Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup - Distans
2019-03-23
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 18
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Pål Jonsson
Strömnäs GIF
40:38.243720
88.1p
2
Truls Gisselman
Rehns BK
41:30.248960
+52.5140
86.5p
3
Georg Ersson
IF Strategen
41:36.249530
+58.5710
86.3p
4
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
41:36.249550
+58.5730
86.3p
5
Emil Danielsson
Högbo GIF
41:39.249850
+1:01.6030
86.2p
6
Eelis Murto
Gellivare Skidallians IK
41:52.251190
+1:14.7370
85.9p
7
Isak Lieback
Ulricehamns IF
42:28.254760
+1:50.10940
84.8p
8
Alexander Melin
Sundbybergs IK
42:50.256920
+2:12.13100
84.2p
9
Joel Jänes
Stockviks SF
42:57.257620
+2:19.13800
84.0p
10
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
43:02.258120
+2:24.14300
83.9p
11
Filip Borgström
IF Strategen
43:13.259210
+2:34.15390
83.6p
12
Linus Jonsson
Årjängs IF
43:30.260990
+2:52.17170
83.1p
13
Jesper Lindberg
Gellivare Skidallians IK
43:41.262090
+3:03.18270
82.8p
14
Hannes Mickelsson
Gellivare Skidallians IK
43:42.262120
+3:04.18300
82.8p
15
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
43:52.263140
+3:14.19320
82.5p
16
Jonathan Edman
IFK Umeå
43:54.263310
+3:15.19490
82.4p
17
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
43:56.263510
+3:17.19690
82.4p
18
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
44:01.264090
+3:23.20270
82.2p
19
Gustav Pålsson
Utrikes SK
44:13.265240
+3:35.21420
81.9p
20
Birk Blomqvist
Funäsdalens IF
44:21.266050
+3:43.22230
81.7p
21
Benjamin Terent
Rehns BK
44:31.267080
+3:53.23260
81.4p
22
Tor Rönnestrand
Ås IF
44:32.267100
+3:53.23280
81.4p
23
Viktor Majbäck
Jukkasjärvi IF
44:45.268470
+4:07.24650
81.1p
24
Gustav Karlsson
Sundbybergs IK
44:49.268800
+4:10.24980
81.0p
25
Måns Skoglund
Täby IS SK
44:58.269720
+4:20.25900
80.7p
26
Nils Bergström
Domnarvets GOIF
45:02.270160
+4:24.26340
80.6p
27
Anton Karlsson
Tanums IF
45:08.270710
+4:29.26890
80.5p
28
Joel Ernstsson
Finspångs SOK
45:08.270770
+4:30.26950
80.5p
29
Joel Wessman
Vreta Skid o Mk
45:21.272070
+4:43.28250
80.1p
30
John Hermansson
IFK Mora SK
45:23.272200
+4:44.28380
80.1p
31
Jakob Tapani
Jukkasjärvi IF
45:27.272680
+4:49.28860
80.0p
31
Harald Ekenberg
IK Stern
45:27.272680
+4:49.28860
80.0p
33
Oskar Algotsson
Åsarna IK
45:28.272740
+4:50.28920
80.0p
34
David Sjöberg
Gimo IF SK
45:55.275420
+5:17.31600
79.3p
35
Martin Blomberg
Lycksele IF
45:55.275430
+5:17.31610
79.3p
36
Love Kreij
IF Strategen
45:57.275690
+5:19.31870
79.2p
37
Karl Grywenz
Täby IS SK
46:05.276440
+5:27.32620
79.0p
38
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
46:09.276810
+5:30.32990
79.0p
39
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
46:15.277440
+5:37.33620
78.8p
40
Rasmus Westerlund
Bergeforsens SK
46:20.277920
+5:42.34100
78.7p
41
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
46:23.278220
+5:45.34400
78.6p
42
Ask Abrahamsson
IK Stern
46:44.280330
+6:06.36510
78.1p
43
Ludvig Jonsson
Hudiksvalls IF
46:56.281550
+6:18.37730
77.8p
44
Isidor Wiksten Melander
Matfors SK
47:00.281970
+6:22.38150
77.7p
45
Arvid Henning
Bondsjöhöjdens IK
47:04.282340
+6:26.38520
77.6p
46
Laban Nordin
Vårby IK
47:09.282800
+6:30.38980
77.5p
47
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
47:23.284270
+6:45.40450
77.1p
48
Martin Elmvall
Högbo GIF
47:30.284980
+6:52.41160
77.0p
49
Tobias Snell
Luleå Gjutarens IF
47:44.286370
+7:06.42550
76.7p
50
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
47:47.286640
+7:09.42820
76.6p
51
Erik Fransson
Borås SK
48:01.288000
+7:22.44180
76.3p
52
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
48:15.289480
+7:37.45660
75.9p
53
Viktor Holmgren
Täfteå IK
48:29.290870
+7:51.47050
75.6p
54
Isac Morin
Utrikes SK
48:30.290990
+7:52.47170
75.6p
55
Isak Seijsing
Hägglunds Ski Team SK
48:59.293830
+8:21.50010
75.0p
56
Martin Lundström
Bodens SK
49:14.295300
+8:35.51480
74.6p
57
Albin Berger
Domnarvets GOIF
49:26.296510
+8:47.52690
74.4p
58
Ludvig Fredriksson
Strömnäs GIF
49:43.298270
+9:05.54450
74.0p
59
Melker Eklund
Vårby IK
49:44.298340
+9:06.54520
74.0p
60
Oskar Lundberg
Borås SK
50:19.301820
+9:41.58000
73.2p
61
Albin Hallander
Vreta Skid o Mk
50:28.302740
+9:50.58920
73.0p
62
Simon Eriksson
Kalix SK
50:46.304500
+10:07.60680
72.6p
63
Jonas Lenz
Matfors SK
50:50.304980
+10:12.61160
72.5p
64
Fabian Csiky
Lycksele IF
51:10.306980
+10:32.63160
72.1p
65
Gabriel Miernik
Malmbergets AIF
52:06.312510
+11:27.68690
71.0p
66
Elias Pedersen
Åsarna IK
54:28.326780
+13:50.82960
68.3p
67
Johannes Josefsson
Täby IS SK
54:58.329710
+14:19.85890
67.7p
68
Alexi Pirttikoski
Kalix SK
55:06.330550
+14:28.86730
67.6p
69
Jon Trägårdh
IFK Umeå
55:32.333150
+14:54.89330
67.1p
70
Gabriel Nordgren
IFK Umeå
57:14.343380
+16:36.99560
65.3p
-
Anton Mäkinen
Högbo GIF
23:59:58.8639700
-
Gabriel Söderqvist
Storvreta IK
23:59:58.8639700
-
Lukas Stridsman
Antnäs BK
23:59:59.8639800
-
Lucas Laagen
Lidköpings VSK
23:59:59.8639800
-
Per Jutterström
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Oskar Åslund
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
Rasmus Hedeberg
SK Bore
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)