Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skistart Ski Marathon
2019-01-13
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Johan Öhrn
Borlänge
2:29:37.897600
63.6p
2
Olof Lundbäck
Molkoms SK
2:32:14.913300
+2:37.15600
62.4p
3
Fredrik Häggmark
Sunne SLF
2:35:32.933100
+5:55.35400
60.9p
4
Jonas Wikström
Molkoms SK
2:38:03.948200
+8:26.50500
59.8p
5
Daniel Johansson
Hagfors SF
2:39:36.957500
+9:59.59800
59.2p
6
Per Troedson
Axa SC
2:40:23.962200
+10:46.64500
58.9p
7
Oskar Talsi
Axa SC
2:43:38.981700
+14:01.84000
57.6p
8
Alexander Liljeblad
OK Alehof
2:45:17.991600
+15:40.93900
56.9p
9
Lukas Josefsson
OK Alehof
2:47:30.1004900
+17:53.107200
56.1p
10
Ola Axelsson
Råda IK
2:47:54.1007300
+18:17.109600
55.9p
11
Petter Hjärtström
Finnskoga IF
2:49:49.1018800
+20:12.121100
55.2p
12
Alfred Magnusson
Sunne SLF
3:00:23.1082200
+30:46.184500
51.7p
13
Joel Anttonen
Axa SC
3:02:35.1095400
+32:58.197700
51.0p
14
Lars Paulsson
IK Stern
3:04:41.1108000
+35:04.210300
50.3p
15
Fredric Jansson
Kumla SF
3:07:49.1126800
+38:12.229100
49.4p
16
Richard Östh
IFK Österbymo
3:07:50.1126900
+38:13.229200
49.4p
17
Erik Emanuel Steinmetz
OK Alehof
3:14:21.1166000
+44:44.268300
47.6p
18
Johan Forsberg
Kumla SF
3:14:27.1166600
+44:50.268900
47.6p
19
Mikael Theliander
IK Stern
3:20:50.1204900
+51:13.307200
45.9p
20
Frode Alfheim
Foreign Citizen
3:21:40.1209900
+52:03.312200
45.7p
21
Robert Frederiksen
IK Stern
3:23:59.1223800
+54:22.326100
45.2p
22
Mats Rostedt
IK Stern
3:24:56.1229500
+55:19.331800
44.9p
23
Christian Jepsen
IK Stern
3:25:14.1231300
+55:37.333600
44.9p
24
Magnus Rydin
Axa SC
3:28:13.1249200
+58:36.351500
44.2p
25
Mattias Gustavsson
IK Stern
3:33:07.1278600
+1:03:30.380900
43.1p
26
Magnus Bergman
Kumla SF
3:35:58.1295700
+1:06:21.398000
42.4p
27
Patrik Kolmodin
OK Alehof
3:51:54.1391300
+1:22:17.493600
39.3p
28
Tomas Lindén
IK Stern
3:51:59.1391800
+1:22:22.494100
39.3p
29
Tony Frisk
IK Stern
4:07:35.1485400
+1:37:58.587700
36.6p
30
Per Tunstad
IK Stern
4:08:02.1488100
+1:38:25.590400
36.6p
31
Mats Jansson
Axa SC
4:23:21.1580000
+1:53:44.682300
34.3p
-
Joakim Hallberg
IK Stern
23:59:58.8639700
-
Kjell Lindblom
Axa SC
23:59:58.8639700
-
Niklas Solsjö
IFK Skövde SK
23:59:58.8639700
-
Tommi Svanbäck
Athletic Club Salt Lake
23:59:58.8639700
-
Mattias Norell
Axa SC
23:59:59.8639800
-
Erik Thorsson
Axa SC
23:59:59.8639800
-
Johan Björn
SK Bore
23:59:59.8639800
-
Oscar Westerlund
Astrazeneca IF
23:59:59.8639800
-
Andreas Eirefelt Göthamn
Falkenbergs OK
23:59:59.8639800
-
Anton Pettersson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
Ulrik Bonnevier
Lidingö
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)