Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Grängesbergsloppet
2008-01-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
IFK Grängesberg
Plats: Grängesberg
Längdskidor
Fristil
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 20
10km, Längdskidor, Fristil
1
Daniel Fagerlund
Malungs IF
28:04.168300
79.3p
2
Henrik Rosén
Månkarbo IF
29:10.174900
75.4p
3
Adam Larsson
Domnarvets GOIF
29:17.175600
75.0p
H 21
10km, Längdskidor, Fristil
1
Anders Palmér
Ulricehamns IF
26:15.157400
86.7p
2
Per-Olov Svahn
Boxholm-Ekeby SK
26:24.158300
86.1p
3
Pär Jonsson
Dala-Järna IK
26:28.158700
85.8p
D 15
5km, Längdskidor, Fristil
1
Lisa Nilsson Lindgren
Domnarvets GOIF
17:38.105700
2
Jennie Karlsson
IFK Grängesberg SK
18:20.109900
3
Emma Ahlstrand
Norbergs SK
19:13.115200
D 16
5km, Längdskidor, Fristil
1
Caroline Glännerud
Domnarvets GOIF
16:09.96800
2
Moa Larsson
Domnarvets GOIF
16:35.99400
3
Erika Edvardsson
IK Jarl Rättvik
18:15.109400
D 20
5km, Längdskidor, Fristil
1
Angelica Edvardsson
IK Jarl Rättvik
16:14.97300
59.7p
2
Anna K Maliwan
Domnarvets GOIF
16:28.98700
58.8p
3
Sandra Ragnarsson
Ställbergs IK
16:30.98900
58.7p
D 21
5km, Längdskidor, Fristil
1
Annika Löfström
Årsunda IF
15:42.94100
62.0p
2
Maria Bergkvist
IFK Mora SK
16:31.99000
58.6p
3
Maria Börjel
IFK Grängesberg SK
17:07.102600
56.3p
H 15
5km, Längdskidor, Fristil
1
Oscar Ivars
Dala-Järna IK
14:38.87700
2
Daniel Fakt
Bjursås IK
16:40.99900
3
Alexander Hammargren
IFK Grängesberg SK
19:54.119300
H 16
5km, Längdskidor, Fristil
1
Niklas Persson
Falu IK
14:12.85100
2
Jack Impola
Domnarvets GOIF
14:16.85500
3
Karl-Johan Westberg
Borås SK
14:17.85600
D 11
2.5km, Längdskidor, Fristil
1
Ebba Einarsson
Källbottens IK
11:11.67000
2
Jonna Hammar
Kvarnsvedens GOIF SK
11:34.69300
3
Matilda Widen
IFK Grängesberg SK
12:03.72200
D 12
2.5km, Längdskidor, Fristil
1
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
9:19.55800
2
Lina Lager
Garphyttans IF
9:31.57000
3
Angelica Hammargren
IFK Grängesberg SK
10:17.61600
D 13
2.5km, Längdskidor, Fristil
1
Erika Mickelson
Rembo IK
9:20.55900
2
Maria Andersson
IFK Grängesberg SK
9:30.56900
3
Ida Flodin Järvi
IFK Grängesberg SK
11:30.68900
D 14
2.5km, Längdskidor, Fristil
1
Evelina Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
8:14.49300
2
Lina Jackson
Åshammars IK
8:46.52500
3
Emma Bivstedt
Sundbybergs IK
8:47.52600
H 11
2.5km, Längdskidor, Fristil
1
Wiktor Finn Eriksson
Domnarvets GOIF
9:28.56700
2
Hugo Jacobsson
Rembo IK
9:36.57500
3
Andre Andersson
IFK Grängesberg SK
10:08.60700
H 12
2.5km, Längdskidor, Fristil
1
Gustav Bivstedt
Sundbybergs IK
8:59.53800
2
Jonatan Engdahl
Domnarvets GOIF
10:18.61700
3
Fredrik Bergstrand
IFK Grängesberg SK
11:23.68200
H 13
2.5km, Längdskidor, Fristil
1
Wilhelm Finn Eriksson
Domnarvets GOIF
8:43.52200
2
Mats Hases
IFK Hedemora SK
8:48.52700
3
Pontus Hermansson
OK Landehof
9:06.54500
H 14
2.5km, Längdskidor, Fristil
1
Anton Hedlund
Åshammars IK
7:45.46400
2
Viktor Ranerfors
Rembo IK
8:10.48900
3
Joel Lager
Garphyttans IF
8:11.49000
D 9
1.5km, Längdskidor, Fristil
1
Majken Johansson
IFK Grängesberg SK
5:48.34700
2
Nora Jacobsson
Rembo IK
5:55.35400
3
Tilda Jacobsson
Rembo IK
6:07.36600
Logga in för att slippa de här annonserna
D 10
1.5km, Längdskidor, Fristil
1
Emma Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
4:35.27400
2
Amelia Furunäs
IFK Grängesberg SK
5:17.31600
3
Julia Larsson
Domnarvets GOIF
6:17.37600
H 9
1.5km, Längdskidor, Fristil
1
Gustav Johnsson
Hällbybrunns IF
4:59.29800
2
Emil Lundmark
Kvarnsvedens GOIF SK
5:03.30200
3
Jakob Karlsson
IFK Grängesberg SK
5:22.32100
H 10
1.5km, Längdskidor, Fristil
1
Axel Einarsson
Källbottens IK
4:51.29000
2
Fredrik Nilsson
Äppelbo AIK
5:10.30900
3
Isak Ekström
Garphyttans IF
5:13.31200
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Grängesbergsloppet 2016
Grängesbergsloppet 2015
Grängesbergsloppet 2014
Grängesbergsloppet 2013
Grängesbergsloppet 2012
Grängesbergsloppet 2010
Grängesbergsloppet 2010
Grängesbergsloppet 2008
Grängesbergsloppet 2008
Tävlingar i närheten
MoraPinglan 2008
Grängesbergsloppet 2008
SM Dubbeljakt 2008
SM Klassiskt 2008
Wadköpingsloppet 2008
Engelbrektsloppet 2008
Lilla SS 2008
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan