Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lilla Skidspelen Distans
2019-03-30
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 12
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Rasmus Lövgren
Finspångs SOK
9:19.55800
2
Tage Börjesson
Vreta Skid o Mk
9:24.56300
+5.400
3
Olle Rune
Täby IS SK
9:39.57800
+20.1900
4
Oskar Söder
IFK Grängesberg SK
9:40.57900
+21.2000
5
Vegard Nordbrandt
Åsarna IK
9:56.59500
+37.3600
5
Erik Danielsson
Dala-Järna IK
9:56.59500
+37.3600
7
Arvid Trofast
Vreta Skid o Mk
10:00.59900
+41.4000
8
Viktor Östberg
Domnarvets GOIF
10:11.61000
+52.5100
9
Pelle Anger
IFK Hedemora SK
10:17.61600
+58.5700
10
Björn Bromée
Östersunds SK
10:19.61800
+1:00.5900
11
Atle Blomquist
Funäsdalens IF
10:20.61900
+1:01.6000
12
Oskar Olsson
Äspereds IF
10:21.62000
+1:02.6100
13
Anton Persson
Åmåls OK
10:23.62200
+1:04.6300
14
Love Tholander
Sundbybergs IK
10:28.62700
+1:09.6800
15
Hugo Enhörning
Täby IS SK
10:31.63000
+1:12.7100
16
Hampus Hult
Norrbärke SK
10:37.63600
+1:18.7700
17
Thijn Omblets
Sälens IF
10:38.63700
+1:19.7800
18
Arvid Karlsson
Åsarna IK
10:43.64200
+1:24.8300
19
Lucas Tommila
Hudiksvalls IF
11:00.65900
+1:41.10000
19
Eric Åhl
Åmåls OK
11:00.65900
+1:41.10000
21
Fabian Larsson
Norabygdens SK
11:06.66500
+1:47.10600
22
Erik Borg
Hudiksvalls IF
11:07.66600
+1:48.10700
23
Harald Strömblad
Täby IS SK
11:10.66900
+1:51.11000
24
Eric Stigers
IFK Hedemora SK
11:12.67100
+1:53.11200
25
Elias Wetterskog
Norrbärke SK
11:31.69000
+2:12.13100
26
Gustav Grändborn
Trönö IK
11:32.69100
+2:13.13200
27
Henning Lindqvist
IK Rex
11:36.69500
+2:17.13600
28
Albin Löv
Domnarvets GOIF
11:48.70700
+2:29.14800
28
Linus Wedin
Garphyttans IF
11:48.70700
+2:29.14800
30
Simon Åkerlind
Lofsdalens SK
11:55.71400
+2:36.15500
31
Frode Montelius Risberg
Falu IK
11:56.71500
+2:37.15600
32
Vidar Sjögren
Falu IK
12:02.72100
+2:43.16200
33
Edvin Skytt
Falu IK
12:14.73300
+2:55.17400
34
Miron Weber
Vreta Skid o Mk
12:18.73700
+2:59.17800
34
Ville Norling
Domnarvets GOIF
12:18.73700
+2:59.17800
36
Joel Nilsson
Östmarks IF
12:20.73900
+3:01.18000
37
Viktor Ågren
Sätra IF
12:26.74500
+3:07.18600
38
Noa Arkebäck
Falu IK
12:28.74700
+3:09.18800
39
Pontus Nilsson
Åmåls OK
12:32.75100
+3:13.19200
40
Anton Hedmark
Täby IS SK
12:33.75200
+3:14.19300
41
André Bergkvist
Källbottens IK
12:41.76000
+3:22.20100
41
Joel Grenholm
Falu IK
12:41.76000
+3:22.20100
43
Matti Nestler
Falu IK
13:03.78200
+3:44.22300
44
Olle Brandin
Falu IK
13:09.78800
+3:50.22900
45
Albin Nilsson
Östmarks IF
13:11.79000
+3:52.23100
46
Oskar Vesterlund
Finspångs SOK
13:16.79500
+3:57.23600
47
Albin Persson
Täby IS SK
13:20.79900
+4:01.24000
48
Lennart Nestler
Falu IK
13:25.80400
+4:06.24500
48
Lukas Seiler
Falu IK
13:25.80400
+4:06.24500
50
Lucas Lingblom
IFK Sala
13:32.81100
+4:13.25200
51
Oliver Wall
Kungsgårdens SK
13:36.81500
+4:17.25600
52
Kalle Krysander
Vreta Skid o Mk
13:39.81800
+4:20.25900
53
Axel Wikström
IF Nornan
13:49.82800
+4:30.26900
54
Oscar Alenius
IFK Hedemora SK
14:10.84900
+4:51.29000
55
David Elmwall
Högbo GIF
15:10.90900
+5:51.35000
56
Sebastian Whillans
Falu IK
15:39.93800
+6:20.37900
57
Jerry Larsson
Sätra IF
16:25.98400
+7:06.42500
58
Helmer Mckee
Falu IK
16:36.99500
+7:17.43600
59
Tobias Svadling
Hofors Aif
17:23.104200
+8:04.48300
-
Leon Kvistegården
Högbo GIF
23:59:59.8639800
-
Kaspar Ericsson
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
Isak Oscarsson
Ås IF
23:59:59.8639800
-
Linus Granström
Funäsdalens IF
23:59:59.8639800
-
Manne Bernhardsson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
Vile Noaksson
Ås IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)