Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic cup Lycksele 5/10 km K
2020-02-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 20
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Louise Lindström
Högbo GIF
16:11.97020
78.9p
2
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
16:25.98490
+14.1370
78.0p
3
Tilda Östberg
IFK Mora SK
16:29.98820
+18.1700
77.8p
4
Maja-Lina Sande
Gellivare Skidallians IK
16:50.100930
+39.3810
76.6p
5
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
16:55.101420
+44.4300
76.3p
6
Ella Olsson
Högbo GIF
17:06.102580
+55.5460
75.6p
7
Josehanna Lundgren Wikström
Grava SK
17:11.103050
+1:00.5930
75.4p
8
Moa Hansson
Landsbro IF SK
17:20.103970
+1:09.6850
74.8p
9
Magdalena Nilsson
IFK Umeå
17:22.104100
+1:10.6980
74.8p
10
Linnea Johansson
Linköpings SK
17:23.104270
+1:12.7150
74.7p
11
Maria Novak
Offerdals SK
17:32.105170
+1:21.8050
74.2p
12
Elin Andersson
Stuguns SOK Gjurd
17:34.105340
+1:23.8220
74.1p
13
Svea Holmbom
Sävast Ski Team IF
17:37.105600
+1:25.8480
73.9p
14
Elsa Wallin
Högbo GIF
17:37.105660
+1:26.8540
73.9p
15
Olivia Lavén
Täby IS SK
17:44.106350
+1:33.9230
73.5p
16
Ida Lundgren
IFK Umeå
17:57.107690
+1:46.10570
72.8p
17
Elin Schagerström
Garphyttans IF
17:58.107770
+1:47.10650
72.8p
18
Moa Nilsson
Sävast Ski Team IF
18:00.107910
+1:48.10790
72.7p
19
Maja Årebäck
Bolidens SK
18:02.108170
+1:51.11050
72.6p
20
Felicia Norrby Rydin
Tranemo IF
18:32.111170
+2:21.14050
71.0p
21
Moa Majbäck
Jukkasjärvi IF
18:37.111620
+2:26.14500
70.8p
22
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
18:41.112070
+2:30.14950
70.6p
23
Moa Backlund
Högbo GIF
18:43.112210
+2:31.15090
70.5p
24
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
18:53.113230
+2:42.16110
70.0p
25
Kerstin Näslund
SK Bore
18:55.113480
+2:44.16360
69.9p
26
Elsa Christoffersson
Luleå Gjutarens IF
19:20.115990
+3:09.18870
68.7p
27
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
19:37.117660
+3:26.20540
67.9p
28
Ellinor Jakobsson
Gellivare Skidallians IK
19:43.118260
+3:32.21140
67.7p
29
Paige Lembke
Sundbybergs IK
19:46.118570
+3:35.21450
67.5p
30
Ida Wasell
Järpens SK
19:49.118820
+3:38.21700
67.4p
31
Sara Brännström
Luleå Gjutarens IF
19:50.118900
+3:38.21780
67.4p
32
Malin Sundén
Strömnäs GIF
19:52.119100
+3:40.21980
67.3p
33
Amanda Hedström
IK Fryken
19:59.119850
+3:48.22730
66.9p
34
Linn Tapani
Jukkasjärvi IF
20:05.120400
+3:53.23280
66.7p
35
Signe Svensson
Järpens SK
20:24.122330
+4:13.25210
65.9p
36
Maja Eriksson
Högbo GIF
20:24.122360
+4:13.25240
65.8p
37
Alicia Jansson
Filipstads SF
20:27.122680
+4:16.25560
65.7p
38
Anna Maria Danielsdottir
Ulricehamns IF
20:27.122690
+4:16.25570
65.7p
39
Julia Nilsson
Offerdals SK
20:32.123120
+4:21.26000
65.5p
40
Emma Jönsson
Östersunds SK
20:36.123520
+4:25.26400
65.3p
41
Johanna Dahl
Vårby IK
21:02.126130
+4:51.29010
64.3p
42
Jasmine Konradsson
Lycksele IF
21:06.126500
+4:54.29380
64.1p
43
Hanna Jonsson
Hägglunds Ski Team SK
21:16.127570
+5:05.30450
63.7p
44
Emilia Pettersson
Sollefteå Skidor IF
21:45.130430
+5:34.33310
62.5p
45
Hanna Holmgren
Bergeforsens SK
21:55.131410
+5:43.34290
62.2p
46
Tilde Engberg
Bondsjöhöjdens IK
22:54.137380
+6:43.40260
60.0p
47
Emma Olsson
Vassunda IF
23:03.138270
+6:52.41150
59.6p
48
Jenny Edin
Matfors SK
23:11.139000
+6:59.41880
59.4p
-
Hilma Törngren
Sävast Ski Team IF
23:59:58.8639700
-
Tove Levin Johansson
IFK Hedemora SK
23:59:58.8639700
-
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
23:59:58.8639700
-
Tuva Persson
Borås SK
23:59:58.8639700
-
Karolina Hedenström
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
Klara Abrahamsson
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
Olivia Alm
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
-
Ella Georgsson
Högbo GIF
23:59:59.8639800
-
Tilde Bångman
Offerdals SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)