Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Västgötaloppet motion
2019-02-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Axel Björkman
IF Hallby SOK
2:22:53.857200
79.6p
2
Joakim Kallin
Gnosjö FK
2:26:14.877300
+3:21.20000
76.9p
3
Anders Byström
FRÄNDEFORS
2:26:33.879200
+3:40.21900
76.7p
4
Tobias Karlsson
OK Landehof
2:33:28.920700
+10:35.63400
71.8p
5
Fredrik Hedbys
Nusnäs IF
2:35:34.933300
+12:41.76000
70.4p
6
Peter Karnström
Skanska IF
2:38:05.948400
+15:12.91100
68.8p
7
Cristian Bodin
IK Stern
2:39:45.958400
+16:52.101100
67.8p
8
Leiv Sjåstad
Tranemo IF
2:40:09.960800
+17:16.103500
67.6p
9
Viktor Ståhl
Axa SC
2:40:41.964000
+17:48.106700
67.3p
10
Kristian Fältengård
Thule
2:41:59.971800
+19:06.114500
66.5p
11
Markus Jonsson
Nyborg VBK
2:42:39.975800
+19:46.118500
66.1p
12
Per Andersson
Borås GIF
2:44:01.984000
+21:08.126700
65.4p
13
Erik Woxlin
Axa SC
2:44:05.984400
+21:12.127100
65.3p
14
Jonathan Nilsson
Ulricehamn
2:45:05.990400
+22:12.133100
64.8p
15
Bengt Larsson
FK Göingarna
2:45:57.995600
+23:04.138300
64.3p
16
Gustav Karlsson
Ödeshögs SK
2:46:00.995900
+23:07.138600
64.3p
17
Erik Jarledal
Eggedal
2:46:08.996700
+23:15.139400
64.2p
18
Harald Hermansson
Gnosjö FK
2:46:15.997400
+23:22.140100
64.2p
19
Johan Hugoh
Hindås SK
2:46:30.998900
+23:37.141600
64.0p
20
Niklas Bergving
Axa SC
2:47:03.1002200
+24:10.144900
63.7p
21
Magnus Anundsson
Olsfors IF
2:47:24.1004300
+24:31.147000
63.6p
22
Alexander Hassellöv
Smögens Nät
2:47:45.1006400
+24:52.149100
63.4p
23
Alexander Dellborg
IK Stern
2:48:19.1009800
+25:26.152500
63.1p
24
Jörgen Johansson
Kungsäters IF
2:49:12.1015100
+26:19.157800
62.6p
25
Erik Bovaller
Trollhättan
2:50:02.1020100
+27:09.162800
62.2p
26
Robert Johansson
Kungsäters IF
2:50:58.1025700
+28:05.168400
61.7p
27
Niklas Edentun
Bovallstrands SK
2:51:12.1027100
+28:19.169800
61.6p
28
Karl Axelsson
Brittatorps Tk
2:51:56.1031500
+29:03.174200
61.3p
29
Johan Lundin
Dalsjöfors
2:52:18.1033700
+29:25.176400
61.1p
30
Ronny Andersson
Lugi SK
2:52:53.1037200
+30:00.179900
60.8p
31
Carl Alm
Axa SC
2:54:03.1044200
+31:10.186900
60.3p
32
Oliver Kjellén
Borås
2:55:06.1050500
+32:13.193200
59.8p
33
Andreas Atleberger
Hestra IF
2:55:16.1051500
+32:23.194200
59.7p
34
Peter Lindberg
Hönö
2:55:29.1052800
+32:36.195500
59.6p
35
Christian Samuelsson Christian Samuelsson
Landsbro IF SK
2:55:42.1054100
+32:49.196800
59.5p
36
Albin Andersson
Tvååker
2:55:43.1054200
+32:50.196900
59.5p
37
Martin Johansson
Landvetter
2:55:53.1055200
+33:00.197900
59.4p
38
Torsten Sörvik
IK Stern
2:56:20.1057900
+33:27.200600
59.2p
39
Nils Stenvold
Trollhättan
2:56:30.1058900
+33:37.201600
59.1p
40
Andreas Ivansson
Vaggeryds SOK
2:56:39.1059800
+33:46.202500
59.1p
41
Per Södergren
Hestra IF
2:57:10.1062900
+34:17.205600
58.8p
42
Daniel Holmberg
Sävedalen
2:57:45.1066400
+34:52.209100
58.6p
43
Jonas Carlsson
OK Reftele
2:58:48.1072700
+35:55.215400
58.1p
44
Henrik Lindström
ASK Växjö
2:59:18.1075700
+36:25.218400
57.9p
45
Christoffer Johansson
Ulricehamn
2:59:22.1076100
+36:29.218800
57.9p
46
Torbjörn Appelros
Gränums IF
3:00:02.1080100
+37:09.222800
57.6p
