10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Agnes Öhrn | Bergeforsens SK | 37:34.225300 | 60.5p | |
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
- | Louise Roslin | Strömnäs GIF | 23:59:59.8639800 | ||
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Sebastian Olsson | Stockviks SF | 27:20.163900 | 83.2p | |
2 | Henrik Dahlén | Tynderö IK | 28:12.169100 | +52.5100 | 80.6p |
3 | Tobias Engblom | Räddningstjänsten KIF Medelpad | 29:38.177700 | +2:18.13700 | 76.7p |
4 | Simon Svanebo | Tynderö IK | 30:17.181600 | +2:57.17600 | 75.1p |
5 | Martin Söderberg | Selånger SOK | 33:20.199900 | +6:00.35900 | 68.2p |
6 | Linus af Wåhlberg | Selånger SOK | 34:11.205000 | +6:51.41000 | 66.5p |
7.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Amanda Pallin | Alnö SK | 24:48.148700 | ||
2 | Emma Holmgren | Bergeforsens SK | 25:44.154300 | +56.5500 | |
3 | Ebba Englund | Bergeforsens SK | 26:15.157400 | +1:27.8600 | |
4 | Ebba Bengtsson | Tynderö IK | 27:47.166600 | +2:59.17800 | |
5 | Ella Granås | Hudiksvalls IF | 35:06.210500 | +10:18.61700 | |
- | Frida Poromaa | Johannisbergs AIK | 23:59:59.8639800 | ||
- | Trude Burman | Alnö SK | 23:59:59.8639800 | ||
7.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Anders Dahl | Alnö SK | 22:15.133400 | ||
2 | Arve Lignell | Lucksta IF | 22:57.137600 | +42.4100 | |
3 | Oskar Vikström | Stockviks SF | 23:06.138500 | +51.5000 | |
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Elsa Granholm | Stockviks SF | 17:18.103700 | ||
2 | Louise Jonsson | Alnö SK | 17:36.105500 | +18.1700 | |
3 | Tuva Lundin | Alnö SK | 18:01.108000 | +43.4200 | |
4 | Alice Larsson | Stockviks SF | 18:51.113000 | +1:33.9200 | |
5 | Ylva Sandström | Stockviks SF | 19:02.114100 | +1:44.10300 | |
6 | Ebba Lindholm | Stockviks SF | 20:48.124700 | +3:30.20900 | |
- | Stina Lindholm | Stockviks SF | 23:59:59.8639800 | ||
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Viola Grändborn | Trönö IK | 9:09.54800 | ||
2 | Agnes Boström | Kovlands IF | 9:40.57900 | +31.3000 | |
3 | Molly Sandin | Stockviks SF | 9:48.58700 | +39.3800 | |
4 | Nora Strid | Stockviks SF | 10:42.64100 | +1:33.9200 | |
5 | Lovisa Lilja | Matfors SK | 11:03.66200 | +1:54.11300 | |
6 | Nellie Andersson | Lucksta IF | 11:26.68500 | +2:17.13600 | |
7 | Ida-maria Hugozon | Stockviks SF | 11:45.70400 | +2:36.15500 | |
8 | Alma Hammarström | Selånger SOK | 11:47.70600 | +2:38.15700 | |
9 | Lova Vikman | Alnö SK | 12:28.74700 | +3:19.19800 | |
10 | Julia Rubensson | Bergeforsens SK | 12:54.77300 | +3:45.22400 | |
11 | Felicia Engqvist | Selånger SOK | 17:21.104000 | +8:12.49100 | |
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Klara Edström | Stockviks SF | 9:20.55900 | ||
2 | Ida Gradin | Stöde IF | 9:37.57600 | +17.1600 | |
3 | Wilma Lindström | Alnö SK | 9:47.58600 | +27.2600 | |
4 | Alva Strand | Selånger SOK | 9:58.59700 | +38.3700 | |
