Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Föllingeloppet
2019-01-13
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mattias Bångman
Offerdals SK
2:13:46.802530
83.3p
2
Magnus Näslund
IFK Strömsund
2:13:48.802710
+1.80
83.2p
3
Patrik Tallbom
Östersunds SK
2:15:14.811340
+1:28.8710
82.2p
4
John Lagerskog
Åre Längdskidklubb
2:15:18.811720
+1:31.9090
82.1p
5
Markus Lassus Bjälnes
Östersunds SK
2:20:08.840770
+6:22.38140
78.7p
6
Johan Dahlborg
Östersund
2:21:25.848490
+7:39.45860
77.8p
7
Daniel Erici
Linköpings SK
2:21:29.848840
+7:43.46210
77.8p
8
Anders Roos
Östersunds SK
2:23:29.860840
+9:43.58210
76.4p
9
Erik Johansson
Tranemo IF
2:23:57.863600
+10:10.60970
76.2p
10
Christian Lejon
Stöcke Ts Järnet
2:24:49.868830
+11:02.66200
75.6p
11
Olle Olsson Bad
Hallens SK
2:24:51.869010
+11:04.66380
75.6p
12
David Berg
Bodsjöböle SK
2:24:56.869550
+11:10.66920
75.5p
13
Fredrik Göransson
Åsarna IK
2:25:16.871560
+11:30.68930
75.3p
14
Linus af Wåhlberg
Ölands SK
2:26:17.877640
+12:31.75010
74.7p
15
Mats Jonasson
Sockertoppen IF
2:29:05.894470
+15:19.91840
73.0p
16
Martin Johansson
Linköpings SK
2:29:25.896400
+15:38.93770
72.8p
17
André Jakobsson
Östersunds SK
2:34:24.926340
+20:38.123710
70.0p
18
Jimmy Widell
Häggenås SK
2:39:10.954900
+25:23.152270
67.5p
19
David Engström
Krylbo Rockers SK
2:40:56.965530
+27:09.162900
66.7p
20
Henrik Karlborg
Milslukarna XC
2:41:29.968880
+27:43.166250
66.4p
21
Martin Persson
IFK Strömsund
2:41:32.969140
+27:46.166510
66.4p
22
Jens Olsén
Hestra IF
2:52:33.1035230
+38:46.232600
61.4p
23
Hannes Bäckbro
Östersunds SK
2:53:24.1040360
+39:38.237730
61.1p
24
Leif Arnold Lyngstad
Sørli IL
2:58:26.1070580
+44:40.267950
59.1p
25
Lars Palm Olsson
Östersunds SK
3:14:45.1168470
+1:00:59.365840
53.4p
26
Fabian Neugirg
Vattudalens Ldk
3:22:47.1216660
+1:09:01.414030
51.0p
27
Mikael Lunnehed
Östersunds SK
3:38:38.1311750
+1:24:52.509120
46.8p
28
Fredrik Björklund
No Club
3:54:32.1407170
+1:40:46.604540
43.3p
29
Robert Stensils
Sälens IF
4:00:31.1443060
+1:46:45.640430
42.1p