Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Wolksvagen cup sprintprolog
2020-02-14
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
1.4km, Längdskidor, Fristil
1
Jens Andersson
Kalix SK
2:48.16710
2
Adam Persson
Östersunds SK
2:48.16710
3
Marcus Grate
IFK Umeå
2:48.16710
4
Anton Persson
SK Bore
2:49.16870
+1.60
5
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
2:50.16910
+2.100
6
Axel Aflodal
Offerdals SK
2:51.17040
+3.230
7
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
2:51.17060
+3.250
8
Gustav Nordström
Borås SK
2:51.17090
+3.280
9
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
2:52.17110
+4.300
10
Gustav Aflodal
Offerdals SK
2:52.17120
+4.310
10
Simon Karlsson
IFK Umeå
2:52.17120
+4.310
12
Björn Sandström
Piteå Elit SK
2:52.17170
+4.360
13
Eric Rosjö
IFK Mora SK
2:52.17180
+4.370
14
Gilberto Panisi
Falun Borlänge SK
2:53.17210
+5.400
15
Simon Stenberg
Kalix SK
2:53.17230
+5.420
16
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
2:53.17240
+5.430
17
Erik Silfver
IFK Umeå
2:53.17270
+5.460
18
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
2:54.17370
+6.560
19
Johan Bergman
Sollefteå Skidor IF
2:54.17370
+6.560
20
Gustav Eriksson
IFK Mora SK
2:54.17390
+6.580
21
Gjermund Løfald
Norway
2:55.17410
+7.600
22
Simon Hallström
Borås SK
2:55.17410
+7.600
23
Pontus Hermansson
SK Bore
2:55.17420
+7.610
24
Gustaf Berglund
IFK Mora SK
2:55.17430
+7.620
25
Marcus Fredriksson
Hudiksvalls IF
2:55.17440
+7.630
26
Axel Ekström
IFK Mora SK
2:55.17470
+7.660
27
Olof Roos
Östersunds SK
2:55.17480
+7.670
28
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
2:56.17550
+8.740
29
Alfred Buskqvist
IK Stern
2:56.17570
+8.760
30
Johan Herbert
IFK Mora SK
2:56.17570
+8.760
31
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
2:56.17580
+8.770
32
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
2:56.17580
+8.770
33
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
2:56.17590
+8.780
34
Emil Talsi
Åsarna IK
2:57.17640
+9.830
35
Einar Flaktveit Viking Moxnes
Norway
2:57.17640
+9.830
36
Martin Herbert
IFK Mora SK
2:57.17670
+9.860
37
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
2:58.17720
+10.910
38
Gabriel Thorn
SK Bore
2:59.17840
+11.1030
39
Jonathan Engström
Borås SK
2:59.17840
+11.1030
39
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
2:59.17840
+11.1030
41
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
2:59.17850
+11.1040
42
Adam Gillman
Garphyttans IF
2:59.17890
+11.1080
43
Petter Hedman
IFK Umeå
2:59.17890
+11.1080
44
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
3:00.17910
+12.1100
45
Oskar Årebäck
Hudiksvalls IF
3:00.17920
+12.1110
46
Leo Johansson
Falun Borlänge SK
3:00.17940
+12.1130
47
Anton Elvseth
Offerdals SK
3:00.17940
+12.1130
48
Simon Lageson
Falun Borlänge SK
3:00.17960
+12.1150
49
Jonas Eriksson
IFK Mora SK
3:00.17980
+12.1170
49
Simeon Deyanov
Trillevallens Sportklubb
3:00.17980
+12.1170
51
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
3:01.18000
+12.1190
52
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
3:01.18040
+13.1230
53
Axel Jutterström
IFK Mora SK
3:02.18140
+14.1330
54
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
3:02.18180
+14.1370
55
Oscar Persson
SK Bore
3:02.18190
+14.1380
56
Gustav Rotvold
Åsarna IK
3:03.18230
+15.1420
57
Dagur Benediktsson
Island
3:03.18290
+15.1480
58
Erik Persson
Östersunds SK
3:04.18310
+16.1500
59
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
3:04.18330
+16.1520
60
Konrad Mattsson Myhr
Åsarna IK
3:04.18340
+16.1530
61
Johannes Engdahl
Falun Borlänge SK
3:04.18360
+16.1550
62
Arvid Jonsson
Trillevallens Sportklubb
3:04.18370
+16.1560
63
Edvard Sundman
Åsarna IK
3:05.18420
+17.1610
64
Alexander Karlsson
IFK Mora SK
3:05.18430
+17.1620
65
Erik Eriksson
Gellivare Skidallians IK
3:06.18540
+18.1730
66
Oscar Lindell
Stockviks SF
3:06.18550
+18.1740
67
Petter Engdahl
Falun Borlänge SK
3:06.18560
+18.1750
68
John Leander
Åsarna IK
3:07.18660
+19.1850
69
Adam Westman
Hudiksvalls IF
3:07.18660
+19.1850
70
Patrik Tallbom
Östersunds SK
3:07.18690
+19.1880
71
Felix Selin
IFK Kiruna
3:08.18730
+20.1920
72
Andreas Karlsson
Kalix SK
3:09.18820
+21.2010
73
Albert Askengren
Visborgs OK
3:09.18840
+21.2030
74
Victor Olsson
Hudiksvalls IF
3:09.18860
+21.2050
75
Ragnar Sigurgeirsson
IK Vista
3:09.18860
+21.2050
76
Victor Hallquist
Åsarna IK
3:09.18890
+21.2080
77
Anton Murto
Gellivare Skidallians IK
3:10.18950
+22.2140
78
Måns Sunesson
Sellnäs IF
3:10.18960
+22.2150
79
Gustav Jonsson
IFK Mora SK
3:11.19050
+23.2240
80
Emil Sångberg
Hudiksvalls IF
3:11.19080
+23.2270
81
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
3:12.19170
+24.2360
82
Linus Nygren
Ulricehamns IF
3:12.19170
+24.2360
83
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
3:13.19200
+24.2390
84
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
3:13.19230
+25.2420
85
Joakim Ståhl
Järbo IF
3:16.19550
+28.2740
86
Karl Hjalmarsson
IK Stern
3:17.19610
+29.2800
87
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
3:17.19620
+29.2810
88
Carl Olander
IK Stern
3:17.19620
+29.2810
89
Elias Andersson
Sunderby SK
3:18.19710
+30.2900
90
Albin Johansson
Orsa SK
3:19.19890
+31.3080
91
Alexander Mathisen
Sellnäs IF
3:19.19890
+31.3080
92
Oliver Angelsiöö
Storvreta IK
3:22.20170
+34.3360
93
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
3:22.20170
+34.3360
94
Lars Johansson
Lycksele IF
3:34.21340
+46.4530
95
Oscar Strömberg
Hägglunds Ski Team SK
3:34.21360
+46.4550
-
Filip Danielsson
SK Bore
23:59:59.8639800