Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Storvretaklassikern
2019-01-26
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Joakim Olsson
Trosabygdens OK
1:55:53.695200
76.0p
1
Björn Hänninen
Åmots SK
1:55:53.695200
76.0p
3
Linus Jansson
Hällbybrunns IF
1:55:54.695300
+1
75.9p
4
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
1:56:51.701000
+58.5700
75.1p
5
Fredrik Björck
IK Rex
2:03:26.740500
+7:33.45200
69.9p
6
Mats Wang-Hansen
Göteborgs SK
2:03:28.740700
+7:35.45400
69.9p
7
Mattias Karlsson
Roslagsbro IF
2:07:05.762400
+11:12.67100
67.3p
8
Mikael Larsson
Trosabygdens OK
2:09:02.774100
+13:09.78800
66.0p
9
Daniel Kolm
XC Sthlm Ski Club
2:10:47.784600
+14:54.89300
64.8p
10
Mattias Slothus
Axa SC
2:16:08.816700
+20:15.121400
61.6p
11
Viktor Medén
Axa SC
2:17:30.824900
+21:37.129600
60.8p
12
Anders Eriksson
Axa SC
2:19:04.834300
+23:11.139000
60.0p
13
Niklas Gustafsson
Axa SC
2:23:59.863800
+28:06.168500
57.4p
14
Oskar Berglund
IFK Mora SK
2:25:07.870600
+29:14.175300
56.8p
15
Tomas Lundin
Skanska IF
2:25:31.873000
+29:38.177700
56.7p
16
Jesper Marklund
Sundbybergs IK
2:30:47.904600
+34:54.209300
54.2p
17
Olle Carlsson
Finnhammars Revisionsbyrå
2:32:01.912000
+36:08.216700
53.7p
18
Erik Steen
Sockertoppen IF
2:32:33.915200
+36:40.219900
53.4p
19
Johannes Hörner
Åf SK
2:32:39.915800
+36:46.220500
53.4p
20
Thomas Jansson
IFK Dannemora/Österby
2:32:50.916900
+36:57.221600
53.3p
21
Mikael Hautaluoma
Nacka Värmdö SK
2:35:39.933800
+39:46.238500
52.1p
22
Joel Degols
Ufk
2:37:13.943200
+41:20.247900
51.5p
23
Christian Krekula
Storvreta IK
2:38:28.950700
+42:35.255400
51.0p
24
Victor Soderberg
Ufk
2:38:49.952800
+42:56.257500
50.9p
25
Niklas Karlsson
Knutby IF
2:39:29.956800
+43:36.261500
50.6p
26
Mattias Ljungberg
Bräcke SK
2:42:30.974900
+46:37.279600
49.4p
27
Johan Helmerskog
Ufk
2:43:17.979600
+47:24.284300
49.2p
28
Rickard Andersson
Börje SK
2:44:42.988100
+48:49.292800
48.6p
29
Oscar Gustavsson
Axa SC
2:46:23.998200
+50:30.302900
48.1p
30
Fabian Persson
Umara SC
2:50:25.1022400
+54:32.327100
46.7p
31
Martin Dannelind
Föreningen IKJ Haninge
2:54:04.1044300
+58:11.349000
45.5p
32
Markus Brolin
Nacka Värmdö SK
2:54:56.1049500
+59:03.354200
45.2p
33
Peter Johansson
Ufk
3:00:17.1081600
+1:04:24.386300
43.6p
34
Erik Elmsäter
Älvsby IF SK
3:03:59.1103800
+1:08:06.408500
42.6p
35
Sebastian Welling
Axa SC
3:18:28.1190700
+1:22:35.495400
39.0p
36
Raphael Hanimann
Sportverein Weidikon Schweiz
3:36:17.1297600
+1:40:24.602300
35.3p
-
Alberto Corti
Stockholm School OF Entrepreneurship
23:59:58.8639700
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)