Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Morapinglan
2020-01-04
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 20
8.4km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Emil Danielsson
Högbo GIF
17:36.105540
89.1p
2
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
17:49.106820
+12.1180
88.0p
3
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
18:09.108860
+33.3220
86.3p
4
Ludvig Berg
Granbergsdals IF
18:30.110910
+53.5270
84.7p
5
Joel Ernstsson
Rehns BK
18:33.111210
+56.5570
84.4p
6
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
18:36.111580
+1:00.5940
84.1p
7
Albin Augustsson
Källbottens IK
18:42.112160
+1:06.6520
83.7p
8
Nils Bergström
Domnarvets GOIF
18:52.113160
+1:16.7520
82.9p
9
Joel Andersson
IFK Mora SK
18:56.113540
+1:20.7900
82.6p
10
Alexander Melin
Sundbybergs IK
18:58.113760
+1:22.8120
82.5p
11
Hjalmar Berg
Sunne SLF
19:00.113930
+1:23.8290
82.4p
12
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
19:00.113990
+1:24.8350
82.3p
13
Kasper Olsen
Grava SK
19:15.115420
+1:38.9780
81.3p
14
Arvid Värmsjö
SK Bore
19:16.115520
+1:39.9880
81.2p
15
Thomas Fällgren
Arvika IS
19:18.115770
+1:42.10130
81.0p
16
John Hermansson
IFK Mora SK
19:18.115790
+1:42.10150
81.0p
17
Max Andersson
Domnarvets GOIF
19:25.116450
+1:49.10810
80.5p
18
Markus Melén
Falu IK
19:34.117330
+1:57.11690
79.9p
19
Jakob Tapani
Jukkasjärvi IF
19:44.118350
+2:08.12710
79.2p
20
Herman Swärd
Tidaholm SOK Sisu
19:47.118630
+2:10.12990
79.0p
21
Gabriel Söderqvist
Storvreta IK
19:47.118670
+2:11.13030
79.0p
22
Adam Boman
Tranemo IF
19:48.118770
+2:12.13130
78.9p
23
Albin Lundqvist
Gillberga SK
19:51.119070
+2:15.13430
78.7p
24
Filip Strand
Sunne SLF
19:53.119280
+2:17.13640
78.6p
25
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
19:58.119790
+2:22.14150
78.2p
26
Frank Krouwel
Stora Tuna IK SK
20:04.120370
+2:28.14730
77.8p
27
Viktor Olsson
Hägglunds Ski Team SK
20:08.120710
+2:31.15070
77.6p
28
Kalle Georgsson
Högbo GIF
20:08.120750
+2:32.15110
77.6p
29
Anton Mäkinen
Högbo GIF
20:09.120800
+2:32.15160
77.5p
30
Oskar Lundberg
Borås SK
20:23.122220
+2:46.16580
76.6p
31
Tor Vincent
Sätra IF
20:25.122400
+2:48.16760
76.5p
32
Per Jutterström
IFK Mora SK
20:29.122800
+2:52.17160
76.3p
33
Love Kreij
IF Strategen
20:31.123060
+2:55.17420
76.1p
34
Alexander Thudeen
Sya SK
20:32.123110
+2:55.17470
76.1p
35
Johannes Saario
Korsnäs IF SK
20:35.123440
+2:59.17800
75.8p
36
Leo Rodin
Uddevalla IS
20:43.124260
+3:07.18620
75.3p
37
Måns Olsen
Grava SK
20:46.124560
+3:10.18920
75.1p
38
Joel Björnlinger
IK Vista
21:00.125970
+3:24.20330
74.3p
39
Adrian Skiöld
Borås SK
21:04.126370
+3:28.20730
74.0p
40
Ludvig Anderberg
IFK Skövde SK
21:06.126520
+3:29.20880
74.0p
41
Erik Bryne
Sunne SLF
21:11.127090
+3:35.21450
73.6p
42
Malte Jutterdal
Vreta Skid o Mk
21:16.127570
+3:40.21930
73.3p
43
Albin Källiden
Granbergsdals IF
21:23.128220
+3:46.22580
72.9p
44
Hugo Enetjärn
SK Bore
21:28.128790
+3:52.23150
72.6p
45
Albin Hallander
Vreta Skid o Mk
21:37.129660
+4:01.24020
72.1p
46
Axel Isacsson
Ulricehamns IF
21:49.130800
+4:12.25160
71.5p
47
David Musslinder
Falköpings AIK SK
22:14.133320
+4:37.27680
70.1p
48
Anton Linden
Medåkers IF
22:15.133420
+4:38.27780
70.0p
49
Anton Björk
Orsa SK
22:32.135180
+4:56.29540
69.1p
50
Olof Hedin
Eksjö SOK
23:04.138320
+5:27.32680
67.5p