46
Jan Lundberg
IK Stern
3:00:02.1080100
+37:09.222800
57.6p
48
Jonatan Conradsson
Hestra IF
3:00:09.1080800
+37:16.223500
57.5p
49
Alfred Appelros
Gränums IF
3:00:14.1081300
+37:21.224000
57.5p
50
Martin Voss
Fritsla Vik
3:00:43.1084200
+37:50.226900
57.3p
51
Per-owe Karlsson
Team Swedemount SC
3:01:25.1088400
+38:32.231100
57.0p
52
Stefan Pettersson
IK Stern
3:01:26.1088500
+38:33.231200
57.0p
53
Robin Kindal
IK Stern
3:01:30.1088900
+38:37.231600
57.0p
54
Peter Svensson
Åmål
3:01:35.1089400
+38:42.232100
56.9p
55
Robin Westberg
Axa SC
3:01:46.1090500
+38:53.233200
56.8p
56
Jonas Emilsson
Axa SC
3:01:56.1091500
+39:03.234200
56.8p
57
Thomas Pantzare
Älvängen
3:02:03.1092200
+39:10.234900
56.7p
58
Thomas Tranefors
Axa SC
3:03:19.1099800
+40:26.242500
56.2p
59
Mattias Bredin
Ulricehamns IF
3:03:26.1100500
+40:33.243200
56.2p
60
Torbjörn Svensson
Södra Vi IF
3:03:31.1101000
+40:38.243700
56.1p
60
Patrik Arvidsson
Storebro SC
3:03:31.1101000
+40:38.243700
56.1p
60
Martinus Johansson
IK Trasten
3:03:31.1101000
+40:38.243700
56.1p
63
Joel Thorén
Göteborg
3:03:32.1101100
+40:39.243800
56.1p
64
Sven-Olof Hermansson
IK Stern
3:03:36.1101500
+40:43.244200
56.1p
65
Alexander Johansson
Ulricehamns IF
3:03:54.1103300
+41:01.246000
56.0p
66
Göran Danielsson
OK Alehof
3:04:01.1104000
+41:08.246700
55.9p
67
Jonatan Andersson
Falkenbergs OK
3:04:14.1105300
+41:21.248000
55.8p
68
Markus Engberg
Lekeryd-Svarttorps SK
3:04:27.1106600
+41:34.249300
55.7p
69
Stefan Pantzare
Brastad
3:04:34.1107300
+41:41.250000
55.7p
70
Richard Bodén
Malmö
3:04:52.1109100
+41:59.251800
55.6p
71
Conny Bergsteinsson
Heleneholms IF
3:04:56.1109500
+42:03.252200
55.6p
72
Christoffer Hassellöv
Smögen
3:05:01.1110000
+42:08.252700
55.5p
73
Philip Berntsson
Axa SC
3:05:02.1110100
+42:09.252800
55.5p
74
Patrik Jönsson
Axa SC
3:05:10.1110900
+42:17.253600
55.5p
75
Martin Edvardsson
Kungsäters IF
3:05:23.1112200
+42:30.254900
55.4p
76
Rikard Johansson
Kungsäters IF
3:05:49.1114800
+42:56.257500
55.2p
77
Simon Falbe-Hansen
Charlottenlund
3:06:18.1117700
+43:25.260400
55.0p
78
Jonatan Andersson
Molla Byalag
3:07:23.1124200
+44:30.266900
54.6p
79
Mikael Laposa
Ulricehamns IF
3:07:28.1124700
+44:35.267400
54.6p
80
Robert Nilsson
Göteborg
3:07:30.1124900
+44:37.267600
54.6p
81
Carl Laxmar
Lugi SK
3:08:08.1128700
+45:15.271400
54.3p
82
Anders Johansson
Vara
3:08:19.1129800
+45:26.272500
54.2p
83
Erik Strid
Österfärnebo IF
3:08:24.1130300
+45:31.273000
54.2p
84
Philip Blomberg
Bjärred
3:08:28.1130700
+45:35.273400
54.2p
85
Jacob Knagenhjelm
Axa SC
3:09:11.1135000
+46:18.277700
53.9p
86
Martin Bovaller
Trollhättan
3:09:40.1137900
+46:47.280600
53.7p
87
Anders Jonson
OK Landehof
3:09:47.1138600
+46:54.281300
53.7p
88
Marcus Svarén
Mullsjö SOK
3:10:12.1141100
+47:19.283800
53.5p
89
Magnus Bylund
IK Ymer
3:10:38.1143700
+47:45.286400
53.4p
90
Henrik Nilsson
ASK Växjö
3:10:44.1144300
+47:51.287000
53.3p
91
Martin Svensson
Göteborg
3:10:55.1145400
+48:02.288100
53.3p
92
Steffen Christiansen
København SK
3:11:15.1147400
+48:22.290100
53.1p
93
Tobias Andersson
Annelunds IF
3:11:18.1147700
+48:25.290400
53.1p