5 | Enola Jonsson | Alnö SK | 10:38.63700 | +1:18.7700 | |
6 | Lina Birberg | Bergeforsens SK | 13:23.80200 | +4:03.24200 | |
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Julia Jonsson | Alnö SK | 9:16.55500 | ||
2 | Stina Olsson Wallin | Stockviks SF | 9:40.57900 | +24.2300 | |
3 | Nellie Sjöberg | Kovlands IF | 9:44.58300 | +28.2700 | |
4 | Alva Norgren | Selånger SOK | 10:05.60400 | +49.4800 | |
5 | Astrid Öhrn | Bergeforsens SK | 10:09.60800 | +53.5200 | |
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Irma Burman | Alnö SK | 8:15.49400 | ||
2 | Saga Östling | Bergeforsens SK | 8:32.51100 | +17.1600 | |
3 | Emma Strand | Selånger SOK | 8:43.52200 | +28.2700 | |
4 | Ines Lignell | Lucksta IF | 9:05.54400 | +50.4900 | |
5 | Moa Flodin | Alnö SK | 9:51.59000 | +1:36.9500 | |
6 | Isabell Engberg | Stockviks SF | 10:17.61600 | +2:02.12100 | |
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Albin Persson | Lucksta IF | 8:24.50300 | ||
2 | Maximus Stom | Lucksta IF | 9:29.56800 | +1:05.6400 | |
3 | Melker Jakobsson | Alnö SK | 10:15.61400 | +1:51.11000 | |
4 | Isak Engberg | Stockviks SF | 10:20.61900 | +1:56.11500 | |
5 | Samuel Nordlund | Alnö SK | 10:55.65400 | +2:31.15000 | |
6 | Assar Eden | Bergeforsens SK | 13:33.81200 | +5:09.30800 | |
7 | Eskil Lindblom Yttergård | Bergeforsens SK | 14:09.84800 | +5:45.34400 | |
8 | Vilgot Coox | Selånger SOK | 15:03.90200 | +6:39.39800 | |
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Kalle Grahn-Birve | Alnö SK | 8:29.50800 | ||
2 | Gustav Grändborn | Trönö IK | 8:46.52500 | +17.1600 | |
3 | Isak Lind | Selånger SOK | 9:20.55900 | +51.5000 | |
4 | Vilgot Lundin | Alnö SK | 9:30.56900 | +1:01.6000 | |
5 | Pontus Westfal | Alnö SK | 9:35.57400 | +1:06.6500 | |
6 | Erik Nordin | Lucksta IF | 10:09.60800 | +1:40.9900 | |
7 | Zack Söderholm | Alnö SK | 10:22.62100 | +1:53.11200 | |
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Oscar Wikander | Alnö SK | 8:43.52200 | ||
2 | August Lilja | Matfors SK | 9:15.55400 | +32.3100 | |
3 | Vilmer Lindgren | Alnö SK | 9:18.55700 | +35.3400 | |
4 | William Forslund | Stockviks SF | 9:20.55900 | +37.3600 | |
5 | Robin Röckner | Alnö SK | 9:52.59100 | +1:09.6800 | |
6 | Carl Erngrund | Alnö SK | 10:18.61700 | +1:35.9400 | |
7 | Isak Jeppling | Alnö SK | 11:30.68900 | +2:47.16600 | |
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | David Palmgren | Bergeforsens SK | 7:27.44600 | ||
2 | Elias Bengtsson | Tynderö IK | 7:40.45900 | +13.1200 | |
3 | Jason Blomqvist | Matfors SK | 8:09.48800 | +42.4100 | |
4 | Mattias Larsson | Matfors SK | 8:53.53200 | +1:26.8500 | |
- | Simon Nordlander | Stockviks SF | 23:59:59.8639800 | ||
- | Philip Sundbom | Bergeforsens SK | 23:59:59.8639800 | ||
- | Hugo Nordlander | Stockviks SF | 23:59:59.8639800 | ||
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Mira Sandin | Stockviks SF | 6:50.40900 | ||
