Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bodenspelen
2019-12-29
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Martin Bergström
Piteå Elit SK
34:47.208600
90.2p
2
Marcus Fredriksson
Hudiksvalls IF
35:17.211600
+30.2900
88.9p
3
Jens Andersson
Kalix SK
35:18.211700
+31.3000
88.8p
4
Pål Jonsson
Strömnäs GIF
35:41.214000
+54.5300
87.9p
5
Jonathan Edman
IFK Umeå
35:55.215400
+1:08.6700
87.3p
6
Santeri Pirneskoski
Karihaaran Visa
36:19.217800
+1:32.9100
86.3p
7
Jeremias Lipsanen
Juvan Urheilijat
36:49.220800
+2:02.12100
85.1p
8
William Schultz
IFK Umeå
36:56.221500
+2:09.12800
84.9p
9
Erik Granström
Strömnäs GIF
37:46.226500
+2:59.17800
83.0p
10
Oskar Årebäck
Hudiksvalls IF
37:50.226900
+3:03.18200
82.8p
11
Simon Stenberg
Kalix SK
37:51.227000
+3:04.18300
82.8p
12
Anton Laine
Kalix SK
37:59.227800
+3:12.19100
82.5p
13
Felix Selin
IFK Kiruna
38:00.227900
+3:13.19200
82.5p
14
Albert Askengren
Visborgs OK
38:20.229900
+3:33.21200
81.7p
15
Alexander Engman
Gellivare Skidallians IK
38:29.230800
+3:42.22100
81.4p
16
Elias Andersson
Sunderby SK
38:43.232200
+3:56.23500
80.9p
17
Jesper Lindberg
Gellivare Skidallians IK
39:15.235400
+4:28.26700
79.8p
18
Markus Lundholm
OK Renen
39:43.238200
+4:56.29500
78.9p
19
Erik Oskarsson
Sorsele SK
39:49.238800
+5:02.30100
78.7p
20
Rasmus Wickbom
I 19 IF
40:15.241400
+5:28.32700
77.8p
21
Peter Johansson
Luleå Gjutarens IF
40:32.243100
+5:45.34400
77.3p
22
Andreas Karlsson
Kalix SK
40:49.244800
+6:02.36100
76.7p
23
Thomas Persson
Luleå Gjutarens IF
41:29.248800
+6:42.40100
75.5p
24
Martin Norberg
team tornedalen if
41:50.250900
+7:03.42200
74.8p
25
Erik Skott
Aapua IF
42:47.256600
+8:00.47900
73.2p
26
Lukas Skott
Aapua IF
44:21.266000
+9:34.57300
70.6p
27
Jonas Persson
Ersnäs IF
45:34.273300
+10:47.64600
68.7p
28
Hans Årebäck
Bolidens SK
46:27.278600
+11:40.69900
67.3p
29
Andreas Ehlis
Motala Aif SK
48:47.292600
+14:00.83900
64.1p
30
Jörgen Stenberg
Kågedalens SK
55:52.335100
+21:05.126400
55.9p
-
Jacob Lindehag
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
-
Andreas Nilsson
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
-
Albin Åström
Bodens SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)