94
Andreas Lejon
IFK Helsingborg
3:11:50.1150900
+48:57.293600
52.9p
95
Tobias Sjögren
Tranemo IF
3:11:59.1151800
+49:06.294500
52.9p
96
Jan-Ove Johansson
Ulricehamns IF
3:12:09.1152800
+49:16.295500
52.8p
97
Tobias Kjellsson
Annelunds IF
3:12:12.1153100
+49:19.295800
52.8p
98
Jesper Englund
Äspereds IF
3:13:30.1160900
+50:37.303600
52.3p
99
Åke Bovaller
Trollhättan
3:13:43.1162200
+50:50.304900
52.3p
100
Thomas Baan
IK Stern
3:13:58.1163700
+51:05.306400
52.2p
101
Nils Anders Brunnsgård
OK Reftele
3:14:04.1164300
+51:11.307000
52.1p
102
Bengt Olsson
OK Gynge
3:14:22.1166100
+51:29.308800
52.0p
103
Rickard Skoglund
Högaborgs Athleter
3:14:30.1166900
+51:37.309600
52.0p
104
Daniel Johansson
Mullsjö SOK
3:14:33.1167200
+51:40.309900
52.0p
105
Patrik Åsälv
Falkenberg RR
3:15:13.1171200
+52:20.313900
51.7p
106
Ola Axheden
Falkenberg RR
3:15:16.1171500
+52:23.314200
51.7p
107
Hans Nyberg
Uis
3:16:11.1177000
+53:18.319700
51.4p
108
Bernt Karlsson
No Club
3:16:27.1178600
+53:34.321300
51.3p
109
David Holm
Lerums SOK
3:16:34.1179300
+53:41.322000
51.3p
110
Rasmus Husted
Köbenhavn
3:17:18.1183700
+54:25.326400
51.0p
111
Jens Johansson
Tormestorps IF
3:17:56.1187500
+55:03.330200
50.8p
112
Søren Kobbernagel
København SK
3:18:01.1188000
+55:08.330700
50.8p
113
Isak Johansson
OK Skogshjortarna
3:18:11.1189000
+55:18.331700
50.7p
114
Victor Karlsson
Jönköping
3:18:32.1191100
+55:39.333800
50.6p
115
Carl Risholm
IK Stern
3:18:34.1191300
+55:41.334000
50.6p
116
Felix Lönnberg
Malmbäck IF
3:18:38.1191700
+55:45.334400
50.6p
117
Andreas Sjögren
Tidaholm SOK Sisu
3:18:58.1193700
+56:05.336400
50.5p
118
Göran Svensson
Vreta Skid o Mk
3:19:03.1194200
+56:10.336900
50.4p
118
Emil Åström
Hestra IF
3:19:03.1194200
+56:10.336900
50.4p
120
Fredrik Brunbäck
Mölndal
3:19:17.1195600
+56:24.338300
50.4p
121
Anders Ådahl
Mölndal
3:20:09.1200800
+57:16.343500
50.1p
121
Joel Skyldeberg
Per och Joels Elitsatsning
3:20:09.1200800
+57:16.343500
50.1p
123
Alexander Sirhed
Berghem
3:20:24.1202300
+57:31.345000
50.0p
124
Björn Johansson
Bromölla
3:20:50.1204900
+57:57.347600
49.9p
125
Otto Sparrner
Norrköpings SK
3:20:56.1205500
+58:03.348200
49.8p
126
Peter Delin
IK Stern
3:21:48.1210700
+58:55.353400
49.6p
127
Alexander Carlén
Axa SC
3:22:09.1212800
+59:16.355500
49.4p
128
Tim Bauer
IF Hallby SOK
3:22:18.1213700
+59:25.356400
49.4p
129
Joakim Gustafsson
Huskvarna
3:22:21.1214000
+59:28.356700
49.4p
130
Ludvig Andersson
Strömstad Lk
3:22:55.1217400
+1:00:02.360100
49.2p
131
Markus Majhag
Lund
3:23:01.1218000
+1:00:08.360700
49.2p
132
Viktor Ejdertun
Svaide-Roma SOK
3:23:18.1219700
+1:00:25.362400
49.1p
133
Mattias Carlsson
Joa IF
3:23:28.1220700
+1:00:35.363400
49.0p
134
Fredrik Dyrkell
Hestra IF
3:23:30.1220900
+1:00:37.363600
49.0p
135
Dennis Klaar
Borås
3:23:36.1221500
+1:00:43.364200
49.0p
136
Oskar Boberg
Jönköping
3:24:06.1224500
+1:01:13.367200
48.8p
137
Rickard Setterberg
Ryda SK
3:24:26.1226500
+1:01:33.369200
48.7p
138
Christian Andersson
Annelunds IF
3:24:50.1228900
+1:01:57.371600
48.6p
139
Jonathan Berntsson
FK Friskus Varberg
3:24:56.1229500
+1:02:03.372200
48.6p
140
