Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Engelbrektsloppet
2019-02-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 40
60km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Fredrik Wallström
No Club
3:02:50.1096900
79.8p
2
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
3:14:53.1169200
+12:03.72200
73.5p
3
ulf bernhardsson
Östersunds SK
3:16:17.1177600
+13:27.80600
72.8p
4
Magnus Nygren
Väsby SK
3:17:38.1185700
+14:48.88700
72.2p
5
Emil Arnlund
Västerås Skidklubb
3:18:51.1193000
+16:01.96000
71.6p
6
Daniel Jonsson
Pumpen SK
3:21:50.1210900
+19:00.113900
70.3p
7
Tommy Vikman
Gimo IF SK
3:26:42.1240100
+23:52.143100
68.2p
8
Jon Smedsaas
Huddinge SK LF
3:30:52.1265100
+28:02.168100
66.5p
9
Jörgen Hugosson
Landsbro IF SK
3:31:19.1267800
+28:29.170800
66.3p
10
Hans Olof Amblie
IFK Lidingö SOK
3:31:43.1270200
+28:53.173200
66.2p
11
Markus Felldin
Västerås Skidklubb
3:31:46.1270500
+28:56.173500
66.2p
12
Andreas Grahn
Landsbro IF SK
3:33:00.1277900
+30:10.180900
65.7p
13
Henrik Baltzari
IFK Tärendö
3:39:13.1315200
+36:23.218200
63.4p
14
Lars Eriksson
Axa SC
3:42:37.1335600
+39:47.238600
62.2p
15
Torsten Leukert
SV Dorfchemnitz
3:43:21.1340000
+40:31.243000
61.9p
16
Patrik Samuelsson
Storvreta IK
3:44:24.1346300
+41:34.249300
61.6p
17
Henrik Bäckstrand
Abb IF SK
3:46:09.1356800
+43:19.259800
61.0p
18
Fredrik Oscarsson
Rembo IK
3:47:17.1363600
+44:27.266600
60.6p
19
Niklas Olsson
Båsenberga Slalom Klubb
3:49:18.1375700
+46:28.278700
60.0p
20
Christian Holm
Karlslunds IF SF
3:51:27.1388600
+48:37.291600
59.3p
21
Daniel Sköldberg
Hällbybrunns IF
3:52:12.1393100
+49:22.296100
59.0p
22
Danne Lundgren
Hällbybrunns IF
3:53:19.1399800
+50:29.302800
58.7p
23
Mikael Norgren
Karlslunds IF SF
3:53:34.1401300
+50:44.304300
58.6p
24
Knut Ander
Åkersberga SK
3:53:36.1401500
+50:46.304500
58.6p
25
Daniel Eriksson
Roslagsbro IF
3:53:38.1401700
+50:48.304700
58.6p
26
Martin Persson
Föreningen IKJ Haninge
3:54:04.1404300
+51:14.307300
58.5p
27
Erik Nilsson
Jm-Konc IF
3:54:58.1409700
+52:08.312700
58.2p
28
Johan Hagsten
Vattenfall IF Stockholm
3:59:10.1434900
+56:20.337900
56.9p
29
Karl-Johan Thuresson
Kilsmo IK
4:00:53.1445200
+58:03.348200
56.4p
30
Gustaf af Petersens
Visborgs OK
4:01:56.1451500
+59:06.354500
56.2p
31
Erik Nord
Ställbergs IK
4:09:34.1497300
+1:06:44.400300
54.1p
32
Tomas Eriksson
Axa SC
4:10:04.1500300
+1:07:14.403300
53.9p
33
Marcus Bennstam
Linköpings SK
4:10:24.1502300
+1:07:34.405300
53.9p
34
Magnus Carlsson
Lekeryd-Svarttorps SK
4:10:36.1503500
+1:07:46.406500
53.8p
35
Andreas Lundquist
IK Rex
4:11:52.1511100
+1:09:02.414100
53.5p
36
Richard Sylwander
Bålsta SK
4:12:55.1517400
+1:10:05.420400
53.2p
37
Mattias Thorén
IF Ski Team Skåne
4:16:11.1537000
+1:13:21.440000
52.4p
38
Fredrik Danielsson
Axa SC
4:19:25.1556400
+1:16:35.459400
