Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup - Östersund Sprint
2019-12-21
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 18
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Måns Skoglund
Täby IS SK
2
Ludvig Berg
Granbergsdals IF
3
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
4
Gustav Pålsson
Utrikes SK
5
Ludvig Fredriksson
Strömnäs GIF
6
Theo Mattei
Sävast Ski Team IF
7
Erik Brandt
Domnarvets GOIF
8
Erik Larsson
IFK Mora SK
9
Calle Rune
Täby IS SK
10
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
11
Jens Junes
IFK Umeå
12
Hannes Mickelsson
Gellivare Skidallians IK
13
Rasmus Westerlund
Bergeforsens SK
14
Birk Blomqvist
Rehns BK
15
Rasmus Hedeberg
SK Bore
16
Viktor Majbäck
Jukkasjärvi IF
17
Karl Grywenz
Täby IS SK
18
Hjalmar Berg
Sunne SLF
19
Nils Bergström
Domnarvets GOIF
20
Kalle Georgsson
Högbo GIF
21
Jonas Lenz
Matfors SK
22
Tor Rönnestrand
Ås IF
23
Emil Löfgren
Täfteå IK
24
Oskar Lundberg
Borås SK
25
Albin Blomberg
Rehns BK
26
Erik Bryne
Sunne SLF
27
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
28
Erik Johansson
Domnarvets GOIF
29
Albin Augustsson
Källbottens IK
30
Sebastian Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
31
Filip Strand
Sunne SLF
32
Gabriel Söderqvist
Storvreta IK
33
Mattias Andersson
Domnarvets GOIF
34
Simon Nilsson
Granbergsdals IF
35
Axel Karlsson
Täby IS SK
36
Markus Melén
Falu IK
37
Kristoffer Raudsepp Stuenes
Norway
38
Andreas Elvseth
Offerdals SK
39
Eric Westberg
SK Bore
40
Martin Lundström
Bodens SK
41
Gustav Karlsson
Täby IS SK
42
Viktor Olsson
Hägglunds Ski Team SK
43
Jon Oscarsson
Ås IF
44
Viktor Holmgren
Täfteå IK
45
Isak Lundholm
Täfteå IK
46
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
47
Axel Werner
IK Stern
48
Melker Nordgren
Falu IK
49
Markus Almgren
IFK Mora SK
50
Hugo Sjögren
Tranemo IF
51
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
52
Erik Fransson
Borås SK
53
Axel Saitton
Vårby IK
54
Simon Markström
Luleå Gjutarens IF
55
Oscar Säfström Niemi
Kalix SK
56
Kasper Olsen
Grava SK
57
Oskar Algotsson
Åsarna IK
58
Måns Olsen
Grava SK
59
Tor Vincent
Sätra IF
60
Herman Swärd
Tidaholm SOK Sisu
61
Hampus Björck
IFK Umeå
62
Melker Eklund
Vårby IK
63
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
64
Mattias Östberg
Stora Tuna IK SK
65
Ebbe Abrahamsson Gjersvol
Östersunds SK
66
Malte Johansson
Högbo GIF
67
Alexander Thudeen
Sya SK
68
Alexander Danneskog
Hudiksvalls IF
69
Ludvig Anderberg
IFK Skövde SK
70
Nils Sjöberg
OK Landehof
71
Hannes Sjölund Myhr
Ås IF
72
Henri Murto
Gellivare Skidallians IK
73
Amund Engesvold Flataker
Norway
74
Frank Krouwel
Stora Tuna IK SK
75
Lowe Wagman
Sollefteå Skidor IF
76
David Musslinder
Falköpings AIK SK
77
Karl-filip Köld
Medåkers IF
78
Albin Gezelius
IFK Mora SK
79
Wille Långberg
Hudiksvalls IF
80
James Slimon
Storbritannien
81
Albin Källiden
Granbergsdals IF
82
Laban Nordin
Vårby IK
83
Axel Erixson
Grava SK
84
Anders Dahl
Alnö SK
85
Walter Helldén
Sundbybergs IK
86
Seth Gustafsson
Grava SK
87
Gabriel Miernik
Gellivare Skidallians IK
88
David Lantto
Gellivare Skidallians IK
89
Jon Trägårdh
IFK Umeå
90
Gabriel Nordgren
IFK Umeå
91
Anton Henriksson
Rehns BK
92
Linus Sörlin
Offerdals SK
93
Albin Nyqvist
OK Landehof
94
Elliot Angelsiöö
Storvreta IK
95
Elias Pedersen
Åsarna IK
96
Benjamin Claesson
IF Hallby SOK
97
Emanuel Alsin
Åmåls OK
98
Wilhelm Dabach
Åsarna IK