Marcus Gustafsson
Gnosjö FK
3:25:10.1230900
+1:02:17.373600
48.5p
141
Fredrik Ståhlbom
Varberg
3:25:28.1232700
+1:02:35.375400
48.4p
142
Martin Josefsson
Redvägs SK
3:25:36.1233500
+1:02:43.376200
48.4p
143
Tobias Karlström
Borås SK
3:26:09.1236800
+1:03:16.379500
48.2p
144
Jonas Rolfhamre
IK Stern
3:26:30.1238900
+1:03:37.381600
48.1p
145
Fredrik Thyr
Trollhättans SOK
3:26:45.1240400
+1:03:52.383100
48.0p
146
Christer Hyléen
Västra Frölunda
3:27:03.1242200
+1:04:10.384900
47.9p
147
Tony Axelsson
Mullsjö SOK
3:27:12.1243100
+1:04:19.385800
47.9p
148
Arnfinn Haugland
Lidköpings VSK
3:27:34.1245300
+1:04:41.388000
47.8p
149
Lars-Göran Månsson
Stigmännen Karlshamn OK
3:27:39.1245800
+1:04:46.388500
47.8p
150
Sebastian Andersson
Ljung
3:28:35.1251400
+1:05:42.394100
47.5p
151
Anders Eriksson
Krogsereds IK
3:28:37.1251600
+1:05:44.394300
47.5p
152
Emil Kjellqvist
Skanska IF
3:28:50.1252900
+1:05:57.395600
47.4p
152
Linus Von Sydow
Göteborg
3:28:50.1252900
+1:05:57.395600
47.4p
154
Joel Magnusson
Göteborg
3:28:57.1253600
+1:06:04.396300
47.4p
155
John Ericsson
Axa SC
3:29:05.1254400
+1:06:12.397100
47.3p
156
Dan Ingvarsson
Elmhults SC
3:29:09.1254800
+1:06:16.397500
47.3p
157
Christoffer Persson
IK Ymer
3:29:17.1255600
+1:06:24.398300
47.3p
158
Anders Hjärtnäs
Öjersjö
3:29:33.1257200
+1:06:40.399900
47.2p
159
Fredrik Persson
Krogsereds IK
3:29:38.1257700
+1:06:45.400400
47.2p
160
Anders Carlsson
Axa SC
3:30:26.1262500
+1:07:33.405200
47.0p
161
Peter Johansson
Dalsjöfors GOIF
3:30:42.1264100
+1:07:49.406800
46.9p
162
Marcus Fransson
Axa SC
3:30:52.1265100
+1:07:59.407800
46.8p
163
Conny Nicander
Volvo IF
3:31:58.1271700
+1:09:05.414400
46.5p
164
Staffan Sandstedt
Mullsjö SOK
3:32:05.1272400
+1:09:12.415100
46.5p
165
Johan Helmrot
Marbäck
3:32:08.1272700
+1:09:15.415400
46.5p
166
Robin Juterot
Hestra IF
3:32:33.1275200
+1:09:40.417900
46.4p
167
Hans West
Ålborg Skiklub
3:33:14.1279300
+1:10:21.422000
46.2p
168
Eric Holmén
IK Hakarpspojkarna
3:33:24.1280300
+1:10:31.423000
46.1p
169
Fredrik Lindwall
Västervik
3:34:24.1286300
+1:11:31.429000
45.9p
170
Adam Myrman
Öxabäcks Vinter-IK
3:34:27.1286600
+1:11:34.429300
45.8p
171
Ludwig Björkman
Elmhults SC
3:34:36.1287500
+1:11:43.430200
45.8p
172
Andreas Lundgren
Peab Bedriftsidrettslag
3:34:52.1289100
+1:11:59.431800
45.7p
173
Erik Randén
Granbergsdals IF
3:36:01.1296000
+1:13:08.438700
45.4p
174
Leif Claesson
Gudhems IF
3:36:17.1297600
+1:13:24.440300
45.3p
175
Jens Nielsen
IF Hallby SOK
3:36:22.1298100
+1:13:29.440800
45.3p
176
Johan Forsander
IK Hakarpspojkarna
3:36:27.1298600
+1:13:34.441300
45.3p
177
Christian Strömberg
IK Hakarpspojkarna
3:36:33.1299200
+1:13:40.441900
45.3p
178
Mats Sköld
Lugi SK
3:36:36.1299500
+1:13:43.442200
45.3p
179
Rasmus Platenik
Axa SC
3:36:42.1300100
+1:13:49.442800
45.2p
180
Mattias Lindstedt
Mullsjö SOK
3:37:11.1303000
+1:14:18.445700
45.1p
181
Harald Lagerstedt
OK Nackhe
3:37:12.1303100
+1:14:19.445800
45.1p
182
Henrik Granlöf
Axa SC
3:37:30.1304900
+1:14:37.447600
45.0p
183
Richard Olivecrona
IK Stern
3:38:01.1308000
+1:15:08.450700
44.9p
184
Alexander Melltoft
Ljung
