västerbotten
1:46.10550
2
Tage Börjesson
Östergötland
1:50.10980
+4.330
3
Vilgot Kuokkanen
Norrbotten
1:51.11030
+4.380
4
Ludvig Eggöy Markhester
Stockholm
1:51.11050
+5.400
5
Martin Nilsson
Ångermanland
1:52.11100
+5.450
6
Noa Rindeskog
Ångermanland
1:52.11110
+5.460
7
Pelle Anger
Dalarna
1:53.11220
+6.570
8
Frans Lundberg
Västerbotten
1:53.11250
+7.600
9
Oskar Olsson
Västergötland
1:53.11270
+7.620
10
Olle Sehlstedt
Västerbotten
1:54.11370
+8.720
11
David Lindgren
Västerbotten
1:54.11390
+8.740
12
Arvid Nordin
Västerbotten
1:55.11460
+9.810
13
Oskar Söder
Dalarna
1:55.11470
+9.820
14
Petter Karlsson
Värmland
1:56.11560
+10.910
15
Arvid Trofast
Östergötland
1:56.11590
+10.940
16
Olle Rune
Stockholm
1:57.11670
+11.1020
17
Erik Danielsson
Dalarna
1:57.11690
+11.1040
18
Leon Kvistegård
Gästrikland
1:58.11730
+11.1080
19
Olle Gedda
Göteborg
1:58.11780
+12.1130
20
Isak Lind
Medelpad
1:59.11820
+12.1170
21
Gustav Gränborn
Hälsingland
1:59.11830
+12.1180
22
Kalle Grahn-Birve
Medelpad
1:59.11840
+12.1190
23
Vegard Nordbrandt
Jämtland Härjedalen
1:59.11870
+13.1220
24
Rasmus Lövgren
Östergötland
2:00.11930
+13.1280
25
Alex Andersson
Medelpad
2:00.11950
+14.1300
26
Erik Gustavsson
Ångermanland
2:00.11960
+14.1310
27
Leo Reinholdsson
Västergötland
2:00.11970
+14.1320
28
Anton Persson
Bohuslän Dal
2:01.12040
+14.1390
29
Isac Berglund
Västergötland
2:01.12070
+15.1420
30
Miron Weber
Östergötland
2:01.12090
+15.1440
31
Samuel Gustavsson
Västmanland
2:02.12170
+16.1520
32
Ville Norlin
Dalarna
2:02.12190
+16.1540
33
Viktor Östberg
Dalarna
2:03.12270
+17.1620
34
Elias Jeleby
Uppland
2:04.12310
+17.1660
35
Erik Borg
Hälsingland
2:04.12330
+17.1680
35
Erik Wiklund
Stockholm
2:04.12330
+17.1680
37
Manne Bernhardsson
Jämtland Härjedalen
2:04.12360
+18.1710
38
Isak Hertz
Småland
2:04.12390
+18.1740
39
Atle Blomquist
Jämtland Härjedalen
2:05.12400
+18.1750
40
Einar Olsson
Norrbotten
2:05.12440
+18.1790
41
Vile Noaksson
Jämtland Härjedalen
2:05.12450
+19.1800
42
Erik Nordin
Medelpad
2:06.12500
+19.1850
43
Jonatan Walther
Medelpad
2:06.12520
+19.1870
43
Ebbe Göransson
Jämtland Härjedalen
2:06.12520
+19.1870
45
Erik Pihl
Västergötland
2:06.12530
+19.1880
45
Vilgot Lundin
Medelpad
2:06.12530
+19.1880
47
Hampus Hult
Dalarna
2:06.12560
+20.1910
48
Nils-markus Marakatt
Norrbotten
2:06.12570
+20.1920
49
Eric Stigers
Dalarna
2:07.12610
+20.1960
50
Frode Montelius Risberg
Dalarna
2:07.12630
+20.1980
51
Elias Wetterskog
Dalarna
2:07.12670
+21.2020
52
Björn Bromée
Jämtland Härjedalen
2:09.12800
+22.2150
53
Axel Samuelsson
Västerbotten
2:09.12820
+22.2170
54
Lucas Tommila
Hälsingland
2:09.12880
+23.2230
55
Oscar Gärdt
Värmland
2:10.12900
+23.2250
55
Ludwig Norén
Västergötland
2:10.12900
+23.2250
55
Joel Lindqvist
Medelpad
2:10.12900
+23.2250
55
Martin Engström
Norrbotten
2:10.12900
+23.2250
59
Isak Oscarsson
Jämtland Härjedalen
2:11.13040
+24.2390
60
Edvin Skytt
Dalarna
2:11.13090
+25.2440
60
Jakob Falkeström
Västmanland
2:11.13090
+25.2440
62
Hugo Enhörning
Stockholm
2:12.13160
+26.2510
63
Tim Persson
Gästrikland
2:13.13250
+27.2600
64
Harald Strömblad
Stockholm
2:14.13310
+27.2660
65
Melker Rentzhog
Jämtland Härjedalen
2:14.13330
+27.2680
66
Martin Larsson
Norrbotten
2:14.13360
+28.2710
67
Tuve Johnson
Jämtland Härjedalen
2:14.13380
+28.2730
68
Lucas Lingblom
Västmanland
2:15.13400
+28.2750
69
Alfred Claesson
Småland
2:15.13440
+28.2790
69
Alvin Nordensson
Medelpad
2:15.13440
+28.2790
71
Albert Östlund
Medelpad
2:16.13520
+29.2870
72
Dennis Vilhelmsson
Västerbotten
2:16.13530
+29.2880
72
Filip Falkeström
Västmanland
2:16.13530
+29.2880
74
Egon Kvibacke
Norrbotten
2:16.13560
+30.2910
75
Henning Lindqvist
Uppland
2:17.13630
+30.2980
76
Eskil Branzell
Östergötland
2:17.13680
+31.3030
77
Melker Svensson
Småland
2:19.13820
+32.3170
78
Kalle Helgesson
Jämtland Härjedalen
2:19.13830
+32.3180
79
Einar Ljungdahl
Medelpad
2:19.13840
+32.3190
80
Viktor Johansson
Skåne
2:19.13860
+33.3210
81
Nils Wallberg
Ångermanland
2:21.14000
+34.3350
82
Anton Hedmark
Stockholm
2:21.14010
+34.3360
83
Vidar Lans
Hälsingland
2:21.14080
+35.3430
84
Lowe Engström
Uppland
2:22.14100
+35.3450
85
Lars Persson
Hälsingland
2:22.14110
+35.3460
86
Arvid Eriksson
Jämtland Härjedalen
2:22.14160
+36.3510
87
Folke Röös
Uppland
2:22.14170
+36.3520
88
Elias Enström Isaksson
Norrbotten
2:22.14190
+36.3540
89
Albin Persson
Stockholm
2:26.14500
+39.3850
90
Erik Persson
Västmanland
2:26.14560
+40.3910
90
Pontus Nilsson
Bohuslän Dal
2:26.14560
+40.3910
92
Oskar Egerstedt
Västmanland
2:27.14680
+41.4030
93
Arvid Eriksson
Blekinge
2:29.14880
+43.4230
94
Jordan Blomqvist
Medelpad
2:32.15110
+45.4460
95
Alfred Olsson
Skåne
2:36.15500
+49.4850
96
Olof Wingren
Skåne
3:01.18090
+1:15.7440
-
David Kettunen
Västerbotten
23:59:59.8639800