Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
NybroRullen
2019-09-01
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
42km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Simon Magnusson
OK Stigen
1:31:19.547800
82.5p
2
H 21
Johan Kanto
Göteborgs SK
1:31:53.551200
+34.3300
81.9p
3
H 21
Fredrik Ousbäck
IFK Skövde SK
1:31:55.551400
+36.3500
81.8p
4
H 21
Tobias Westman
Göteborgs SK
1:35:35.573400
+4:16.25500
77.8p
5
H 21
Elias Andersson
Landsbro IF SK
1:35:44.574300
+4:25.26400
77.6p
6
H 21
Emil Folkesson
Nybro Ski
1:37:36.585500
+6:17.37600
75.7p
6
H 21
Viktor Asking
IF Ski Team Skåne
1:37:36.585500
+6:17.37600
75.7p
8
H 50
Adam Blomberg
Göteborgs SK
1:40:47.604600
+9:28.56700
72.7p
9
H 21
Henrik Alm
Gnosjö FK
1:40:48.604700
+9:29.56800
72.7p
10
H 50
Tommie Lindblom
Stockholms RK
1:40:50.604900
+9:31.57000
72.6p
11
H 40
Thomas Wollentz
Halmstads Skidklubb
1:41:46.610500
+10:27.62600
71.8p
12
H 21
Isak Nilsson
Gnosjö FK
1:43:38.621700
+12:19.73800
70.2p
13
H 21
Fredrik Nilsson
Nybro Ski
1:44:54.629300
+13:35.81400
69.1p
14
H 21
Johan Englund
OK Stigen
1:45:06.630500
+13:47.82600
69.0p
15
H 40
Niklas Backåberg
ASK Växjö
1:45:15.631400
+13:56.83500
68.8p
15
H 40
Tobias Brodén
Nybro Ski
1:45:15.631400
+13:56.83500
68.8p
17
H 40
Christian Ragnar
Berga SOK
1:45:16.631500
+13:57.83600
68.8p
18
H 40
Tomas Johansson
Elmhults SC
1:45:18.631700
+13:59.83800
68.8p
19
H 60
Leif Eklund
IFK Skövde SK
1:45:20.631900
+14:01.84000
68.8p
20
H 21
Dennis Weidfors
Alstermo IF
1:45:32.633100
+14:13.85200
68.6p
21
H 21
Rasmus Andersson
Malungs IF
1:45:56.635500
+14:37.87600
68.3p
22
H 50
Roger Johansson
OK Vargen
1:48:49.652800
+17:30.104900
66.0p
23
H 50
Rickard Pettersson
IF Ski Team Skåne
1:49:00.653900
+17:41.106000
65.9p
24
H 40
Stefan Virtanen
Nässjö SF
1:49:03.654200
+17:44.106300
65.9p
25
H 40
Peter Håkansson
ASK Växjö
1:49:23.656200
+18:04.108300
65.6p
26
H 21
Mats Risberg
IF Ski Team Skåne
1:50:04.660300
+18:45.112400
65.1p
27
H 21
Jonas Madsen
Nybro Ski
1:50:15.661400
+18:56.113500
65.0p
28
H 40
Nicklas Eriksson
Gamleby OK
1:50:46.664500
+19:27.116600
64.6p
29
H 40
Ulrik Karlsson
Motala Aif SK
1:50:51.665000
+19:32.117100
64.5p
30
H 40
Patric Smedberg
Elmhults SC
1:51:43.670200
+20:24.122300
63.9p
31
H 21
Ken Slättengren
Nybro Ski
1:51:48.670700
+20:29.122800
63.9p
32
H 21
Rikard Fransson
Nybro Ski
1:51:51.671000
+20:32.123100
63.8p
33
H 50
Ola Alsén
IF Ski Team Skåne
1:52:31.675000
+21:12.127100
63.4p
34
H 50
Christoffer Rehn
IF Ski Team Skåne
1:53:02.678100
+21:43.130200
63.0p
35
H 21
Johan Olsson
Göteborgs SK
1:53:04.678300
+21:45.130400
63.0p
36
H 50
Ola Slättengren
Nybro Ski
1:53:10.678900
+21:51.131000
62.9p
37
D 21
Erika Karlsson
Nybro Ski
1:53:12.679100
+21:53.131200
62.9p
37
H 40
Thomas Johnsson
Nybro Ski
1:53:12.679100
+21:53.131200
62.9p
39
H 21
Anders Jakobsson
Nybro Ski
1:53:17.679600
+21:58.131700
62.8p
40
H 21
Jonatan Jansson
Ölands SK
1:53:18.679700
+21:59.131800
62.8p
41
H 40
Fredrik Bokfors
Stockholms RK
1:54:51.689000
+23:32.141100
61.8p
42
H 21
Linus Wallden
Nässjö SF
1:55:13.691200