3:38:11.1309000
+1:15:18.451700
44.8p
185
Jan-Olof Hermansson
IK Ymer
3:38:25.1310400
+1:15:32.453100
44.8p
186
Oscar Hultmark
Göteborg
3:38:39.1311800
+1:15:46.454500
44.7p
187
Patrik Nord
Granbergsdals IF
3:38:41.1312000
+1:15:48.454700
44.7p
188
Mikael Jernmo
ASK Växjö
3:38:50.1312900
+1:15:57.455600
44.7p
189
Jonas Lodin
Axa SC
3:38:51.1313000
+1:15:58.455700
44.7p
190
Per C Berentsen
Ålborg Skiklub
3:38:55.1313400
+1:16:02.456100
44.7p
191
Robert Ferm
Värnamo
3:39:01.1314000
+1:16:08.456700
44.6p
192
Christoffer Gillberg
Hönö
3:39:07.1314600
+1:16:14.457300
44.6p
193
Adam Bergqvist
Mullsjö SOK
3:39:22.1316100
+1:16:29.458800
44.5p
194
Martin Granum
NØRRESUNDBY
3:39:25.1316400
+1:16:32.459100
44.5p
195
Jacob Myrman
Öxabäcks Vinter-IK
3:39:27.1316600
+1:16:34.459300
44.5p
196
Rickard Thoursie
Jönköping
3:39:36.1317500
+1:16:43.460200
44.5p
197
Jesper Lundin
Axa SC
3:40:05.1320400
+1:17:12.463100
44.4p
198
Rasmus Friberg
IK Hakarpspojkarna
3:40:14.1321300
+1:17:21.464000
44.3p
199
Magnus Fridner
Högaborgs Athleter
3:40:34.1323300
+1:17:41.466000
44.2p
200
Magnus Jansson
IK Stern
3:40:35.1323400
+1:17:42.466100
44.2p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
Bernhard Conradson
Alingsås
3:41:21.1328000
+1:18:28.470700
44.0p
202
Claes Nilsson
IF Hallby SOK
3:41:32.1329100
+1:18:39.471800
44.0p
203
Arne Mikkelsen
Köbenhavn
3:41:39.1329800
+1:18:46.472500
44.0p
204
Bengt Röckert
IK Stern
3:41:54.1331300
+1:19:01.474000
43.9p
205
Michael Bergendahl
Älmestad
3:42:08.1332700
+1:19:15.475400
43.8p
206
Christoffer Kjernald
Axa SC
3:43:03.1338200
+1:20:10.480900
43.6p
207
Robert Arn Lundberg
OK Landehof
3:43:04.1338300
+1:20:11.481000
43.6p
208
Dan Lönn
LSM Sport
3:43:40.1341900
+1:20:47.484600
43.5p
209
Daniel Carlsson
Axa SC
3:44:46.1348500
+1:21:53.491200
43.2p
210
Ulf Björkman
IF Hallby SOK
3:45:12.1351100
+1:22:19.493800
43.1p
211
Henrik Stenström
Uddevalla SK
3:45:23.1352200
+1:22:30.494900
43.1p
212
David Nilsson
Hässleholm
3:45:51.1355000
+1:22:58.497700
42.9p
213
Per Moensjö
Redvägs SK
3:46:58.1361700
+1:24:05.504400
42.7p
214
Carlos Fragoso
Laholm
3:47:22.1364100
+1:24:29.506800
42.6p
215
Frank Ahlgren
IK Ymer
3:48:31.1371000
+1:25:38.513700
42.3p
216
Patrik Holmgren
Ystad
3:48:46.1372500
+1:25:53.515200
42.3p
217
Fabian Ekwall
Lund
3:49:43.1378200
+1:26:50.520900
42.0p
218
Magnus Andersson
Ängelholm
3:50:55.1385400
+1:28:02.528100
41.8p
219
Kristian Boke
IK Stern
3:51:10.1386900
+1:28:17.529600
41.7p
220
Andreas Hauge
Lidköping
3:51:17.1387600
+1:28:24.530300
41.7p
221
Niklas Lindwall
Askim IF
3:51:59.1391800
+1:29:06.534500
41.5p
222
Victor Bagge
Skanska IF
3:52:08.1392700
+1:29:15.535400
41.5p
223
Svante Lahti
Hestra IF
3:52:16.1393500
+1:29:23.536200
41.5p
224
Henrik Thoursie
Åsa
3:52:17.1393600
+1:29:24.536300
41.5p
225
Johan Neogard
Laholm
3:52:44.1396300
+1:29:51.539000
41.4p
226
Erik Bustad
Lidköpings VSK
3:52:45.1396400
+1:29:52.539100
41.4p
227
Mariano Garino
Vindrarps SK
3:52:55.1397400
+1:30:02.540100
41.3p
228
Anders Engström
Jönköping
3:53:02.1398100
+1:30:09.540800
41.3p
229
Gustav Grahn
Rydaholms GOIF
3:53:09.1398800
