Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Åsarna Distans
2019-01-04
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 18
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Jonathan Edman
IFK Umeå
25:55.155480
87.3p
2
Måns Skoglund
Täby IS SK
26:03.156250
+7.670
86.9p
3
Truls Gisselman
Rehns BK
26:35.159430
+39.3850
85.3p
4
Emil Danielsson
Högbo GIF
26:49.160820
+53.5240
84.6p
5
Pål Jonsson
Strömnäs GIF
26:55.161460
+59.5880
84.3p
6
Georg Ersson
IF Strategen
26:56.161520
+1:00.5940
84.3p
7
Joel Ernstsson
Finspångs SOK
27:01.162050
+1:05.6470
84.0p
8
Nils Bergström
Domnarvets GOIF
27:05.162460
+1:09.6880
83.8p
9
Viktor Svensk
Högbo GIF
27:05.162480
+1:10.6900
83.8p
10
Anton Ivarsson
Tullus Sg
27:22.164100
+1:26.8520
83.1p
11
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
27:23.164250
+1:27.8670
83.0p
12
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
27:28.164710
+1:32.9130
82.8p
13
Calle Rune
Täby IS SK
27:31.165080
+1:36.9500
82.6p
14
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
27:33.165290
+1:38.9710
82.5p
15
Eelis Murto
Gellivare Skidallians IK
27:41.166020
+1:45.10440
82.2p
16
Gustav Hedström
Östersunds SK
27:45.166400
+1:49.10820
82.0p
17
Filip Borgström
IF Strategen
27:45.166440
+1:49.10860
82.0p
18
Erik Larsson
IFK Mora SK
27:56.167500
+2:00.11920
81.5p
19
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
28:04.168370
+2:08.12790
81.1p
20
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
28:06.168530
+2:10.12950
81.0p
21
Gustav Karlsson
Sundbybergs IK
28:07.168620
+2:11.13040
81.0p
22
Alexander Franks-penty
Storbritannien
28:09.168850
+2:13.13270
80.9p
23
Oskar Åslund
Östersunds SK
28:11.169090
+2:16.13510
80.8p
24
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
28:12.169110
+2:16.13530
80.8p
25
Albin Åström
Bodens SK
28:22.170150
+2:26.14570
80.3p
26
Eric Carlsson
IFK Umeå
28:22.170180
+2:27.14600
80.3p
27
Oskar Algotsson
Åsarna IK
28:25.170450
+2:29.14870
80.2p
28
Linus Jonsson
Årjängs IF
28:26.170560
+2:30.14980
80.1p
29
Hannes Mickelsson
Gellivare Skidallians IK
28:30.170980
+2:35.15400
80.0p
30
Axel Elmblad
Gnosjö FK
28:35.171400
+2:39.15820
79.8p
31
Oscar Andersson
IFK Mora SK
28:36.171560
+2:40.15980
79.7p
32
Knut Vikström
Bergeforsens SK
28:39.171860
+2:43.16280
79.6p
33
Rasmus Hedeberg
SK Bore
28:42.172180
+2:47.16600
79.4p
34
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
28:43.172250
+2:47.16670
79.4p
35
Axel Werner
IK Stern
28:44.172310
+2:48.16730
79.4p
36
Beinn Horsfall
Storbritannien
28:45.172480
+2:50.16900
79.3p
37
Viktor Majbäck
Jukkasjärvi IF
28:50.172950
+2:54.17370
79.1p
38
Gustav Pålsson
Utrikes SK
28:51.173090
+2:56.17510
79.1p
39
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
28:58.173790
+3:03.18210
78.8p
40
Arvid Värmsjö
SK Bore
29:01.174060
+3:05.18480
78.7p
41
Bentley Walker-broose
Australia
29:06.174570
+3:10.18990
78.4p
42
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
29:07.174640
+3:11.19060
78.4p
43
Gabriel Söderqvist
Storvreta IK
29:07.174650
+3:11.19070
78.4p
44
Albin Berger
Domnarvets GOIF
29:09.174830
+3:13.19250
78.3p
45
Martin Elmvall
Högbo GIF
29:10.174960
+3:14.19380
78.3p
46
Jesper Lindberg
Gellivare Skidallians IK
29:11.175080
+3:16.19500
78.2p
47
Rasmus Westerlund
Bergeforsens SK
29:11.175090
+3:16.19510
78.2p
48
Joel Jänes
Stockviks SF
29:14.175330
+3:18.19750
78.1p
49
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
29:22.176100
+3:26.20520
77.8p
50
Eric Westberg
SK Bore
29:26.176530
+3:30.20950
77.6p
51
Emanuel Vestberg
Stuguns SOK Gjurd
29:29.176820
+3:33.21240
77.5p
52
Isak Lieback
