Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lilla Skidspelen Distans
2019-03-30
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 18
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Måns Skoglund
Täby IS SK
24:06.144500
87.2p
2
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
24:17.145600
+11.1000
86.6p
3
Isak Lieback
Ulricehamns IF
24:29.146800
+23.2200
85.9p
4
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
24:41.148000
+35.3400
85.3p
5
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
24:47.148600
+41.4000
84.9p
6
Joel Ernstsson
Finspångs SOK
24:50.148900
+44.4300
84.8p
7
Emil Danielsson
Högbo GIF
25:11.151000
+1:05.6400
83.7p
8
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
25:27.152600
+1:21.8000
82.8p
9
Gustav Pålsson
Utrikes SK
25:28.152700
+1:22.8100
82.8p
10
Nils Bergström
Domnarvets GOIF
25:58.155700
+1:52.11100
81.3p
11
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
26:04.156300
+1:58.11700
81.0p
12
Kasper Olsen
Grava SK
26:14.157300
+2:08.12700
80.5p
13
Melker Nordgren
Falu IK
26:16.157500
+2:10.12900
80.4p
14
Gustav Karlsson
Sundbybergs IK
26:24.158300
+2:18.13700
80.0p
15
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
26:28.158700
+2:22.14100
79.8p
16
Jakob Tapani
Jukkasjärvi IF
26:37.159600
+2:31.15000
79.4p
17
Martin Elmvall
Högbo GIF
26:45.160400
+2:39.15800
79.0p
18
Birk Blomqvist
Funäsdalens IF
26:55.161400
+2:49.16800
78.6p
19
Isidor Wiksten Melander
Matfors SK
27:14.163300
+3:08.18700
77.7p
20
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
27:16.163500
+3:10.18900
77.6p
21
Johan Källström
OK Landehof
28:08.168700
+4:02.24100
75.3p
22
Alexander Thudeen
Sya SK
29:28.176700
+5:22.32100
72.1p
23
Karl Stark
Vaggeryds SOK
30:08.180700
+6:02.36100
70.6p
24
Emanuel Alsin
Åmåls OK
30:23.182200
+6:17.37600
70.0p
25
Leo Rodin
Uddevalla IS
31:25.188400
+7:19.43800
67.8p
-
Love Kreij
IF Strategen
23:59:58.8639700
-
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
23:59:58.8639700
-
Arvid Värmsjö
SK Bore
23:59:58.8639700
-
Arvid Schön
Storvreta IK
23:59:59.8639800
-
Emil Selmosson
Lidköpings VSK
23:59:59.8639800
-
John Hermansson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Gustav Jonsson
Hallstahammars SK SOFK
23:59:59.8639800
-
Karl Grywenz
Täby IS SK
23:59:59.8639800
-
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
Johannes Josefsson
Täby IS SK
23:59:59.8639800
-
Edvard Nilsson
Filipstads SF
23:59:59.8639800
-
Linus Jonsson
Årjängs IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)