Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Camp Ripanloppet
2019-02-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Elias Andersson
Sunderby SK
2:02:07.732690
80.7p
2
Felix Selin
IFK Kiruna
2:02:19.733860
+11.1070
80.5p
3
Bernt Niva
IFK Kiruna
2:02:31.735050
+23.2260
80.4p
4
Ole Martin Nesvold
Alta IF
2:02:35.735430
+27.2640
80.4p
5
Johannes Rautio
Vittangi SK
2:07:19.763850
+5:11.31060
77.4p
6
Tomas Törevall
Gällivare Endurance
2:11:37.789620
+9:29.56830
74.8p
7
Daniel Larsson
Överkalix IF
2:11:39.789840
+9:31.57050
74.8p
8
Edvin Grundnes
Norway
2:17:48.826720
+15:40.93930
71.5p
9
Erik Jansson Palmer
IFK Kiruna
2:18:26.830550
+16:18.97760
71.2p
10
Petter Särkijärvi
Pajala IF
2:25:45.874480
+23:37.141690
67.6p
11
Andreas Salmi
Jukkasjärvi IF
2:29:20.895930
+27:12.163140
66.0p
12
Jimmy Pikkarainen
Jukkasjärvi IF
2:29:35.897460
+27:27.164670
65.9p
13
Máté Kerényi
Kiruna
2:30:06.900510
+27:58.167720
65.6p
14
Magnus Thorebäck
Kiruna
2:34:19.925820
+32:11.193030
63.8p
15
Christer Köhler
Abisko Ioik
2:34:34.927300
+32:26.194510
63.7p
16
Magnus Oja
IFK Kiruna
2:35:09.930830
+33:01.198040
63.5p
17
Robin Strålberg
Kiruna
2:38:11.949030
+36:03.216240
62.3p
18
Janne Pellikka
No Club
2:41:21.968030
+39:13.235240
61.1p
19
Hampus Frennemo
IFK Kiruna
2:41:35.969400
+39:27.236610
61.0p
20
Kenneth Nilsson
Lkab FF
2:51:59.1031890
+49:52.299100
57.3p
21
Niklas Larsson
Vittangi SK
2:54:10.1044900
+52:02.312110
56.6p
22
Oskar Åkerlund
Lkab FF
2:56:56.1061540
+54:48.328750
55.7p
23
Hans Johansson
Kiruna X-country IF
2:59:49.1078880
+57:41.346090
54.8p
24
Mats Jansson
Ufk
3:04:28.1106740
+1:02:20.373950
53.4p
25
Peder Olofsson
IFK Kiruna
3:16:15.1177430
+1:14:07.444640
50.2p
26
Fredrik Lindgren
IFK Kiruna
3:19:34.1197360
+1:17:26.464570
49.4p
27
Martin Bysell
Kiruna
3:25:36.1233530
+1:23:28.500740
47.9p
28
Fredrik Edeblom
IFK Kiruna
3:53:44.1402340
+1:51:36.669550
42.1p
29
Anders Lindberg
Kiruna
3:57:44.1426320
+1:55:36.693530
41.4p
-
Nils Ola Sikku
Soppero Sameförening
23:59:58.8639700
-
Andreas Edström
IFK Kiruna
23:59:58.8639700
-
Ulf Rudlund
Jukkasjärvi IF
23:59:59.8639800
-
Peter Isaksson
Jukkasjärvi IF
23:59:59.8639800
-
Johan Pettersson
IFK Kiruna
23:59:59.8639800
-
Rikard Rova
Kiruna
23:59:59.8639800
-
Carl-andré Esberg
Kiruna
23:59:59.8639800
-
Dennis Andersson-Junkka
Pajala IF
23:59:59.8639800
-
Thomas Lundström
Kiruna
23:59:59.8639800
-
Göran Adolfsson
IFK Kiruna
23:59:59.8639800
-
Per Martin Kuhmunen
IFK Kiruna
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)