+1:30:16.541500
41.3p
230
Richard Lindström
Sockertoppen IF
3:53:11.1399000
+1:30:18.541700
41.3p
231
Pontus Lorentsson
Halmstad
3:53:13.1399200
+1:30:20.541900
41.3p
232
Jörgen Cronqvist
IK Ymer
3:53:55.1403400
+1:31:02.546100
41.1p
233
Martin Cronqvist
IK Ymer
3:54:01.1404000
+1:31:08.546700
41.1p
234
Jan Lundkvist
Ericsson IF, Mölndal
3:54:10.1404900
+1:31:17.547600
41.0p
235
Adam Jönsson
STUBBHULT
3:54:31.1407000
+1:31:38.549700
41.0p
236
Linus Studahl
Axa SC
3:54:54.1409300
+1:32:01.552000
40.9p
237
Patrik Buredal
Vellinge
3:55:32.1413100
+1:32:39.555800
40.8p
238
Björn Claesson
Borgstena IF
3:55:57.1415600
+1:33:04.558300
40.7p
239
Markus Bylund
Telia IoFF
3:56:15.1417400
+1:33:22.560100
40.6p
240
Markus Jullander
Brämhult
3:57:09.1422800
+1:34:16.565500
40.4p
241
Anton Björkqvist
Svaide-Roma SOK
3:57:22.1424100
+1:34:29.566800
40.4p
242
Lars-petter Nyckelgård
Uddevalla SK
3:58:29.1430800
+1:35:36.573500
40.1p
243
Björn Johansson
Laholm
3:59:21.1436000
+1:36:28.578700
39.9p
244
Daniel Augustin
Skanska IF
3:59:33.1437200
+1:36:40.579900
39.9p
245
Peter Lidqvist
Axa SC
4:00:31.1443000
+1:37:38.585700
39.7p
246
Kim Ericsson
Skövde
4:01:00.1445900
+1:38:07.588600
39.6p
247
Alexander Rappe
Malmö
4:01:44.1450300
+1:38:51.593000
39.5p
248
Lars Linder-Aronson
Skanska IF
4:02:41.1456000
+1:39:48.598700
39.3p
249
Pontus Larsson
Bollebygd
4:02:49.1456800
+1:39:56.599500
39.2p
250
Klas Finngård
Kinna
4:03:00.1457900
+1:40:07.600600
39.2p
251
Søren Zinck
KONGENS LYNGBY
4:03:40.1461900
+1:40:47.604600
39.1p
252
Mikael Olander
Bjärred
4:03:47.1462600
+1:40:54.605300
39.1p
253
Patrik Ågren
Falköping
4:05:32.1473100
+1:42:39.615800
38.7p
254
Jonas Lidén
Ulricehamns IF
4:05:54.1475300
+1:43:01.618000
38.6p
255
Peter Porsing
København SK
4:06:48.1480700
+1:43:55.623400
38.5p
256
Petter Gustavsson
Göteborg
4:07:29.1484800
+1:44:36.627500
38.3p
257
Carl-Johan Ellström
Axa SC
4:08:17.1489600
+1:45:24.632300
38.2p
257
Zoltán Fekete
Borås
4:08:17.1489600
+1:45:24.632300
38.2p
259
Daniel Fröberg
Göteborg
4:08:26.1490500
+1:45:33.633200
38.2p
260
William Wallin
Malmö
4:09:48.1498700
+1:46:55.641400
37.9p
261
Fabian Årén
Göteborg
4:12:01.1512000
+1:49:08.654700
37.5p
262
Henrik Larsson
Mölndal
4:12:16.1513500
+1:49:23.656200
37.5p
263
Mikael Kaldrup
Lerums SOK
4:13:41.1522000
+1:50:48.664700
37.2p
264
Sebastian Andersson
Axa SC
4:13:48.1522700
+1:50:55.665400
37.2p
265
Henrik Andersson
Alingsås
4:13:52.1523100
+1:50:59.665800
37.2p
266
Filip Thufvesson
Kristianstad
4:13:54.1523300
+1:51:01.666000
37.2p
267
Sebastian Gustav Vilhelm Kaldrup
Axa SC
4:14:08.1524700
+1:51:15.667400
37.1p
268
Daniel Svensson
Öxabäcks Vinter-IK
4:14:11.1525000
+1:51:18.667700
37.1p
269
Torben Koue
Holte Ski
4:14:47.1528600
+1:51:54.671300
37.0p
270
Victor Samuelsson
Öxabäcks Vinter-IK
4:14:57.1529600
+1:52:04.672300
37.0p
271
Michael Elkjær
Rold Skov Skiklub
4:15:04.1530300
+1:52:11.673000
37.0p
272
Linus Engqvist
Axa SC
4:15:41.1534000
+1:52:48.676700
36.8p
273
Tomas Nilsson
Axa SC
4:15:45.1534400
+1:52:52.677100
36.8p
274
Patrik Persson
Kristianstad
4:17:35.1545400
+1:54:42.688100
36.5p
275
