Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
USM 2019 Sprint
2019-02-09
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa sprintstege
D 15
1km, Längdskidor, Fristil
1
Elin Näslund
Vårby IK
2
Erika Lavén
Täby IS SK
3
Maja Boberg
Duveds IF
4
Lina Rydén
IFK Mora SK
5
Malin Oskarsson
SK Leksand
6
Molly Furunäs
IFK Grängesberg SK
7
Evelina Crüsell
Skellefteå SK
8
Matilda Bandefur
Idre SK
9
Ida Garfvè
IFK Mora SK
10
Yrla Abrahamsson
Östersunds SK
11
Astrid Kolberg
Sunne SLF
12
Alva Isaksson
Sävast Ski Team IF
13
Greta Lind
Täby IS SK
14
Tuva Lundin
Alnö SK
15
Sara Henriksson
Tynderö IK
16
Louise Jonsson
Alnö SK
17
Greta Perers
IFK Hedemora SK
18
Ida Rosjö
IF Hallby SOK
19
Vilda Book
IFK Strömsund
20
Ella Turesson
Luleå Gjutarens IF
21
Elsa Gustafsson
Täby IS SK
22
Jonna Kjellgren
Järpens SK
23
Gry Dahlgren
Offerdals SK
24
Kerstin Åberg
Tumba-mälarhöjden OK
25
Lisa Larsson
Älvsby IF SK
26
Tilde Josefsson
Täby IS SK
27
Nora Bråmer
IFK Mora SK
28
Leia Bjursell
Norsjö SK
29
Tilda Rosander
SOK Aneby
30
Ronja Bjursell
Norsjö SK
31
Maja Aronsson
Östersunds SK
32
Tova Grahn
Alnö SK
33
Ida Abrahamson
Äspereds IF
34
Tova Andersson
Brovallens IF
35
Nora Westerlund
Vårby IK
36
Elin Morlind
Åsarna IK
37
Belle Spets
Vårby IK
38
Wilma Karlsson
Östersunds SK
39
Maja Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
40
Elsa Carling
Falu IK
41
Elsa Granholm
Stockviks SF
42
Hedda Samuelsson
Östersunds SK
43
Irma Östberg
Åsarna IK
44
Ella Burman
Skellefteå SK
45
MY Werner
IK Stern
46
Emma Bengtsson
Tranemo IF
47
Wilma Lundqvist
Kågedalens SK
48
Tilda Thudèn
Boxholm-Ekeby SK
49
Emilia Johansson
Hägglunds Ski Team SK
50
Wilma Nilsson
Sollefteå Skidor IF
51
Linnea Carlsson
Grava SK
52
Wilma Gustafsson
IFK Hedemora SK
53
Stina Karlsson
Tidaholm SOK Sisu
54
Ellen Holm
Vreta Skid o Mk
55
Clara Granljung
Kalix SK
56
Klara Kivijärvi
Luleå Gjutarens IF
57
Amanda Johansson
Ulricehamns IF
58
Ella Johansson
Sävast Ski Team IF
59
Tindra Wilhelmsson
Lidköpings VSK
60
Brule Gundale
Täfteå IK
61
Hanni Beronius
IFK Mora SK
62
Emilia Eriksson
Ulricehamns IF
63
Tilda Andersson
Åsarna IK
64
Ylva Sandström
Stockviks SF
65
Thea Flogård
IK Stern
66
Frida Eriksson
Åsarna IK
67
Wilma Åkebring
Matfors SK
68
Linnea Nordström
Vassunda IF
69
Louise Hallander
Vreta Skid o Mk
70
Alva Bergkvist
Matfors SK