Ulricehamns IF
29:29.176880
+3:34.21300
77.5p
53
Emil Simu
Luleå Gjutarens IF
29:32.177170
+3:36.21590
77.4p
54
Benjamin Terent
Rehns BK
29:38.177750
+3:42.22170
77.1p
55
Erik Brandt
Domnarvets GOIF
29:40.177960
+3:44.22380
77.1p
56
Ask Abrahamsson
IK Stern
29:40.177970
+3:44.22390
77.1p
57
Jakob Tapani
Jukkasjärvi IF
29:41.178010
+3:45.22430
77.0p
58
Ludvig Jonsson
Hudiksvalls IF
29:45.178420
+3:49.22840
76.9p
59
David Melin
Gimo IF SK
29:47.178690
+3:52.23110
76.8p
60
Aksel Halvarsson
Tullus Sg
29:55.179420
+3:59.23840
76.5p
61
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
30:08.180710
+4:12.25130
76.0p
62
Edvard Nilsson
Filipstads SF
30:23.182240
+4:27.26660
75.4p
63
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
30:24.182390
+4:29.26810
75.3p
64
Karl Grywenz
Täby IS SK
30:25.182490
+4:30.26910
75.3p
65
Isidor Wiksten Melander
Matfors SK
30:29.182830
+4:33.27250
75.1p
66
Rasmus Rudberg
Sya SK
30:39.183840
+4:43.28260
74.8p
67
Love Kreij
IF Strategen
30:42.184150
+4:46.28570
74.6p
68
Declan Burke
Australia
30:49.184850
+4:53.29270
74.4p
69
Hugo Sjögren
Tranemo IF
30:59.185890
+5:04.30310
74.0p
70
Johannes Saario
Korsnäs IF SK
31:01.186080
+5:06.30500
73.9p
71
Erik Fransson
Borås SK
31:02.186160
+5:06.30580
73.9p
72
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
31:05.186490
+5:10.30910
73.8p
73
Melker Eklund
Vårby IK
31:08.186750
+5:12.31170
73.7p
74
Viktor Holmgren
Täfteå IK
31:12.187190
+5:17.31610
73.5p
75
Oskar Lundberg
Borås SK
31:15.187460
+5:19.31880
73.4p
76
Per Jutterström
IFK Mora SK
31:17.187690
+5:22.32110
73.3p
77
Nils Schagerström
Garphyttans IF
31:19.187880
+5:24.32300
73.3p
78
Arvid Henning
Bondsjöhöjdens IK
31:25.188460
+5:29.32880
73.1p
79
Isac Morin
Utrikes SK
31:29.188840
+5:33.33260
72.9p
80
Sebastian Rilde
Garphyttans IF
31:33.189240
+5:37.33660
72.8p
81
Benjamin Claesson
IF Hallby SOK
31:37.189650
+5:41.34070
72.6p
82
Erik Backlund
Äspereds IF
31:57.191630
+6:01.36050
71.9p
83
Martin Lundström
Bodens SK
31:58.191780
+6:03.36200
71.9p
84
Anton Karlsson
Tanums IF
32:01.192040
+6:05.36460
71.8p
85
Kalle Tuuri
Älvsby IF SK
32:01.192050
+6:05.36470
71.8p
86
Emil Byberg
Domnarvets GOIF
32:08.192720
+6:12.37140
71.6p
87
Jonas Lenz
Matfors SK
32:10.192940
+6:14.37360
71.5p
88
Emil Selmosson
Lidköpings VSK
32:34.195340
+6:38.39760
70.7p
89
Tobias Snell
Luleå Gjutarens IF
32:35.195430
+6:39.39850
70.6p
90
Axel Saitton
Vårby IK
32:37.195690
+6:42.40110
70.5p
91
Fabian Csiky
Lycksele IF
32:42.196130
+6:46.40550
70.4p
92
Karl Stark
Vaggeryds SOK
33:00.197980
+7:05.42400
69.8p
93
Anton Mäkinen
Högbo GIF
33:06.198590
+7:11.43010
69.6p
94
Nils Wastegård
IK Stern
33:15.199480
+7:20.43900
69.3p
95
Alexander Thudeen
Sya SK
33:25.200430
+7:29.44850
69.0p
96
Johannes Josefsson
Täby IS SK
33:27.200630
+7:31.45050
68.9p
97
Axel Björkman
IF Hallby SOK
33:27.200670
+7:31.45090
68.9p
98
August Abrahamsson
Ulricehamns IF
33:45.202440
+7:49.46860
68.3p
99
Axel Berglund
Ulricehamns IF
34:08.204710
+8:12.49130
67.6p
100
Elias Pedersen
Åsarna IK
34:20.205900
+8:24.50320
67.3p
101
Joseph Rosenfeld
Storbritannien
34:47.208670
+8:51.53090
66.4p
102
Filip Andersson
Garphyttans IF
35:32.213100
+9:36.57520
65.1p
103
Emanuel Alsin
Åmåls OK
35:39.213880
+9:44.58300
64.9p
-
David Sjöberg
Gimo IF SK
23:59:58.8639700
-
Mårten Gedda
IK Stern
23:59:58.8639700
-
Christoffer Eriksson
Årjängs IF
23:59:59.8639800
-
Laban Nordin
Vårby IK
23:59:59.8639800
-
Birk Blomqvist
Funäsdalens IF
23:59:59.8639800
-
Albin Lundqvist
Gillberga SK
23:59:59.8639800
-
Alexander Melin
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)