Magnus Johansson
Axa SC
4:20:12.1561100
+1:57:19.703800
36.1p
276
Mattias Lundgren
Borås GIF
4:20:20.1561900
+1:57:27.704600
36.0p
277
Björn Wallmark
Åsa
4:23:09.1578800
+2:00:16.721500
35.6p
278
Tommy Fors
Spekeröd
4:23:40.1581900
+2:00:47.724600
35.5p
279
Martin Roth
IFK Helsingborg
4:24:00.1583900
+2:01:07.726600
35.4p
280
Morgan Larsson
Morgan Larsson AB
4:26:40.1599900
+2:03:47.742600
35.0p
281
Henrik Bäckman
Borgstena IF
4:27:17.1603600
+2:04:24.746300
34.9p
282
Adam Fällström
Falköping
4:28:04.1608300
+2:05:11.751000
34.8p
283
Joel Svensson
Elmhults SC
4:29:47.1618600
+2:06:54.761300
34.5p
284
Daniel Jonsson
Axa SC
4:30:28.1622700
+2:07:35.765400
34.4p
285
David Oskarsson
IK Stern
4:31:37.1629600
+2:08:44.772300
34.2p
286
Henrik Fröman
VEINGE
4:31:50.1630900
+2:08:57.773600
34.2p
287
Mats Brändström
Ulricehamn
4:32:11.1633000
+2:09:18.775700
34.2p
288
Emil Sahlberg
Volvo IF
4:35:44.1654300
+2:12:51.797000
33.6p
289
Peter Berglund
IK Stern
4:35:51.1655000
+2:12:58.797700
33.6p
290
Emil Falkman
Axa SC
4:36:13.1657200
+2:13:20.799900
33.6p
291
Nils-Erik Ivarsson
Mölndal
4:36:18.1657700
+2:13:25.800400
33.5p
292
Fredrik Målberg
Högaborgs Athleter
4:38:48.1672700
+2:15:55.815400
33.2p
293
Joakim Engman
Axa SC
4:40:07.1680600
+2:17:14.823300
33.0p
294
Jonas Andersson
IFK Helsingborg
4:41:53.1691200
+2:19:00.833900
32.8p
295
Johan Augustsson
Falköping
4:42:51.1697000
+2:19:58.839700
32.6p
296
Peter Svensson
Romelanda
4:47:33.1725200
+2:24:40.867900
32.0p
297
Mattias Willig
Kode
4:53:08.1758700
+2:30:15.901400
31.3p
298
Erik Midelund
Högaborgs Athleter
4:53:56.1763500
+2:31:03.906200
31.2p
299
Viktor Hellaeus
Axa SC
4:54:06.1764500
+2:31:13.907200
31.1p
300
Anton Nilsson
Mölnlycke IF
4:56:26.1778500
+2:33:33.921200
30.9p
-
Sven-åke Larsson
Redvägs SK
23:59:58.8639700
-
Anders Johansson
Skanska IF
23:59:58.8639700
-
Linus Carlsson
Skanska IF
23:59:58.8639700
-
Tobias Angström
Axa SC
23:59:58.8639700
-
Magnus Bergström
Skanska IF
23:59:58.8639700
-
Patrik Fransson
Axa SC
23:59:58.8639700
-
Emil Nilsson
Skanska IF
23:59:58.8639700
-
Anders Nilsson
Skanska IF
23:59:58.8639700
-
Fredrik Johansson
Team Babben
23:59:58.8639700
-
John Persson
Axa SC
23:59:58.8639700
-
Claes Lindell
Borgstena IF
23:59:58.8639700
-
Andreas Eirefelt Göthamn
Falkenbergs OK
23:59:58.8639700
-
Erik Pettersson
Göteborg
23:59:58.8639700
-
Daniel Lillienberg
Forsheda
23:59:58.8639700
-
Harri Seppänen
Hestra IF
23:59:58.8639700
-
Anders Qvist
Hestra IF
23:59:58.8639700
-
Pontus Forsberg
OK Vårgårda
23:59:58.8639700
-
Tobias Löfstedt
Partille
23:59:58.8639700
-
Johan Laurin
IK Stern
23:59:58.8639700
-
Johan Danielsson
Enskede Gård
23:59:58.8639700
-
Kjell Ljungkvist
IK Stern
23:59:58.8639700
-
Stefan Forstner
SAXTORP
23:59:58.8639700
-
Patrick Larsen
No Club
23:59:58.8639700
-
Mats Kjellstrand
Mölndal Outdoor IF
23:59:58.8639700
-
Tony Åkerlund
Mullsjö SOK
23:59:58.8639700
-
Magnus Berg
Mullsjö SOK
23:59:58.8639700
-
Henrik Nilsson
Ängelholm
23:59:58.8639700
-
Tim Svensson
OK Landehof
23:59:58.8639700
-
Peter Jørgensen
Roskilde
23:59:58.8639700
-
Anders Nyström
Rehns BK
23:59:59.8639800