2 | Lina Grahn-birve | Alnö SK | 7:26.44500 | +36.3500 | |
3 | Freja Jakobsson | Alnö SK | 7:52.47100 | +1:02.6100 | |
3 | Märta Ljungdahl | Matfors SK | 7:52.47100 | +1:02.6100 | |
5 | Linnea Jonsson | Alnö SK | 8:32.51100 | +1:42.10100 | |
6 | Selma Nordensson | Lucksta IF | 8:37.51600 | +1:47.10600 | |
7 | Freja Jeppling | Alnö SK | 9:10.54900 | +2:20.13900 | |
8 | Tyra Östlin | Alnö SK | 9:53.59200 | +3:03.18200 | |
9 | Hilma Näsman | Bergeforsens SK | 10:04.60300 | +3:14.19300 | |
10 | Tyra Hellsberg | Stockviks SF | 10:14.61300 | +3:24.20300 | |
11 | Ella Rubensson | Bergeforsens SK | 10:15.61400 | +3:25.20400 | |
12 | Nikki Mohri | Selånger SOK | 11:39.69800 | +4:49.28800 | |
13 | Emilia Paldanius | Selånger SOK | 13:02.78100 | +6:12.37100 | |
14 | Filippa Thelberg | Selånger SOK | 13:24.80300 | +6:34.39300 | |
15 | Stina Högberg | Selånger SOK | 13:44.82300 | +6:54.41300 | |
- | Amanda Nilsson | Alnö SK | 23:59:59.8639800 | ||
- | Tilde Bergqvist | Lucksta IF | 23:59:59.8639800 | ||
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Hanna Molinder | Selånger SOK | 8:19.49800 | ||
2 | Agnes Feil | Stockviks SF | 8:29.50800 | +10.900 | |
3 | Julia Wikander | Alnö SK | 8:41.52000 | +22.2100 | |
4 | Inez Olsson Wallin | Stockviks SF | 8:57.53600 | +38.3700 | |
5 | Astrid Cardell | Alnö SK | 9:02.54100 | +43.4200 | |
6 | Idun Vestman | Alnö SK | 9:44.58300 | +1:25.8400 | |
7 | Jonna Viksell | Bergeforsens SK | 9:45.58400 | +1:26.8500 | |
- | Selma Normelli | Selånger SOK | 23:59:59.8639800 | ||
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Simon Långberg Holgersson | Stockviks SF | 7:06.42500 | ||
2 | Hugo Lindström | Alnö SK | 9:39.57800 | +2:33.15200 | |
3 | Gustav Wessbladh | Selånger SOK | 11:27.68600 | +4:21.26000 | |
4 | Charlie Strandell Andersson | Sundsvalls OK | 12:12.73100 | +5:06.30500 | |
5 | Eldar Styrke | Sundsvalls OK | 13:05.78400 | +5:59.35800 | |
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Axel Danielsson | Stockviks SF | 6:40.39900 | ||
2 | Isak Norgren | Selånger SOK | 6:57.41600 | +17.1600 | |
3 | Vidar Sjöblom | Stockviks SF | 7:20.43900 | +40.3900 | |
4 | Felix Dahlin | Kovlands IF | 7:33.45200 | +53.5200 | |
5 | Mille Björklund | Alnö SK | 7:45.46400 | +1:05.6400 | |
6 | Alexander Dufva | Stockviks SF | 8:17.49600 | +1:37.9600 | |
7 | Herman Eliasson | Lucksta IF | 8:39.51800 | +1:59.11800 | |
8 | Anton Nolberg | Matfors SK | 10:14.61300 | +3:34.21300 | |
9 | Jacob Birberg | Bergeforsens SK | 10:21.62000 | +3:41.22000 | |
- | Erik Lind | Selånger SOK | 23:59:59.8639800 | ||
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Irene Larsson | Matfors SK | 44:10.264900 | 51.5p | |
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Martin Melander | Alnö Race Team | 30:08.180700 | 75.4p | |
2 | Johan Miller | Alnö Race Team | 33:42.202100 | +3:34.21300 | 67.5p |