Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
7-mila
2019-02-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 17 Motion
14km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ida Åström
Täfteå IK
41:15.247400
58.9p
2
Anna Johansson
IFK Umeå
46:13.277200
+4:58.29700
52.6p
3
Tyra Larsson
IFK Umeå
46:16.277500
+5:01.30000
52.5p
4
Alma Sundling
IFK Umeå
51:29.308800
+10:14.61300
47.2p
5
Kerstin Larsson
IFK Umeå
51:45.310400
+10:30.62900
46.9p
6
Märta Östberg
IFK Umeå
57:18.343700
+16:03.96200
42.4p
7
Elina Högström
SK Tegsnäspojkarna
59:15.355400
+18:00.107900
41.0p
8
Veronica Lindgren
Bygdsiljum SK
1:01:29.368800
+20:14.121300
39.5p
9
Johanna Hilletun
Norum-Djäkneboda SK
1:01:52.371100
+20:37.123600
39.3p
10
Mia-lena Holmström
Norum-Djäkneboda SK
1:02:08.372700
+20:53.125200
39.1p
11
Anna-Lena Lindström
Umeå
1:02:59.377800
+21:44.130300
38.6p
12
Mona Lisa Junes Wendel
IFK Umeå
1:05:04.390300
+23:49.142800
37.3p
13
Katarina Lindgren
IFK Umeå
1:08:04.408300
+26:49.160800
35.7p
14
Frida Elvinsson
Bygdeå GOIF
1:08:35.411400
+27:20.163900
35.4p
15
Anette Lindberg
Norum-Djäkneboda SK
1:08:47.412600
+27:32.165100
35.3p
16
Fanny Elvinsson
Bygdeå GOIF
1:08:56.413500
+27:41.166000
35.2p
17
Fernanda Mählck Sundling
IFK Umeå
1:09:59.419800
+28:44.172300
34.7p
18
Rut Bjurdamm
Norum-Djäkneboda SK
1:10:14.421300
+28:59.173800
34.6p
19
Iris Sundström
Robertsfors
1:10:50.424900
+29:35.177400
34.3p
20
Sara Sundström
Robertsfors
1:10:50.424900
+29:35.177400
34.3p
21
Signe Ångström
Umeå
1:11:48.430700
+30:33.183200
33.8p
22
Irma Bjurdamm
Norum-Djäkneboda SK
1:12:20.433900
+31:05.186400
33.6p
23
Lisa Bjurdamm
Norum-Djäkneboda SK
1:12:20.433900
+31:05.186400
33.6p
24
Lisbeth Sundström
IK Klintarna
1:13:31.441000
+32:16.193500
33.0p
25
Matilda Lundgren
Norum-Djäkneboda SK
1:13:57.443600
+32:42.196100
32.8p
26
Maria Eriksson
Norum-Djäkneboda SK
1:13:58.443700
+32:43.196200
32.8p
27
Elise Jonsson
IK Klintarna
1:14:02.444100
+32:47.196600
32.8p
28
Tove Nygren
Bygdsiljum SK
1:14:07.444600
+32:52.197100
32.8p
29
Ingela Jonsson
SK Tegsnäspojkarna
1:17:15.463400
+36:00.215900
31.4p
30
Monika Henriksson
Kålaboda SK
1:18:28.470700
+37:13.223200
31.0p
31
Lisa Söderström
Kålaboda SK
1:18:57.473600
+37:42.226100
30.8p
32
Viktoria Wahlström
Norum-Djäkneboda SK
1:19:27.476600
+38:12.229100
30.6p
33
Cecilia Lindblom
Umeå
1:24:14.505300
+42:59.257800
28.8p
34
Monica Holmgren
Umeå
1:32:44.556300
+51:29.308800
26.2p
35
Klara Johansson
No Club
1:34:10.564900
+52:55.317400
25.8p
36
Vendela Jonsson
IK Klintarna
1:55:24.692300
+1:14:09.444800
21.0p
37
Elsa Ahnqvist
Norum-Djäkneboda SK
1:56:13.697200
+1:14:58.449700
20.9p
38
Karin Ahnqvist
NDSIC
1:56:13.697200
+1:14:58.449700
20.9p
39
Tove Normark
IK Klintarna
1:56:51.701000
+1:15:36.453500
20.8p
40
Erika Jonsson
IK Klintarna
1:56:52.701100
+1:15:37.453600
20.8p
41
Signe Stenlund
Umeå
1:59:46.718500
+1:18:31.471000
20.3p
42
Anna Selberg
Robertsfors
2:03:53.743200
+1:22:38.495700
19.6p
43
Katarina Jonsson
Robertsfors
2:04:15.745400
+1:23:00.497900
19.5p
44
Emma Ödin
Umeå
2:12:58.797700
+1:31:43.550200
18.3p
45
Desirée Boström
Robertsfors
2:22:11.853000
+1:40:56.605500
17.1p
46
Cecilia Lindblom
Umeå
2:22:12.853100
+1:40:57.605600
17.1p
-
Jenny Hansson
Umeå
23:59:59.8639800
-
Jenny Holmberg
Umeå
23:59:59.8639800
-
Juli Andersson
Umeå
23:59:59.8639800
-
Kristina Jonsson
Norum-Djäkneboda SK
23:59:59.8639800
-
Lisa Söderström
Robertsfors
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)