51.6p
39
Mikael Fransson
Grästorp
4:22:19.1573800
+1:19:29.476800
50.9p
40
Martin Gårdö
Axa SC
4:22:22.1574100
+1:19:32.477100
50.9p
41
Fredrik Anefjäll
Ssk
4:26:40.1599900
+1:23:50.502900
50.0p
42
Magnus Färdig
Nyköpings OK
4:29:50.1618900
+1:27:00.521900
49.3p
43
Mihkel Tammeleht
Helsinki skiclub
4:30:09.1620800
+1:27:19.523800
49.2p
44
David Karlén
Abb IF SK
4:30:12.1621100
+1:27:22.524100
49.2p
45
Joakim Mårbring
Linköpings SK
4:33:58.1643700
+1:31:08.546700
48.4p
46
Robert Böhlin
IFK Mora SK
4:34:53.1649200
+1:32:03.552200
48.2p
47
Carl Johan Westlund
Nacka Värmdö SK
4:38:29.1670800
+1:35:39.573800
47.4p
48
Johan Alström
1life IF
4:39:59.1679800
+1:37:09.582800
47.1p
49
Ola Eklund
Bålsta SK
4:40:00.1679900
+1:37:10.582900
47.1p
50
Magnus Karlsson
Östervåla IF
4:40:24.1682300
+1:37:34.585300
47.1p
51
Per Jansson
Almunge IK
4:40:50.1684900
+1:38:00.587900
47.0p
52
Erik Rosèn
Tunafors SK
4:43:46.1702500
+1:40:56.605500
46.4p
53
Erik Andersson
Storådalens SK
4:44:52.1709100
+1:42:02.612100
46.2p
54
Patrick Gustafsson
Axa SC
4:45:27.1712600
+1:42:37.615600
46.1p
55
Schaeffer David
Västerås Skidklubb
4:50:46.1744500
+1:47:56.647500
45.1p
56
Dan Alfredsson
Bålsta SK
4:56:23.1778200
+1:53:33.681200
44.1p
57
Daniel Fredriksson
Västerås Skidklubb
4:56:33.1779200
+1:53:43.682200
44.1p
58
Marcus Carlberg
IK Nocout.se
4:56:35.1779400
+1:53:45.682400
44.1p
59
Jacek Lachowicz
Eskilstuna
4:57:00.1781900
+1:54:10.684900
44.0p
60
Magnus Lindh
Västerås Skidklubb
4:59:47.1798600
+1:56:57.701600
43.5p
61
Peter Boss
Ekshärads SF
5:01:15.1807400
+1:58:25.710400
43.3p
62
Joshua Bender
Heds IF
5:03:09.1818800
+2:00:19.721800
43.0p
63
Anders Nygren
Almby IK
5:11:53.1871200
+2:09:03.774200
41.6p
64
Peter Bergström
Bålsta
5:32:27.1994600
+2:29:37.897600
38.6p
65
Johan Gustafsson
Stockholm
5:33:51.2003000
+2:31:01.906000
38.4p
66
Ola Svanberg
Stockaryd
5:34:59.2009800
+2:32:09.912800
38.3p
67
Scott Thompson
London Rollerski Club
5:57:58.2147700
+2:55:08.1050700
35.5p
68
Joakim Berglund
Vreta Kloster
7:38:38.2751700
+4:35:48.1654700
26.9p
69
Stefan Larsson
Axa SC
7:45:05.2790400
+4:42:15.1693400
26.5p
-
Antonio Cicchetti
Västerås Skidklubb
23:59:58.8639700
-
Niclas Lauren
Oxvretens SK
23:59:58.8639700
-
Emil Cedergren
Huddinge SK LF
23:59:58.8639700
-
Daniel Tengstad
IFK Hedemora SK
23:59:58.8639700
-
Roger Elimä
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
-
Martin Kristiansson
Västerås Skidklubb
23:59:59.8639800
-
Petter Wiberg
Uppsala SLK
23:59:59.8639800
-
Bill Engman
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
-
Jonas Appeltofft
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
Pontus Ahonen
OK Tor
23:59:59.8639800
-
Fredrik Wallefors
Mölnlycke IF
23:59:59.8639800
-
Jonathan Karlsson
Nynäs IK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)