Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Folksam Cup Prolog
2019-03-17
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 15
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Elin Näslund
Ångermanland
7:40.45910
2
Malin Oskarsson
Dalarna
7:45.46410
+5.400
3
Lina Rydén
Dalarna
7:53.47210
+13.1200
4
Erika Lavén
Stockholm
7:54.47340
+14.1330
5
Alva Isaksson
Norrbotten
7:56.47550
+16.1540
6
Molly Furunäs
Dalarna
8:04.48360
+24.2350
7
Ida Garfvè
Dalarna
8:06.48570
+26.2560
8
Nora Bråmer
Dalarna
8:11.49040
+31.3030
9
Vilda Book
Jämtland Härjedalen
8:12.49100
+31.3090
10
Elsa Granholm
Medelpad
8:21.50010
+41.4000
11
Tuva Lundin
Medelpad
8:22.50150
+42.4140
12
Tova Andersson
Dalarna
8:22.50170
+42.4160
13
Lisa Larsson
Norrbotten
8:24.50360
+44.4350
14
Elsa Gustafsson
Stockholm
8:26.50560
+46.4550
15
Ida Abrahamson
Västergötland
8:27.50640
+47.4630
16
Matilda Bandefur
Dalarna
8:30.50980
+50.4970
17
Evelina Crüsell
Västerbotten
8:32.51170
+52.5160
18
Ella Johansson
Norrbotten
8:35.51440
+55.5430
19
Ella Turesson
Norrbotten
8:35.51450
+55.5440
20
Ida Rosjö
Småland
8:36.51580
+56.5570
21
Tilde Josefsson
Stockholm
8:41.52020
+1:01.6010
22
Wilma Karlsson
Jämtland Härjedalen
8:43.52200
+1:02.6190
23
Jonna Kjellgren
Jämtland Härjedalen
8:43.52210
+1:03.6200
24
Yrla Abrahamsson
Jämtland Härjedalen
8:45.52490
+1:05.6480
25
Ylva Sandström
Medelpad
8:46.52510
+1:06.6500
26
Hedda Samuelsson
Jämtland Härjedalen
8:47.52640
+1:07.6630
27
Elvira Nilsson
Ångermanland
8:48.52760
+1:08.6750
28
Moa Hansson
Gästrikland
8:48.52780
+1:08.6770
29
Irma Östberg
Jämtland Härjedalen
8:49.52840
+1:09.6830
30
Leia Bjursell
Västerbotten
8:50.52980
+1:10.6970
31
Maja Wallberg
Ångermanland
8:50.52990
+1:10.6980
32
Elsa Carling
Dalarna
8:52.53160
+1:12.7150
33
Greta Perers
Dalarna
8:56.53510
+1:16.7500
34
Emma Bengtsson
Västergötland
8:56.53520
+1:16.7510
35
Astrid Kolberg
Värmland
8:57.53680
+1:17.7670
36
Emilia Johansson
Ångermanland
8:58.53780
+1:18.7770
37
Kerstin Åberg
Stockholm
9:00.53950
+1:20.7940
38
Vilma Larsson
Örebro Län
9:01.54040
+1:21.8030
39
Wilma Gustafsson
Dalarna
9:04.54350
+1:24.8340
40
Alva Dahlin
Medelpad
9:04.54360
+1:24.8350
41
Louise Hallander
Östergötland
9:06.54500
+1:25.8490
42
Greta Lind
Stockholm
9:06.54550
+1:26.8540
43
Elvira Bylund
Hälsingland
9:06.54560
+1:26.8550
44
Ella Burman
Västerbotten
9:07.54600
+1:26.8590
45
Gry Dahlgren
Jämtland Härjedalen
9:13.55290
+1:33.9280
46
Maja Aronsson
Jämtland Härjedalen
9:15.55480
+1:35.9470
47
Wilma Lundqvist
Västerbotten
9:16.55590
+1:36.9580
47
Belle Spets
Ångermanland
9:16.55590
+1:36.9580
49
Ronja Bjursell
Västerbotten
9:17.55660
+1:37.9650
50
Emilia Eriksson
Västergötland
9:19.55860
+1:39.9850
51
Maja Boberg
Jämtland Härjedalen
9:22.56120
+1:42.10110
52
Thea Flogård
Göteborg
9:23.56270
+1:43.10260
53
MY Werner
Göteborg
9:23.56290
+1:43.10280
54
Tilda Rosander
Småland
9:24.56340
+1:44.10330
55
Agnes Ramström
Västmanland
9:27.56690
+1:47.10680
56
Louise Jonsson
Medelpad
9:29.56820
+1:49.10810
57
Elsa Larsson
Stockholm
9:29.56830
+1:49.10820
57
HIlma Claesson
Stockholm
9:29.56830
+1:49.10820
59
Tindra Wilhelmsson
Västergötland
9:29.56840
+1:49.10830
60
Ebba Andersson
Medelpad
9:31.57000
+1:50.10990
61
Alice Larsson
Medelpad
9:33.57290
+1:53.11280
62
Nanna Grönborg
Medelpad
9:37.57690
+1:57.11680
63
Vera Edvarsson
Stockholm
9:40.57960
+2:00.11950
64
Stina Karlsson
Västergötland
9:42.58150
+2:02.12140
65
Brule Gundale
Västerbotten
9:42.58160
+2:02.12150
66
Linnea Carlsson
Värmland
9:50.58900
+2:09.12890
67
Frida Lundgren
Värmland
9:50.58950
+2:10.12940
67
Amanda Johansson
Västergötland
9:50.58950
+2:10.12940
69
Klara Skåninger
Stockholm
10:00.59970
+2:20.13960
70
Stina Lindholm
Medelpad
10:04.60360
+2:24.14350
71
Ebba Lindholm
Medelpad
10:07.60680
+2:27.14670
72
Alva Bergkvist
Medelpad
10:11.61060
+2:31.15050
73
Leija Magnusson
Hälsingland
10:16.61580
+2:36.15570
74
Ingrid Dahlqvist
Stockholm
10:20.61940
+2:40.15930
75
Linnea Nordström
Uppland
10:37.63600
+2:56.17590
76
Hanna Mårtensson
Jämtland Härjedalen
10:37.63680
+2:57.17670
77
Wilma Nilsson
Ångermanland
10:39.63850
+2:59.17840
78
Felicia Fyhr
Småland
11:06.66540
+3:26.20530
79
Amanda Fredriksson
Uppland
11:08.66790
+3:28.20780
80
Emma Johansson
Medelpad
11:45.70460
+4:05.24450
81
Moa Ingvarsson
Västmanland
11:48.70700
+4:07.24690