Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic cup Lycksele 5/10 km K
2020-02-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
William Poromaa
Åsarna IK
25:36.153570
93.1p
2
Truls Gisselman
Rehns BK
26:45.160400
+1:08.6730
89.7p
3
Georg Ersson
IF Strategen
26:54.161380
+1:18.7710
89.2p
4
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
27:05.162480
+1:29.8810
88.7p
5
Petter Dahl
IF Strategen
27:10.162990
+1:34.9320
88.4p
6
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
27:17.163620
+1:40.9950
88.1p
7
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
27:19.163840
+1:42.10170
88.0p
8
Emil Danielsson
Högbo GIF
27:35.165410
+1:58.11740
87.3p
9
Pål Jonsson
Strömnäs GIF
27:49.166840
+2:12.13170
86.7p
10
Martin Mickels
Bålsta SK
27:57.167620
+2:20.13950
86.3p
11
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
27:58.167760
+2:21.14090
86.3p
12
Erik Granström
Strömnäs GIF
28:15.169450
+2:38.15780
85.5p
13
Eelis Murto
Gellivare Skidallians IK
28:24.170350
+2:47.16680
85.1p
14
Isak Lieback
Ulricehamns IF
28:37.171630
+3:00.17960
84.6p
15
Samuel Oskarsson
IFK Mora SK
28:40.171900
+3:03.18230
84.5p
16
Simon Åstot
IFK Umeå
28:43.172250
+3:06.18580
84.3p
17
Erik Engelin
Offerdals SK
28:55.173420
+3:18.19750
83.8p
18
Ossian Rosenberg
Åsarna IK
29:01.174010
+3:24.20340
83.6p
19
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
29:03.174290
+3:27.20620
83.5p
20
Filip Borgström
IF Strategen
29:11.175020
+3:34.21350
83.2p
21
Joel Andersson
IFK Mora SK
29:14.175390
+3:38.21720
83.0p
22
Alexander Melin
Sundbybergs IK
29:19.175830
+3:42.22160
82.8p
23
Ask Abrahamsson
IK Stern
29:20.175980
+3:44.22310
82.8p
24
Joel Ernstsson
Rehns BK
29:21.176080
+3:45.22410
82.7p
25
Emil Logård
Rehns BK
29:26.176570
+3:50.22900
82.5p
26
Martin Elmvall
Högbo GIF
29:29.176830
+3:52.23160
82.4p
27
William Schultz
IFK Umeå
29:31.177000
+3:54.23330
82.3p
28
Eric Carlsson
IFK Umeå
29:34.177300
+3:57.23630
82.2p
29
Benjamin Terent
Rehns BK
29:40.177930
+4:03.24260
82.0p
30
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
29:45.178440
+4:08.24770
81.8p
31
Jesper Lindberg
Gellivare Skidallians IK
29:47.178630
+4:10.24960
81.7p
32
Emil Hagström
Garphyttans IF
29:59.179860
+4:22.26190
81.2p
33
Hugo Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
30:05.180420
+4:28.26750
81.0p
34
Oskar Åslund
Östersunds SK
30:23.182210
+4:46.28540
80.3p
35
Oskar Karlsson
Hägglunds Ski Team SK
30:35.183470
+4:59.29800
79.8p
36
Arvid Värmsjö
SK Bore
30:37.183690
+5:01.30020
79.7p
37
Linus Jonsson
Åsarna IK
30:42.184140
+5:05.30470
79.6p
38
Max Andersson
Domnarvets GOIF
30:54.185330
+5:17.31660
79.1p
39
Axel Björkman
IF Hallby SOK
31:03.186220
+5:26.32550
78.8p
40
Nils Kylborn
Gellivare Skidallians IK
31:04.186330
+5:27.32660
78.7p
41
Isidor Wiksten
Matfors SK
31:04.186390
+5:28.32720
78.7p
42
Joel Wessman
Vreta Skid o Mk
31:18.187700
+5:41.34030
78.2p
43
William Karlsson
IFK Mora SK
31:18.187760
+5:41.34090
78.2p
44
Joel Jänes
Stockviks SF
31:21.188070
+5:45.34400
78.1p
45
Albin Lundqvist
Gillberga SK
31:22.188110
+5:45.34440
78.1p
46
Anton Mäkinen
Högbo GIF
31:43.190240
+6:06.36570
77.3p
47
Jakob Tapani
Jukkasjärvi IF
31:53.191280
+6:17.37610
77.0p
48
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
32:28.194750
+6:51.41080
75.7p
49
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
32:34.195300
+6:57.41630
75.6p
49
Viktor Wiig
IF Strategen
32:34.195300
+6:57.41630
75.6p
51
Johannes Josefsson
Täby IS SK
32:47.196650
+7:10.42980
75.1p
52
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
32:52.197130
+7:15.43460
74.9p
53
Albin Hallander
Vreta Skid o Mk
32:57.197650
+7:20.43980
74.8p
54
Thomas Fällgren
Arvika IS
33:04.198380
+7:28.44710
74.5p
55
Anton Björk
Orsa SK
33:30.200910
+7:53.47240
73.7p
56
Kalle Tuuri
Älvsby IF SK
33:48.202710
+8:11.49040
73.1p
57
Johannes Saario
Korsnäs IF SK
34:14.205380
+8:38.51710
72.3p
58
Linus Nilsson
IFK Umeå
34:21.206010
+8:44.52340
72.1p
59
Johan Bjernhed Nordahl
Domnarvets GOIF
35:01.210070
+9:24.56400
70.8p
60
Isak Seijsing
Hägglunds Ski Team SK
35:31.213020
+9:54.59350
70.0p
61
Per Jutterström
IFK Mora SK
35:51.215060
+10:14.61390
69.4p
-
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
23:59:58.8639700
-
Jesper Persson
Åsarna IK
23:59:58.8639700
-
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
23:59:58.8639700
-
Emil Simu
Luleå Gjutarens IF
23:59:58.8639700
-
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
23:59:58.8639700
-
David Sjöberg
Gimo IF SK
23:59:58.8639700
-
Love Kreij
IF Strategen
23:59:58.8639700
-
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
23:59:58.8639700
-
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
23:59:58.8639700
-
Arvid Larsson
IFK Umeå
23:59:58.8639700
-
Adam Boman
Tranemo IF
23:59:58.8639700
-
Axel Svingstedt
Stockviks SF
23:59:58.8639700
-
Andreas Albinsson
SK Bore
23:59:58.8639700
-
Victor Sehlstedt
IFK Umeå
23:59:58.8639700
-
Mårten Gedda
IK Stern
23:59:58.8639700
-
Kasper Wiken
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
Fabian Csiky
Lycksele IF
23:59:59.8639800
-
Arvid Schön
Storvreta IK
23:59:59.8639800
-
Rasmus Rudberg
Sya SK
23:59:59.8639800
-
August Abrahamsson
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
Henrik Millestu
Utrikes SK
23:59:59.8639800
-
Jacob Lindehag
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
-
Sven Leander
Åsarna IK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)