Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM Distans
2019-03-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 18
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Tilde Bångman
Offerdals SK
16:22.98190
77.5p
2
Märta Rosenberg
Duveds IF
16:27.98630
+4.340
77.1p
3
Ida Lundgren
IFK Umeå
16:43.100240
+20.1950
75.8p
4
Saga Fältenhag
Högbo GIF
16:53.101290
+31.3000
75.0p
5
Lisa Ingesson
Strömnäs GIF
16:56.101510
+33.3220
74.9p
6
Tilda Östberg
IFK Mora SK
17:04.102390
+42.4100
74.2p
7
Elin Andersson
Stuguns SOK Gjurd
17:13.103240
+50.4950
73.6p
8
Moa Hansson
Landsbro IF SK
17:14.103320
+51.5030
73.5p
9
Sofia Lundkvist
Kalix SK
17:19.103860
+56.5570
73.1p
10
Ella Georgsson
Högbo GIF
17:20.103920
+57.5630
73.1p
11
Magdalena Nilsson
IFK Umeå
17:23.104240
+1:00.5950
72.9p
12
Elsa Wallin
Högbo GIF
17:25.104440
+1:02.6150
72.7p
13
Ida Nilsson
Bergeforsens SK
17:27.104620
+1:04.6330
72.6p
14
Maja Årebäck
Bolidens SK
17:28.104710
+1:05.6420
72.5p
15
Hanna Lundberg
Luleå Gjutarens IF
17:36.105590
+1:14.7300
71.9p
16
Josehanna Lundgren Wikström
Grava SK
17:38.105730
+1:15.7440
71.8p
17
Linn Tapani
Jukkasjärvi IF
17:38.105780
+1:15.7490
71.8p
18
Olivia Lavén
Täby IS SK
17:50.106910
+1:27.8620
71.0p
19
Emma Höglund
Sollefteå Skidor IF
17:50.106990
+1:28.8700
70.9p
20
Ida Andersson
Stuguns SOK Gjurd
17:54.107320
+1:31.9030
70.7p
21
Lisa Nystedt
Täby IS SK
17:57.107620
+1:34.9330
70.5p
21
Kajsa Rapp
IFK Mora SK
17:57.107620
+1:34.9330
70.5p
23
Lova Broström
Sya SK
17:57.107680
+1:34.9390
70.5p
24
Tuva Persson
Tranemo IF
17:58.107700
+1:35.9410
70.5p
25
Emma Lundell
Hägglunds Ski Team SK
17:58.107720
+1:35.9430
70.5p
26
Kerstin Näslund
SK Bore
18:03.108280
+1:40.9990
70.1p
27
Josefin Lindström
Högbo GIF
18:03.108290
+1:41.10000
70.1p
28
Ebba Karlsson
Täby IS SK
18:10.108990
+1:48.10700
69.6p
29
Sara Brännström
Luleå Gjutarens IF
18:11.109060
+1:48.10770
69.6p
30
Moa Backlund
Högbo GIF
18:15.109430
+1:52.11140
69.3p
31
Linnea Johansson
Linköpings SK
18:15.109470
+1:52.11180
69.3p
32
Nora Lignell
Lucksta IF
18:21.110020
+1:58.11730
69.0p
33
Gabriella Thors
Malungs IF
18:29.110820
+2:06.12530
68.4p
34
Amanda Norrby Rydin
Tranemo IF
18:32.111100
+2:09.12810
68.3p
35
Sigrid Hübenette
Hägglunds Ski Team SK
18:36.111510
+2:13.13220
68.0p
36
Ida Wasell
Järpens SK
18:36.111520
+2:13.13230
68.0p
37
Saga Nilsson
Skellefteå SK
18:38.111740
+2:15.13450
67.9p
38
Sanna Nordholme
Strömnäs GIF
18:42.112130
+2:19.13840
67.6p
39
Enja Jonsson
Åsarna IK
18:44.112370
+2:21.14080
67.5p
40
Felicia Norrby Rydin
Tranemo IF
18:46.112550
+2:23.14260
67.4p
41
Wilma Björkman
IFK Mora SK
18:49.112860
+2:26.14570
67.2p
42