+23:54.143300
61.5p
43
H 40
Henrik Andersson
Nybro Ski
1:55:14.691300
+23:55.143400
61.5p
44
H 21
Jakob Mörhed
Vaggeryds SOK
1:55:20.691900
+24:01.144000
61.5p
45
H 40
Andreas Grahn
Landsbro IF SK
1:55:29.692800
+24:10.144900
61.4p
46
H 21
Mattias Svensson
Axa SC
1:55:37.693600
+24:18.145700
61.3p
47
H 21
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
1:56:33.699200
+25:14.151300
60.7p
48
H 50
Peter Drottman
Nybro Ski
1:57:52.707100
+26:33.159200
59.8p
49
H 40
Mattias Thorén
IF Ski Team Skåne
1:58:13.709200
+26:54.161300
59.6p
50
H 21
Jacob Petersson
Ölands SK
1:58:46.712500
+27:27.164600
59.3p
51
H 40
Daniel Påhlstorp
IF Ski Team Skåne
1:59:04.714300
+27:45.166400
59.1p
52
H 21
Marcus Andersson
IF Ski Team Skåne
2:02:20.733900
+31:01.186000
57.2p
53
H 50
Stefan Santesson
IF Ski Team Skåne
2:02:39.735800
+31:20.187900
57.0p
54
H 40
Fredrik Svensson
Landsbro IF SK
2:03:12.739100
+31:53.191200
56.7p
55
H 21
Jakob Josefsson
Axa SC
2:03:21.740000
+32:02.192100
56.6p
55
H 40
Stefan Karlsson
Ronneby OK
2:03:21.740000
+32:02.192100
56.6p
57
H 50
Hans Olsson
IK Nocout.se
2:03:49.742800
+32:30.194900
56.4p
58
H 21 Motion
Pär Carmonius
Axa SC
2:04:20.745900
+33:01.198000
56.1p
59
H 50
Magnus Johansson
IF Ski Team Skåne
2:04:22.746100
+33:03.198200
56.1p
60
H 50
Håkan Camper
IF Ski Team Skåne
2:04:55.749400
+33:36.201500
55.8p
61
H 50
Krister Kvist
IFK Helsingborg
2:07:57.767600
+36:38.219700
54.2p
62
D 21
Meta Steinbach Olsson
Ronneby OK
2:08:44.772300
+37:25.224400
53.8p
63
H 40
Roger Wallström
IFK Helsingborg
2:08:59.773800
+37:40.225900
53.7p
64
H 40
Nicklas Kall
Ödeshögs SK
2:09:03.774200
+37:44.226300
53.6p
65
H 40
David Ståhl
Nybro Ski
2:09:06.774500
+37:47.226600
53.6p
66
H 60
Greger Hallen
ASK Växjö
2:09:11.775000
+37:52.227100
53.6p
67
H 21
Johan Schäfer
OK Alehof
2:09:59.779800
+38:40.231900
53.2p
68
H 40
Christer Ny
Ronneby OK
2:10:03.780200
+38:44.232300
53.1p
69
H 21
Tobias Svensson
Eksjö SOK
2:10:21.782000
+39:02.234100
53.0p
70
H 21
William Hermodsson
Eksjö SOK
2:10:44.784300
+39:25.236400
52.8p
71
H 50
Pär Olsson
Björnstorps IF
2:11:19.787800
+40:00.239900
52.5p
72
H 50
Peter Warlich
Linköpings SK
2:11:36.789500
+40:17.241600
52.4p
73
D 21
Frida Larsson
IF Ski Team Skåne
2:11:42.790100
+40:23.242200
52.3p
73
H 60
Per-Åke Magnusson
Nybro Ski
2:11:42.790100
+40:23.242200
52.3p
75
H 50
Mikael Steen
Nybro Ski
2:11:44.790300
+40:25.242400
52.3p
76
H 40
Markus Boltorp
Eds SK
2:13:21.800000
+42:02.252100
51.6p
77
H 40
Krister Wildegård
Ödeshögs SK
2:13:44.802300
+42:25.254400
51.4p
78
H 21
Magnus Jansson
Ölands SK
2:14:10.804900
+42:51.257000
51.2p
79
D 21
Sanna Andersson
Stockholms RK
2:16:26.818500
+45:07.270600
50.2p
80
H 21
Martin Johansson
Gamleby OK
2:17:10.822900
+45:51.275000
49.9p
81
H 50
Magnus Silfver
IF Ski Team Skåne
2:20:34.843300
+49:15.295400
48.5p
82
H 40
Sören Persson
Hvetlanda SK
2:22:26.854500
+51:07.306600
47.7p
83
H 40
Anders Svensson
IFK Helsingborg
2:22:31.855000
+51:12.307100
47.7p
84
H 60
Egil Friestad
IF Ski Team Skåne
2:24:03.864200
+52:44.316300
47.1p
85
H 40
Thomas Esebrant
