Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Västgötaloppet Tävling
2019-02-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 50
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Staffan Thörne
Hagfors SF
2:18:22.830100
71.3p
2
Adam Blomberg
Göteborgs SK
2:19:17.835600
+55.5400
70.7p
3
Niclas Hansson
Burseryds IF
2:20:38.843700
+2:16.13500
69.9p
4
Peder Gustavsson
Ulricehamns IF
2:24:09.864800
+5:47.34600
67.8p
5
Stefan Larsson
Magra IS
2:28:46.892500
+10:24.62300
65.2p
6
Ulf Högfeldt
Borås SK
2:29:29.896800
+11:07.66600
64.8p
7
Robert Larsson
Högaborgs Athleter
2:34:17.925600
+15:55.95400
62.4p
8
Lars Andervang
Fritsla Vik
2:34:59.929800
+16:37.99600
62.1p
9
Joakim Rölander
Borås SK
2:36:26.938500
+18:04.108300
61.4p
10
Hans Herbertsson
Borås SK
2:36:29.938800
+18:07.108600
61.3p
11
Claus Johansson
Jönköpings OK
2:40:50.964900
+22:28.134700
59.3p
12
Lennart Bengtsson
Falkenbergs OK
2:44:54.989300
+26:32.159100
57.6p
13
Magnus Ramsin
IFK Skövde SK
2:49:48.1018700
+31:26.188500
55.6p
14
Thomas Bergh
Lidköpings VSK
2:49:55.1019400
+31:33.189200
55.6p
15
Martin Synneby
IK Stern
2:50:25.1022400
+32:03.192200
55.4p
16
Kalle Sand
SOK Aneby
2:51:34.1029300
+33:12.199100
54.9p
17
Juha Salmela
Tranemo IF
2:52:22.1034100
+34:00.203900
54.6p
18
Anders Carlson
OK Alehof
2:58:48.1072700
+40:26.242500
52.3p
19
Jan Grahn
IK Uven
3:01:24.1088300
+43:02.258100
51.4p
20
Kimmo Saikkonen
Nässjö SF
3:03:31.1101000
+45:09.270800
50.7p
21
Sven-olof Nilsson
Team Swedemount SC
3:05:11.1111000
+46:49.280800
50.2p
22
Åke Lindahl
Högaborgs Athleter
3:06:57.1121600
+48:35.291400
49.6p
23
Peter Brülls
Sävedalens AIK
3:07:19.1123800
+48:57.293600
49.5p
24
Thomas Riggers
Axa SC
3:08:08.1128700
+49:46.298500
49.3p
25
Ola Brusehed
FK Herkules
3:08:23.1130200
+50:01.300000
49.2p
26
Jonny Persson
OK Gipen
3:12:18.1153700
+53:56.323500
48.0p
27
Erkki Salmela
Tranemo IF
3:13:00.1157900
+54:38.327700
47.8p
28
Tobias Itzigehl
IFK Helsingborg
3:22:01.1212000
+1:03:39.381800
45.4p
29
Ola Hermansson
Trollhättans SOK
3:22:39.1215800
+1:04:17.385600
45.2p
30
Bernhard Hallin
Hössna IF
3:22:42.1216100
+1:04:20.385900
45.2p
31
Jan Lindahl
SOK Aneby
3:24:40.1227900
+1:06:18.397700
44.7p
32
Håkan Melander
Lysekils Skid o Löpareklubb
3:35:55.1295400
+1:17:33.465200
42.0p
-
Jörgen Norlund
Axa SC
23:59:58.8639700
-
Göran Emretsson
IK Stern
23:59:58.8639700
-
Thomas Axberg
Axa SC
23:59:59.8639800
-
Peter Johansson
IK Stern
23:59:59.8639800
-
Björn Söderblom
IK Wallgårda
23:59:59.8639800
-
Markus Qvarnström
IK Hakarpspojkarna
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)