Cora Badh
Falköpings AIK SK
18:49.112890
+2:27.14600
67.2p
43
Elin Vesterlund
Vännäs SK
18:52.113180
+2:29.14890
67.0p
44
Elin Westh
SK Bore
18:53.113200
+2:30.14910
67.0p
45
Andrea Aulin
Eksjö SOK
18:55.113450
+2:32.15160
66.8p
46
Malin Sundén
Strömnäs GIF
19:02.114120
+2:39.15830
66.4p
47
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
19:05.114470
+2:42.16180
66.2p
48
Hanna Holmgren
Bergeforsens SK
19:06.114530
+2:43.16240
66.2p
49
Alva Andreasson
IK Fryken
19:09.114880
+2:46.16590
66.0p
50
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
19:13.115250
+2:50.16960
65.8p
51
Jenny Edin
Matfors SK
19:18.115720
+2:55.17430
65.5p
52
Tove Lundh
Bergeforsens SK
19:22.116130
+2:59.17840
65.3p
53
Alma Nordström
Vassunda IF
19:24.116370
+3:01.18080
65.1p
54
Agnes Öhrn
Bergeforsens SK
19:25.116460
+3:02.18170
65.1p
55
Signe Svensson
Järpens SK
19:26.116550
+3:03.18260
65.0p
56
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
19:29.116810
+3:06.18520
64.9p
57
Tove Levin Johansson
IFK Hedemora SK
19:32.117150
+3:09.18860
64.7p
58
Alva Björk
Orsa SK
19:34.117320
+3:11.19030
64.6p
59
Tua Germann
IFK Umeå
19:36.117510
+3:13.19220
64.5p
60
Hannah Forsman
Valbo Aif
19:40.117920
+3:17.19630
64.2p
61
Julia Eriksson
Ulricehamns IF
19:42.118130
+3:19.19840
64.1p
62
Emelie Englund
Bergeforsens SK
19:45.118440
+3:22.20150
64.0p
63
Sara Kajsa Hermansson
Offerdals SK
19:53.119290
+3:31.21000
63.5p
64
Sara Uddegård
Offerdals SK
19:55.119470
+3:32.21180
63.4p
65
Elin Modin
Sollefteå Skidor IF
19:57.119670
+3:34.21380
63.3p
66
Linnea Sjödin
Rembo IK
19:59.119850
+3:36.21560
63.2p
67
Alva Eriksson
Sollefteå Skidor IF
20:00.119980
+3:37.21690
63.1p
68
Klara Roos
Ås IF
20:05.120430
+3:42.22140
62.9p
69
Amanda Hedström
IK Fryken
20:09.120870
+3:46.22580
62.7p
70
Maja Eriksson
Högbo GIF
20:12.121130
+3:49.22840
62.5p
71
Elsa Persson
IK Fryken
20:15.121400
+3:52.23110
62.4p
72
Lowisa Engholm
Johannisbergs AIK
20:46.124510
+4:23.26220
60.8p
73
Hilda Lingman
Rehns BK
20:55.125460
+4:32.27170
60.3p
74
Saga Törngren
Luleå Gjutarens IF
21:35.129440
+5:12.31150
58.4p
75
Hoa Sjöholm
Sundbybergs IK
22:01.132060
+5:38.33770
57.3p
76
Johanna Pahlin
Sollefteå Skidor IF
23:09.138890
+6:47.40600
54.4p
77
Ester Olofsson
Ås IF
25:21.152020
+8:58.53730
49.6p
-
Anna Jonsson
Duveds IF
23:59:58.8639700
-
Hanna Carlsson
Falu IK
23:59:59.8639800
-
Sara Ingard
IK Rex
23:59:59.8639800
-
Julia Jonsson
Jättendals IF
23:59:59.8639800
-
Elina Nilsson
Spöland Vännäs IF
23:59:59.8639800
-
Tova Nyberg
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
Nelly Stenman
Älvsby IF SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)