Axa SC
2:27:11.883000
+55:52.335100
45.9p
86
H 40
Jesper Augustine
Glasrikets RC
2:27:19.883800
+56:00.335900
45.9p
87
H 21 Motion
Robert EK
IF Hallby SOK
2:27:40.885900
+56:21.338000
45.7p
88
H 21 Motion
Stefan Andersson
IK Stern
2:28:08.888700
+56:49.340800
45.6p
89
H 21 Motion
Göran Bergström
Axa SC
2:30:25.902400
+59:06.354500
44.8p
90
H 21 Motion
Jesper Malmberg
Nybro Ski
2:35:28.932700
+1:04:09.384800
43.1p
91
D 21 Motion
Hanna Tomasson
IF Ski Team Skåne
2:36:13.937200
+1:04:54.389300
42.8p
92
H 21
Fredrik Blomdahl
Nybro Ski
2:38:12.949100
+1:06:53.401200
42.2p
93
H 50
Stefan Jonsson
Axa SC
2:38:46.952500
+1:07:27.404600
42.0p
94
H 40
Mikael Henriksson
IF Ski Team Skåne
2:38:59.953800
+1:07:40.405900
42.0p
95
H 50
Michael Svensson
Volvo IF, Olofström
2:46:32.999100
+1:15:13.451200
39.8p
96
H 21 Motion
Johan Olov Backström
Nybro Ski
2:53:35.1041400
+1:22:16.493500
38.0p
97
H 21
Christian Dyvik
Nybro Ski
2:56:43.1060200
+1:25:24.512300
37.2p
98
H 21 Motion
Jonas Enestubbe
ASK Växjö
2:57:37.1065600
+1:26:18.517700
37.0p
99
H 21 Motion
Jens Nilsson
Axa SC
3:01:13.1087200
+1:29:54.539300
36.1p
100
H 21 Motion
Jörgen Sten
Brittatorps Tk
3:01:36.1089500
+1:30:17.541600
36.1p
101
H 40
Pontus Ottosson
Nybro Ski
3:04:26.1106500
+1:33:07.558600
35.4p
102
D 21
Sara Hansson
OK Kontinent Trelleborg
3:08:02.1128100
+1:36:43.580200
34.7p
103
H 21
Andreas Sunesson
OK Orion
23:59:58.8639700
103
H 40
Kristian Furuskog
Berga SOK
23:59:58.8639700
103
H 40
Daniel Blomdahl
Nybro Ski
23:59:58.8639700
103
H 40
Martin Blomdahl
Axa SC
23:59:58.8639700
103
H 40
Anders Johansson
Nybro Ski
23:59:58.8639700
103
H 50
Thomas Magnusson
IF Ski Team Skåne
23:59:58.8639700
103
H 50
Ove Helgee
Alstermo IF
23:59:58.8639700
103
H 50
Mats-Olof Lingersjö
SOK Viljan
23:59:58.8639700
103
H 50
Kristian Jansson
IF Ski Team Skåne
23:59:58.8639700
103
H 21 Motion
Daniel Forsberg
IF Ski Team Skåne
23:59:58.8639700
103
H 21 Motion
Håkan Aronsson
Ronneby OK
23:59:58.8639700
103
H 21 Motion
Emil Jönsson
Linköpings SK
23:59:58.8639700
115
H 21
William Carlford
Hultsfreds Lk
23:59:59.8639800
115
H 21
Joel Melkersson
Nybro Ski
23:59:59.8639800
115
H 21
Jesper Gunnerling
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
115
H 50
Pentti Isaksson
Nybro Ski
23:59:59.8639800
28km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 70
Arvo Teppola
IK Hakarpspojkarna
1:25:19.511800
58.9p
2
H 70
Mats-Göran Melin
Apladalens Lk
1:35:15.571400
+9:56.59500
52.8p
3
D 21 Motion
Hanna Jonsson
Nybro Ski
1:37:10.582900
+11:51.71000
51.7p
4
H 21 Motion
Jarl Rothman
Ölands SK
1:40:02.600100
+14:43.88200
50.2p
5
H 21 Motion
Bengt Erlandsson
Ölands SK
1:54:12.685100
+28:53.173200
44.0p
6
H 70
Lennart Gunnarsson
Ölands SK
1:57:28.704700
+32:09.192800
42.8p
7
D 21 Motion
Denise Johansson
Ronneby OK
2:08:38.771700
+43:19.259800
39.1p
8
D 21 Motion
Inger Bergström
IK Stern
2:33:01.918000
+1:07:42.406100
32.8p
9
H 70
Bertil Persson
Göteborgs SK
23:59:58.8639700
9
H 21 Motion
Ronny Andersson
Ölands SK
23:59:58.8639700
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)