Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Grönklitt Double Poling Hill Climb
2019-10-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
18km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Pontus Nordström
Team Serneke
49:19.295800
82.6p
2
Øyvind Moen Fjeld
Lager 157
49:21.296000
+2.100
82.6p
3
Andreas Holmberg
Lager 157
49:23.296200
+4.300
82.5p
4
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
49:26.296500
+7.600
82.5p
5
Emil Persson
Lager 157
49:47.298600
+28.2700
82.0p
6
Max Novak
Team Ramudden
51:02.306100
+1:43.10200
80.2p
7
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
51:06.306500
+1:47.10600
80.1p
8
Marcus Johansson
Lager 157
51:09.306800
+1:50.10900
80.0p
9
Emil Danielsson
Högbo GIF
54:32.327100
+5:13.31200
75.6p
10
Martin Mickels
Bålsta SK
55:24.332300
+6:05.36400
74.6p
11
Mikael Andersson
Malungs IF
55:51.335000
+6:32.39100
74.0p
12
Ulf Jansson
Östervåla IF
56:17.337600
+6:58.41700
73.5p
13
Jakob Svensson
Härlövs IF
57:36.345500
+8:17.49600
72.0p
14
Alvar Myhlback
Bygdø IL
59:14.355300
+9:55.59400
70.3p
15
Klas Söderqvist
Älvdalens IF SK
1:00:19.361800
+11:00.65900
69.1p
16
Carl-Henrik Niper
No Club
1:01:23.368200
+12:04.72300
68.0p
17
Simen Finfjord
Alta IF
1:02:43.376200
+13:24.80300
66.7p
18
Niklas Lundmark
Vissefjärda GOIF
1:03:35.381400
+14:16.85500
65.9p
19
Oskar Askelund
Hällbybrunns IF
1:03:57.383600
+14:38.87700
65.6p
20
Bruno Dettmann
Orsa
1:06:06.396500
+16:47.100600
63.6p
21
Ulrich Wahlström
XCGold
1:06:52.401100
+17:33.105200
63.0p
22
Stefan Dettman
Orsa
1:08:25.410400
+19:06.114500
61.7p
23
Andreas Andersson
Tunafors SK
1:08:50.412900
+19:31.117000
61.3p
24
David Ekstedt
Bravur Sports Club
1:10:33.423200
+21:14.127300
60.0p
25
Lennart Romin
Naprapat Walle Skidklubb
1:10:51.425000
+21:32.129100
59.8p
26
Fredrik Lennmark
Räddningstjänsten Strängnäs
1:11:28.428700
+22:09.132800
59.3p
27
Patrik Söderqvist
No Club
1:12:51.437000
+23:32.141100
58.3p
28
Daniel Westlund
Naprapat Walle Skidklubb
1:15:37.453600
+26:18.157700
56.3p
29
Jonas Larm
No Club
1:18:06.468500
+28:47.172600
54.7p
30
Peter Åkesson
Edsbyns SK
1:21:35.489400
+32:16.193500
52.5p