Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skövde City Ski
2019-02-03
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 20
1.48km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Alfons Peterson
Borås GIF
2
Jacob Sveber
IFK Skövde SK
H 21
1.48km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jonas Peterson
Borås GIF
D 16
1.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lina Björk
IFK Skövde SK
2
Alice Widholm
Lidköpings VSK
3
Ida Abrahamson
Äspereds IF
4
Cayenne Badh
Falköpings AIK SK
5
Stina Karlsson
Tidaholm SOK Sisu
6
MY Werner
IK Stern
7
Tindra Wilhelmsson
Lidköpings VSK
8
Amanda Johansson
Ulricehamns IF
9
Emilia Eriksson
Ulricehamns IF
H 16
1.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Harald Ekenberg
IK Stern
2
Anton Grahn
IF Hallby SOK
3
David Musslinder
Falköpings AIK SK
4
Eskil Peterson
Borås GIF
5
Ludvig Anderberg
IFK Skövde SK
6
Herman Swärd
Tidaholm SOK Sisu
7
Simon Claesson
Ulricehamns IF
8
Melker Åkerström
IFK Skövde SK
9
Edvin Högman
Ulricehamns IF
10
Adam Dahlgren
Ulricehamns IF
11
Melker Hendén
Ulricehamns IF
12
Jesper Nyman
IFK Skövde SK
13
Filip Berglund
Ulricehamns IF
14
Filip Lyckelid
Borås GIF
D 12
0.97km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ester Strand
Sävedalens AIK
2
Lisa Ahlrik
Tidaholm SOK Sisu
3
Stella Vilhelmsson
Lidköpings VSK
4
Matilda Grahn
IF Hallby SOK
5
Inez Ljungberg
Ulricehamns IF
6
Elin Quick
Falköpings AIK SK
7
Alva Johansson
Ulricehamns IF
8
Signe Lyckelid
Borås GIF
D 14
0.97km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mira Göransson
Äspereds IF
2
Ida Hammarberg
Sävedalens AIK
3
Ester Selander
Grönahögs IK
4
Ida Swärd
Tidaholm SOK Sisu
5
Ella Jansson
Tidaholm SOK Sisu
6
Nelly Mårtensson
Garphyttans IF
7
Lisa Östensson
Tranemo IF
8
Ida Gotting
Grönahögs IK
9
Stina Widholm
Lidköpings VSK
10
Kajsa Ekenberg
IK Stern
11
Beata Åkerström
IFK Skövde SK
12
Agnes Claesson
Ulricehamns IF
13
Vilma Högman
Ulricehamns IF
H 12
0.97km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Oskar Olsson
Äspereds IF
2
Edvin Håkansson
IF Hallby SOK
3
Anton Håkansson
IF Hallby SOK
4
Erik Pihl
Borås SK
5
Ludwig Norén
Ulricehamns IF
6
Oscar Dahlander
Borås SK
7
Hjalmar Anderberg
IFK Skövde SK
8
Isac Berglund
Ulricehamns IF
9
Måns Åkerlind
IFK Skövde SK
10
Melker Alvarsson
IFK Skövde SK
11
Gustav Ramsin
IFK Skövde SK
12
Carl Sjögren
Tidaholm SOK Sisu
13
Tim Drakfors
Falköpings AIK SK
Logga in för att slippa de här annonserna
H 14
0.97km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jonathan Quick
Falköpings AIK SK
2
Carl Björk
IFK Skövde SK
3
Malte Henden
Ulricehamns IF
4
Anton Weber
Borås GIF
5
Viktor Persson
Borås SK
6
Ludvig Åkvist
Borås GIF
7
Melvin Brandt
Borås SK
D 10
0.69km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Hanna Strand
Sävedalens AIK
2
Tuva Holm
Tidaholm SOK Sisu
3
Wilma Wänerstig
Tidaholm SOK Sisu
4
Jennifer Persson
Tidaholm SOK Sisu
H 10
0.69km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Vilmer Wingskog Lindqvist -
Ulricehamns IF
2
Jonathan Edenvik
Borås GIF
3
Björn Johansson
Lidköpings VSK
4
Malte Alvarsson
IFK Skövde SK
5
Ludwig Johansson
IFK Skövde SK
6
Ivan Elv
IFK Skövde SK
7
Malte Worm
IFK Skövde SK