Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA Cup Riksfinal Sprint
2019-03-09
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 13
0.8km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Erik Nederheim
Stockholm
2:12.13130
2
Eddie Pettersson
Dalarna
2:13.13280
+1.50
3
Malte Henden
Västergötland
2:15.13400
+2.170
4
William Rytter
Dalarna
2:16.13500
+3.270
5
Gustav Jäderblom
Uppland
2:16.13560
+4.330
6
Carl Björk
Västergötland
2:16.13590
+4.360
7
Eddie Gustavsson
Västergötland
2:17.13670
+5.440
8
Leo Kristiansson
Dalarna
2:19.13860
+7.630
9
Måns Rawald
Jämtland Härjedalen
2:19.13880
+7.650
10
Albin Larsson
Värmland
2:20.13940
+8.710
11
Joel Nilsson
Medelpad
2:21.14090
+9.860
12
Anton Weber
Västergötland
2:22.14110
+9.880
13
Tor Kronholm
Norrbotten
2:23.14220
+10.990
14
Samuel Gustavsson
Norrbotten
2:23.14260
+11.1030
15
Harald Eriksson
Dalarna
2:24.14390
+12.1160
16
Oskar Bergman
Dalarna
2:25.14460
+13.1230
17
Joel Hoflund Martinsson
Småland
2:25.14480
+13.1250
18
Simon Löfholm
Jämtland Härjedalen
2:26.14520
+13.1290
19
Johan Richardsson
Jämtland Härjedalen
2:26.14560
+14.1330
20
Jesper Jakobsson
Norrbotten
2:26.14580
+14.1350
21
Anton Modigs
Dalarna
2:27.14600
+14.1370
22
David Wallin
Gästrikland
2:27.14610
+14.1380
23
Malte Lessing
Stockholm
2:27.14620
+14.1390
24
Arvid Ingvarsson
Norrbotten
2:28.14710
+15.1480
24
Felix Sjölund Myhr
Jämtland Härjedalen
2:28.14710
+15.1480
26
Nils Danneskog
Hälsingland
2:28.14740
+16.1510
27
William Forslund
Medelpad
2:28.14750
+16.1520
27
Anton Unger
Dalarna
2:28.14750
+16.1520
29
Felix Frykfeldt
Småland
2:28.14780
+16.1550
30
Emil Snell
Norrbotten
2:29.14830
+17.1600
31
Ulrik Jonsson
Norrbotten
2:29.14870
+17.1640
31
Malte Söderlund
Dalarna
2:29.14870
+17.1640
33
Ludvig Åkvist
Västergötland
2:29.14890
+17.1660
34
Oskar Boström
Jämtland Härjedalen
2:30.14910
+17.1680
35
Emil Jönsson
Dalarna
2:30.14930
+18.1700
36
Alvin Vestman
Jämtland Härjedalen
2:30.14940
+18.1710
37
Olle Hamberg
Jämtland Härjedalen
2:30.14970
+18.1740
38
Emil Marinus
Östergötland
2:31.15000
+18.1770
39
Carl Svensson
Stockholm
2:31.15020
+18.1790
40
Vilhelm Lernevik
Småland
2:31.15030
+19.1800
41
Malte Lewandowski
Jämtland Härjedalen
2:31.15060
+19.1830
42
Melvin Löfgren
Dalarna
2:31.15070
+19.1840
43
Lucas Mårts
Göteborg
2:31.15090
+19.1860
43
Linus Källman
Ångermanland
2:31.15090
+19.1860
45
Oscar Wikander
Medelpad
2:32.15120
+19.1890
46
Gustav Palm
Västmanland
2:32.15160
+20.1930
47
Viktor Persson
Västergötland
2:33.15200
+20.1970
48
Jonathan Palmberg
Gästrikland
2:33.15220
