Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Sprint Scandic Cup Åsarna
2019-01-06
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 18
1.1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Måns Skoglund
Täby IS SK
2
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
3
Gustav Pålsson
Utrikes SK
4
Emil Danielsson
Högbo GIF
5
Truls Gisselman
Rehns BK
6
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
7
Filip Borgström
IF Strategen
8
Gustav Karlsson
Sundbybergs IK
9
Rasmus Hedeberg
SK Bore
10
John Hermansson
IFK Mora SK
11
Linus Jonsson
Årjängs IF
12
Isak Lieback
Ulricehamns IF
13
Pål Jonsson
Strömnäs GIF
14
Per Jutterström
IFK Mora SK
15
Rasmus Westerlund
Bergeforsens SK
16
Albin Åström
Bodens SK
17
Calle Rune
Täby IS SK
18
Arvid Värmsjö
SK Bore
19
Eric Carlsson
IFK Umeå
20
Viktor Svensk
Högbo GIF
21
Albin Lundqvist
Gillberga SK
22
Jonathan Edman
IFK Umeå
23
Oskar Lundberg
Borås SK
24
Anton Mäkinen
Högbo GIF
25
Mårten Gedda
IK Stern
26
Eelis Murto
Gellivare Skidallians IK
27
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
28
Jesper Lindberg
Gellivare Skidallians IK
29
Tor Rönnestrand
Ås IF
30
Hannes Mickelsson
Gellivare Skidallians IK
31
Axel Werner
IK Stern
32
Martin Elmvall
Högbo GIF
33
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
34
Gustav Hedström
Östersunds SK
35
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
36
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
37
Erik Brandt
Domnarvets GOIF
38
Isidor Wiksten Melander
Matfors SK
39
Viktor Majbäck
Jukkasjärvi IF
40
Joel Jänes
Stockviks SF
41
Edvard Nilsson
Filipstads SF
41
Bentley Walker-broose
Australia
43
Joel Wessman
Vreta Skid o Mk
44
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
45
Jonas Lenz
Matfors SK
46
Johannes Josefsson
Täby IS SK
47
Vincent Johnson
Matfors SK
48
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
49
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
50
Martin Lundström
Bodens SK
51
Viktor Holmgren
Täfteå IK
52
Beinn Horsfall
Storbritannien
53
Albin Berger
Domnarvets GOIF
54
Alexander Franks-penty
Holmen IF
55
Karl Grywenz
Täby IS SK
56
Oskar Åslund
Östersunds SK
57
Jakob Tapani
Jukkasjärvi IF
58
Love Kreij
IF Strategen
59
Emil Byberg
Domnarvets GOIF
60
Hugo Sjögren
Tranemo IF
61
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
62
Oskar Algotsson
Åsarna IK
63
Erik Backlund
Äspereds IF
64
Declan Burke
Australia
65
Ludvig Jonsson
Hudiksvalls IF
66
Axel Berglund
Ulricehamns IF
67
Nils Schagerström
Garphyttans IF
68
Erik Fransson
Borås SK
69
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
70
Alexander Thudeen
Sya SK
71
Kalle Tuuri
Älvsby IF SK
72
Melker Eklund
Vårby IK
73
Fabian Csiky
Lycksele IF
74
Axel Elmblad
Gnosjö FK
75
Sebastian Rilde
Garphyttans IF
76
Axel Björkman
IF Hallby SOK
77
August Abrahamsson
Ulricehamns IF
78
Gabriel Söderqvist
Storvreta IK
79
Isac Morin
Utrikes SK
80
Filip Andersson
Garphyttans IF
81
Benjamin Claesson
IF Hallby SOK
82
Arvid Henning
Bondsjöhöjdens IK
83
Emil Selmosson
Lidköpings VSK
84
Elias Pedersen
Åsarna IK
85
Emanuel Alsin
Åmåls OK
-
Georg Ersson
IF Strategen
-
Axel Saitton
Vårby IK
-
Laban Nordin
Vårby IK
-
David Sjöberg
Gimo IF SK
-
Birk Blomqvist
Funäsdalens IF
-
Benjamin Terent
Rehns BK
-
Joel Ernstsson
Finspångs SOK
-
Emil Simu
Luleå Gjutarens IF
-
Anton Karlsson
Tanums IF
-
Emanuel Vestberg
Stuguns SOK Gjurd
-
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
-
Ask Abrahamsson
IK Stern
-
Joseph Rosenfeld
Storbritannien