Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Alliansloppet
2019-08-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
32km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
1:10:43.424200
89.5p
2
Amund Riege
Rustad IL
1:10:47.424600
+4.300
89.4p
3
Olaf Talmo
Köl
1:11:40.429900
+57.5600
88.0p
4
Iver Tildheim Andersen
Rustad IL
1:11:54.431300
+1:11.7000
87.6p
5
Magnus Perger
Haslum IL
1:14:15.445400
+3:32.21100
84.2p
6
Jesper Rön
Rustad
1:16:54.461300
+6:11.37000
80.6p
7
Max Andersson
Domnarvets GOIF
1:17:15.463400
+6:32.39100
80.2p
8
Ludvig Berg
Granbergsdals IF
1:17:16.463500
+6:33.39200
80.1p
9
Jens Dyrberg Ek
TEAM VESTMARKA
1:17:19.463800
+6:36.39500
80.1p
10
William Karlsson
IFK Mora SK
1:17:19.463800
+6:36.39500
80.1p
11
Hjalmar Berg
Sunne SLF
1:17:20.463900
+6:37.39600
80.0p
12
Harald Östensen
IFK Skövde SK
1:17:22.464100
+6:39.39800
80.0p
13
Bendik Håland Pedersen
Rustad IL
1:17:26.464500
+6:43.40200
79.9p
14
Trym Olafsen
Rustad IL
1:17:53.467200
+7:10.42900
79.4p
15
Malte Jutterdal
Vreta Skid o Mk
1:18:37.471600
+7:54.47300
78.4p
16
Arvid Värmsjö
SK Bore
1:19:29.476800
+8:46.52500
77.4p
17
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
1:19:29.476800
+8:46.52500
77.4p
18
Anton Karlsson
Tanums IF
1:19:29.476800
+8:46.52500
77.4p
19
Jostein Tullander
Rustad IL
1:19:44.478300
+9:01.54000
77.1p
20
Albin Augustsson
Källbottens IK
1:20:46.484500
+10:03.60200
75.9p
21
Gabriel Söderqvist
Storvreta IK
1:21:35.489400
+10:52.65100
75.0p
22
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
1:21:49.490800
+11:06.66500
74.7p
23
Gerard Palomo
Cefuc
1:21:57.491600
+11:14.67300
74.6p
24
Erik Fransson
Borås SK
1:22:17.493600
+11:34.69300
74.2p
25
Emil Hagström
Garphyttans IF
1:22:18.493700
+11:35.69400
74.2p
26
David Sjöberg
Gimo IF SK
1:22:18.493700
+11:35.69400
74.2p
27
Albin Lundqvist
Gillberga SK
1:22:21.494000
+11:38.69700
74.1p
28
Alexander Thudeen
Sya SK
1:22:24.494300
+11:41.70000
74.1p
29
Marek Tokarczyk
MT-SPORT
1:22:27.494600
+11:44.70300
74.0p
30
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
1:23:41.502000
+12:58.77700
72.7p
31
Miquel Auladell
Puigcerdà Esquí Club
1:23:48.502700
+13:05.78400
72.6p
32
Andreas Sletten
Tormod IL
1:23:59.503800
+13:16.79500
72.4p
33
Adam Boman
Tranemo IF
1:24:17.505600
+13:34.81300
72.1p
34
Erik Bryne
Sunne SLF
1:24:17.505600
+13:34.81300
72.1p
35
Leo Rodin
Uddevalla IS
1:25:09.510800
+14:26.86500
71.2p
36
Karl Stark
Vaggeryds SOK
1:25:15.511400
+14:32.87100
71.1p
37
Jacob Olsson
Rustad IL
1:25:19.511800
+14:36.87500
71.0p
38
Sander Berger
Trøgstad skiklubb
1:25:46.514500
+15:03.90200
70.6p
39
Herman Swärd
Tidaholm SOK Sisu
1:25:48.514700
+15:05.90400
70.5p
40
Andreas Svindland Hovde
Rustad IL
1:26:26.518500
+15:43.94200
69.9p
41
Jens Hoie
Rustad IL
1:27:26.524500
+16:43.100200
69.0p
42
Elliot Angelsiöö
Storvreta IK
1:27:33.525200
+16:50.100900
68.8p
43
Albin Hallander
Vreta Skid o Mk
1:28:07.528600
+17:24.104300
68.3p
44
Vegard Dybvand
Rustad IL
1:28:07.528600
+17:24.104300
68.3p
45
Edvard Nilsson
Filipstads SF
1:28:42.532100
+17:59.107800
67.8p
46
Tørres Lutnæs
Rustad IL
1:29:34.537300
+18:51.113000
67.0p
47
Markus Almgren
IFK Mora SK
1:30:27.542600
+19:44.118300
66.2p
48
Emil Selmosson
Lidköpings VSK
1:30:50.544900
+20:07.120600
65.9p
49
Martin Morales
Cefuc
1:31:37.549600
+20:54.125300
65.2p
50
Marius Hvidsten
Rustad IL
1:31:55.551400
+21:12.127100
65.0p
51
Ole Anton Ringlund
Tormod IL
1:33:35.561400
+22:52.137100
63.6p
52
Nils Sjöberg
OK Landehof
1:33:36.561500
+22:53.137200
63.6p
53
Oskar Farbrot
Rustad IL
1:33:55.563400
+23:12.139100
63.3p
54
Gustav Karlsson
Täby IS SK
1:35:15.571400
+24:32.147100
62.3p
55
David Musslinder
Falköpings AIK SK
1:36:06.576500
+25:23.152200
61.6p
56
Carl-Filip Köld johansson
Medåkers IF
1:42:38.615700
+31:55.191400
57.1p
-
Isak Lieback
Ulricehamns IF
23:59:58.8639700
-
Harald Ekenberg
IK Stern
23:59:58.8639700
-
Filip Glittenberg-holt
Tistedalen FL
23:59:58.8639700
-
Emanuel Alsin
Åmåls OK
23:59:58.8639700
-
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
23:59:58.8639700
-
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
23:59:58.8639700
-
Philip Drivenes
Fredrikstad SK
23:59:58.8639700
-
Jakob Glöersen
Fredrikstad SK
23:59:58.8639700
-
Henrik Webjørnsen
Rustad IL
23:59:58.8639700
-
Hans Kristian Bjørgo Kværum
Kjelsås IL
23:59:58.8639700
-
Herman Finsrud Kirkebøen
Tistedalen FL
23:59:58.8639700
-
Mårten Gedda
IK Stern
23:59:58.8639700
-
Mattias Andersson
Domnarvets GOIF
23:59:58.8639700
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)