+20.1990
48
Sixten Lindblom
Jämtland Härjedalen
2:33.15220
+20.1990
50
Olle Sjöblom
Jämtland Härjedalen
2:33.15240
+21.2010
51
Axel Björklund
Dalarna
2:35.15430
+23.2200
52
Leon Dahlin
Dalarna
2:35.15450
+23.2220
53
Elias Hedén
Gästrikland
2:35.15460
+23.2230
54
Joel Byström
Ångermanland
2:35.15480
+23.2250
55
Marcus Modig
Västmanland
2:37.15600
+24.2370
55
Seth Nordin
Västerbotten
2:37.15600
+24.2370
57
Pål Hassellöf
Göteborg
2:37.15680
+25.2450
58
Marcus Germann
Västerbotten
2:37.15690
+25.2460
59
Hugo Ekström
Värmland
2:38.15700
+25.2470
60
Edvin Wiberg
Småland
2:38.15770
+26.2540
60
Emil Lundgren
Medelpad
2:38.15770
+26.2540
62
Emil Larsson
Värmland
2:39.15800
+26.2570
63
Noah Rådmark
Stockholm
2:39.15810
+26.2580
64
Hjalmar El-hayek
Södermanland
2:39.15830
+27.2600
65
Max Zetterberg
Hälsingland
2:39.15850
+27.2620
66
Edvard Svensson
Västerbotten
2:39.15860
+27.2630
67
Nils Johansson
Småland
2:39.15870
+27.2640
68
Rasmus Anttila
Gästrikland
2:39.15880
+27.2650
69
Gustav Wickman
Västmanland
2:40.15900
+27.2670
70
Rasmus Persson
Uppland
2:40.15910
+27.2680
71
Max Svensson
Medelpad
2:40.15920
+27.2690
72
Pontus Nilsson
Östergötland
2:40.15950
+28.2720
73
Anton Hörling
Stockholm
2:40.15960
+28.2730
74
Edvin Nilsson
Uppland
2:40.15970
+28.2740
75
Gustav Wågesson
Småland
2:41.16060
+29.2830
76
Natanael Bokesand
Göteborg
2:41.16070
+29.2840
77
Wilmer Wall
Västergötland
2:42.16110
+29.2880
78
Marcus Edlund
Ångermanland
2:42.16130
+30.2900
79
Anton Nordgren
Jämtland Härjedalen
2:43.16230
+31.3000
80
Adam Stråle
Värmland
2:43.16240
+31.3010
81
Olle Book
Jämtland Härjedalen
2:43.16250
+31.3020
81
Viggo Normann
Norrbotten
2:43.16250
+31.3020
83
Joar Rosvold
Hälsingland
2:44.16380
+32.3150
84
Melvin Rydin
Västergötland
2:45.16460
+33.3230
85
Sebastian Tysell
Södermanland
2:45.16470
+33.3240
86
Erik Kindlund
Västergötland
2:46.16520
+33.3290
86
August Lilja
Medelpad
2:46.16520
+33.3290
88
Robin Röckner
Medelpad
2:47.16660
+35.3430
88
Wilmer Thorén
Ångermanland
2:47.16660
+35.3430
90
Sidor Nordling
Göteborg
2:48.16770
+36.3540
91
Emil Omnell
Uppland
2:48.16790
+36.3560
92
Carl Erngrund
Medelpad
2:49.16800
+36.3570
92
Emil Johansen
Gästrikland
2:49.16800
+36.3570
94
Ragnar Hultdin
Västerbotten
2:49.16840
+37.3610
95
Gabriel Svärd
Västergötland
2:50.16900
+37.3670
96
Walter Nordmark
Västerbotten
2:51.17030
+39.3800
97
Rasmus Normann
Norrbotten
2:51.17090
+39.3860
98
Isak Björk
Gästrikland
2:53.17250
+41.4020
99
Herman Göransson
Jämtland Härjedalen
2:59.17870
+47.4640
100
Oscar Lundkvist
Stockholm
3:04.18300
+51.5070