-
Erling Steen
Axa SC
23:59:59.8639800
-
Simon Eriksson
Rydboholms SK
23:59:59.8639800
-
David Brag
Skanska IF
23:59:59.8639800
-
Anders Widell
Skanska IF
23:59:59.8639800
-
Alfred Elmelid
Socialsimning
23:59:59.8639800
-
Daniel Andersson
Axa SC
23:59:59.8639800
-
Daniel Svanström
Axa SC
23:59:59.8639800
-
Albin Klang
Axa SC
23:59:59.8639800
-
Robert Svensson
Axa SC
23:59:59.8639800
-
Andreason Fredrik
Team Gnestahälsa IF
23:59:59.8639800
-
Marcin FIJOLEK
Axa SC
23:59:59.8639800
-
Hallvard Pagander
Axa SC
23:59:59.8639800
-
David Nordqvist
Axa SC
23:59:59.8639800
-
Martin Pettersson
Trollhättans SOK
23:59:59.8639800
-
Daniel Persson
Brittatorps Tk
23:59:59.8639800
-
Daniel Nilsson
FK Friskus Varberg
23:59:59.8639800
-
Matthias Jönsson
Göteborgs SK
23:59:59.8639800
-
Håvard Hansen
Göteborgs SK
23:59:59.8639800
-
Richard Borg
Göteborg
23:59:59.8639800
-
Joachim Bernehäll
Herrljunga Skid o OL
23:59:59.8639800
-
Marcus Hedlund
Viskafors
23:59:59.8639800
-
Gregers Winbo
Herrljunga Skid o OL
23:59:59.8639800
-
Jens Albrektsson
Hestra IF
23:59:59.8639800
-
Joel Schleeh
Partille
23:59:59.8639800
-
Benny Floren
Höllviken CK
23:59:59.8639800
-
Andreas Johansson
Malmö
23:59:59.8639800
-
Michael Ekberg
IF Elfsborg
23:59:59.8639800
-
Christian Gunni
Nivå
23:59:59.8639800
-
Michael Sundström
Göteborg
23:59:59.8639800
-
Daniel Fyhr
Tranemo IF
23:59:59.8639800
-
Niklas Fredriksson
IK Stern
23:59:59.8639800
-
Jacob Lund-andersen
København SK
23:59:59.8639800
-
Andreas Alshamn
Göteborg
23:59:59.8639800
-
Mikael Perdin
Alingsås
23:59:59.8639800
-
Anders Edvinsson
IK Stern
23:59:59.8639800
-
Rasmus Andersson
IK Stern
23:59:59.8639800
-
Filip Alpsten
Mariestads FK
23:59:59.8639800
-
Andreas Håkansson
IK Stern
23:59:59.8639800
-
Jan Petersen
Næstved Skiklub
23:59:59.8639800
-
Tobias Fritzson
IK Stern
23:59:59.8639800
-
Stellan Ekholm
Skanör
23:59:59.8639800
-
Dafe Eghagha
IK Stern
23:59:59.8639800
-
Staffan Berg
IK Ymer
23:59:59.8639800
-
Owe Karlsson
JB Maskinteknik
23:59:59.8639800
-
Martin Hübschmann
København SK
23:59:59.8639800
-
Michel Japchen Lenstra
ÖSTRA KARUP
23:59:59.8639800
-
Henrik Louring-Skogstrand
København SK
23:59:59.8639800
-
Peter Andreas Nielsen
København SK
23:59:59.8639800
-
Lars-peter Ekenhard
Falkenbergs OK
23:59:59.8639800
-
Kenny Bergholtz
Krogsereds IK
23:59:59.8639800
-
Daniel Hill
Hillared
23:59:59.8639800
-
Anders Nilsson
Göteborg
23:59:59.8639800
-
Pär Nyström
Göteborg
23:59:59.8639800
-
Anders Westerlund
Eslövs FK
23:59:59.8639800
-
Alfred Smith
Jönköping
23:59:59.8639800
-
Christer Broman
Ljungskile FK
23:59:59.8639800
-
Magnus Börjesson
Vessigebro
23:59:59.8639800
-
Patrik Sund
Jönköping
23:59:59.8639800
-
Anders Andersson
Västra Frölunda
23:59:59.8639800
-
Eddie Kivi
Göteborg
23:59:59.8639800
-
Jens Nielsen
Lund
23:59:59.8639800
-
Jesper Ahlmanwolfgang
OK Alehof
23:59:59.8639800
-
Björn Sjökvist
OK Vårgårda
23:59:59.8639800
-
Steve Fletcher
Gunnilse
23:59:59.8639800
-
Magnus Karlsson
OK Landehof
23:59:59.8639800
-
Ola Nilsson
OK Nackhe
23:59:59.8639800
-
Viktor Karlsson
OK Nackhe
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)