Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Värmdöloppet
2019-02-03
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Björn Lystedt
Nacka Värmdö SK
2:11:38.789750
77.4p
2
Ulf Tingström
Föreningen IKJ Haninge
2:15:05.810490
+3:27.20640
75.1p
3
Johan Myhr
Bravur Sports Club
2:17:39.825860
+6:01.36010
73.5p
4
Martin Sander
Bravur Sports Club
2:19:28.836700
+7:49.46850
72.4p
5
David Holm
Turebergs IF
2:21:42.850100
+10:03.60250
71.1p
6
Magnus Svensson
Turebergs IF
2:22:25.854440
+10:46.64590
70.7p
7
Niklas Lindqvist
Axa SC
2:23:30.860950
+11:52.71100
70.1p
8
Tommie Lindblom
Stockholms RK
2:23:59.863800
+12:20.73950
69.8p
9
Sjur Jensen
Vattenfall IF Stockholm
2:24:16.865520
+12:37.75670
69.7p
10
Peter Henningsson
Föreningen IKJ Haninge
2:24:49.868820
+13:10.78970
69.4p
11
Peter Blomgren
Nacka Värmdö SK
2:27:56.887550
+16:18.97700
67.7p
12
Arne Nordli
XC Sthlm Ski Club
2:28:34.891300
+16:55.101450
67.4p
13
Magnus Elwin
Umara SC
2:28:38.891710
+16:59.101860
67.3p
14
Sebastian Jansson
Sundbybergs IK
2:31:33.909230
+19:54.119380
65.9p
15
Romain Balieu
Stockholms RK
2:33:25.920480
+21:47.130630
65.0p
16
Hans Sundberg
Föreningen IKJ Haninge
2:35:24.932330
+23:45.142480
64.0p
17
Daniel Asplund
Sunnansjö IK
2:35:30.932950
+23:52.143100
64.0p
18
Joel Jelf
Vaxholms RF
2:37:20.943970
+25:42.154120
63.1p
19
Anders Fryxell
Sundbybergs IK
2:38:18.949700
+26:39.159850
62.7p
20
Mikael Lindkvist
Nacka Värmdö SK
2:38:23.950260
+26:45.160410
62.7p
21
Kalle Torlén
Axa SC
2:38:30.950980
+26:52.161130
62.6p
22
Eric Marklund
Axa SC
2:39:55.959450
+28:17.169600
62.0p
23
Mats Hellberg
Rehns BK
2:40:44.964320
+29:05.174470
61.6p
24
Erik Geijer
Yuppie Ski Club
2:40:46.964550
+29:08.174700
61.6p
25
Philip Schröderheim
Athletic Club Salt Lake
2:41:58.971760
+30:20.181910
61.1p
26
Mikael Videfors
Turebergs IF
2:43:00.977950
+31:22.188100
60.7p
27
Erik Sundvall
Axa SC
2:43:15.979430
+31:36.189580
60.6p
28
Lars Persson
Nacka Värmdö SK
2:43:45.982410
+32:06.192560
60.4p
29
Christian Pedersen
Athletic Club Salt Lake
2:44:38.987790
+33:00.197940
60.0p
30
Peter Sundén
Huddinge SK LF
2:44:42.988170
+33:04.198320
60.0p
31
Henrik Elmefur
Sundbybergs IK
2:44:44.988390
+33:06.198540
59.9p
32
Thomas Dovander
Sundbybergs IK
2:45:16.991530
+33:37.201680
59.7p
33
Mattias Johansson
Axa SC
2:47:39.1005820
+36:00.215970
58.8p
34
Mats Andersson
Finnskoga IF
2:48:29.1010850
+36:51.221000
58.5p
35
Johan Saarela
Brännans IF
2:48:37.1011650
+36:59.221800
58.4p
36
John Blomberg
XC Sthlm Ski Club
2:48:40.1011920
+37:01.222070
58.4p
37
Alexander Dettner
Axa SC
2:50:09.1020860
+38:31.231010
57.8p
38
Markus Olsson
Nacka Värmdö SK
2:50:55.1025460
+39:17.235610
57.5p
39
Gustav Norén
Yuppie Ski Club
2:52:04.1032300
+40:25.242450
57.1p
40
Johan Elvermåhr
Axa SC
2:52:56.1037500
+41:17.247650
56.8p
41
Roger Lindqvist
XC Sthlm Ski Club
2:54:08.1044700
+42:29.254850
56.3p
42
Morgan Hellström
Tunafors SK
2:57:23.1064250
+45:45.274400
55.2p
43
Andreas Nyhlén
Sundbybergs IK
2:57:49.1066890
+46:11.277040
55.0p
44
Mats Stjerngren
Nacka Värmdö SK
3:00:18.1081750
+48:40.291900
54.2p
45
Andreas Winarve
Ingarö IF
3:01:25.1088480
+49:47.298630
53.8p
46
Leo Kruth
Axa SC
3:01:42.1090120
+50:03.300270
53.7p
47
Magnus Eklund
Sundbybergs IK
3:01:47.1090680
+50:09.300830
53.7p
48
Marcus Ekermo
Stockholms RK
3:02:29.1094840
+50:50.304990
53.5p
49
Robert Löfving
Föreningen IKJ Haninge
3:03:39.1101870
+52:01.312020
53.1p
50
Anders Rehn
Högbo GIF
3:03:54.1103370
+52:16.313520
53.0p
51
David Nilsson
Stockholms RK
3:04:30.1106990
+52:52.317140
52.8p
52
Mikael Hautaluoma
Nacka Värmdö SK
3:05:49.1114800
+54:10.324950
52.4p
53
Lukas Sterner
Stockholms RK
3:06:41.1120040
+55:02.330190
52.1p
54
Marcus Schöneich
Magra IS
3:12:09.1152840
+1:00:30.362990
50.5p
55
Markus Brolin
Nacka Värmdö SK
3:13:03.1158200
+1:01:24.368350
50.2p
56
Johannes Jögi
Athletic Club Salt Lake
3:14:15.1165410
+1:02:36.375560
49.9p
57
Per Lidestedt
Hammarby IF SF
3:16:26.1178530
+1:04:47.388680
49.3p
58
Johan Månflod
Ufk
3:19:07.1194620
+1:07:28.404770
48.6p
59
Charlie Elf
Axa SC
3:19:23.1196290
+1:07:45.406440
48.5p
60
Philip Farkas
Nacka Värmdö SK
3:19:36.1197500
+1:07:57.407650
48.4p
61
Rikard NILSSON
Team Ormsalva
3:22:48.1216780
+1:11:10.426930
47.6p
62
Martin Öhnström
Boo IF
3:24:38.1227730
+1:12:59.437880
47.1p
63
Andreas Sivelöv Stensåsen
Föreningen IKJ Haninge
3:27:35.1245490
+1:15:57.455640
46.4p
64
Wiktor Ahlqvist
IK Stern
3:29:58.1259770
+1:18:20.469920
45.8p
65
Stefan Pettersson
Nacka Värmdö SK
3:31:43.1270230
+1:20:04.480380
45.4p
66
Mika Ejenström
Nacka Värmdö SK
3:37:31.1305080
+1:25:53.515230
44.1p
67
Christian Östanbäck
Magra IS
3:46:41.1360010
+1:35:02.570160
42.1p
68
Gabriel Sternberg
S E Bankens IF Sthlm
3:49:55.1379480
+1:38:17.589630
41.5p
69
Jon Jonung
Länsförsäkringar IF
4:11:58.1511740
+2:00:19.721890
37.6p