Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Åre Swix Open
2018-12-26
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Andreas Holmberg
Lager 157
1:51:35.669400
89.9p
2
Emil Persson
Lager 157
1:52:01.672000
+26.2500
89.5p
3
Tore Berdal Björnseth
Team Koteng
1:53:26.680500
+1:51.11000
88.4p
4
Nils Persson
Östersunds SK
2:00:43.724200
+9:08.54700
83.1p
5
Jonas Austad
Henning Sl
2:00:44.724300
+9:09.54800
83.1p
6
Jerry Ahrlin
Team s
2:00:45.724400
+9:10.54900
83.1p
7
Erik Melin-Söderström
Östersunds SK
2:00:46.724500
+9:11.55000
83.1p
8
Mikael Andersson
IFK Mora SK
2:05:45.754400
+14:10.84900
79.8p
9
Jörgen Roos
Brunflo IF
2:06:30.758900
+14:55.89400
79.4p
10
Ulf Bernardsson
Östersunds SK
2:09:27.776600
+17:52.107100
77.6p
11
Björn Wennblom
XC Sthlm Ski Club
2:09:45.778400
+18:10.108900
77.4p
12
Olle Olsson Bad
Tullus Sg
2:09:47.778600
+18:12.109100
77.4p
13
Tommy Bylund
Göteborgs SK
2:10:05.780400
+18:30.110900
77.2p
14
Fredrik Sätter
Mattmar SK
2:14:50.808900
+23:15.139400
74.5p
15
Eric Simonsson
Landöns IF
2:16:21.818000
+24:46.148500
73.7p
16
Fredrik Mohall
Byåsen IL
2:17:23.824200
+25:48.154700
73.1p
17
Henrik Nyström
Ccc1000
2:24:20.865900
+32:45.196400
69.6p
17
Martin Axelhed
Ccc1000
2:24:20.865900
+32:45.196400
69.6p
19
David Bergkvist
SK Bore
2:25:00.869900
+33:25.200400
69.3p
20
Håkan Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
2:29:51.899000
+38:16.229500
67.1p
21
Viktor Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
2:34:59.929800
+43:24.260300
64.9p
22
Julius Hefte
Åkersberga
2:35:02.930100
+43:27.260600
64.9p
23
Magnus Flodberg
Järpens SK
2:37:04.942300
+45:29.272800
64.0p
24
Per Risne
Frösö IF
2:39:39.957800
+48:04.288300
63.0p
25
Ulrich Wahlström
XCGold
2:41:20.967900
+49:45.298400
62.3p
26
Joakim Amadeus Olsson
Ccc1000
2:43:22.980100
+51:47.310600
61.6p
27
Anton Niederbach
Modo Sports Academy
2:46:45.1000400
+55:10.330900
60.3p
28
Simon Hultmark Hymer
IK Nocout.se
2:55:50.1054900
+1:04:15.385400
57.2p
29
Daniel Olsson
Lerums SOK
2:58:23.1070200
+1:06:48.400700
56.4p
30
Per Sundbrandt
Åre
3:05:20.1111900
+1:13:45.442400
54.3p
31
Christian Friman
Duved
3:08:10.1128900
+1:16:35.459400
53.5p
32
Samuel Oest
Stockholm
3:09:13.1135200
+1:17:38.465700
53.2p
33
Andreas Svensson
Akzonobel Stenungsund IF
3:09:28.1136700
+1:17:53.467200
53.1p
34
Pierre Olsson
Klättermusen
3:11:25.1148400
+1:19:50.478900
52.6p
35
Daniel Matthias
No Club
3:22:20.1213900
+1:30:45.544400
49.8p
36
Julius Hållstedt
Föreningen IKJ Haninge
3:36:30.1298900
+1:44:55.629400
46.5p
37
Jörgen Tisell
Sundbybergs IK
3:49:50.1378900
+1:58:15.709400
43.8p
38
Erik Dahlberg
Östersund
3:50:30.1382900
+1:58:55.713400
43.7p
39
Eric Tisell
Åshammars IK
4:06:06.1476510
+2:14:31.807010
41.0p
40
Lars BO Lindberg
Köpenhamn
5:10:00.1859900
+3:18:25.1190400
32.5p