Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Daniel Karlssons minne
2018-11-29
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
9.9km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Axel Ekström
IFK Mora SK
21:38.129790
93.5p
2
Eddie Edström
IFK Mora SK
21:41.130020
+2.130
93.3p
3
Marcus Ruus
Åsarna IK
21:42.130140
+3.250
93.2p
4
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
21:44.130350
+5.460
93.0p
5
Simon Lageson
Falun Borlänge SK
21:48.130730
+9.840
92.8p
6
Eric Rosjö
IFK Mora SK
22:04.132300
+25.2410
91.6p
7
Marcus Grate
IFK Umeå
22:10.132900
+31.3010
91.2p
8
Marcus Fredriksson
Hudiksvalls IF
22:37.135640
+58.5750
89.3p
9
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
22:42.136170
+1:03.6280
89.0p
10
Jörgen Brink
Delsbo IF
22:44.136350
+1:05.6460
88.8p
11
Alfred Buskqvist
IK Stern
22:58.137760
+1:19.7870
87.9p
12
Max Novak
Offerdals SK
23:02.138140
+1:23.8250
87.7p
13
Adam Gillman
Garphyttans IF
23:02.138170
+1:23.8280
87.6p
14
Sebastian Olsson
Stockviks SF
23:04.138350
+1:25.8460
87.5p
15
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
23:09.138880
+1:30.8990
87.2p
16
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
23:16.139510
+1:37.9620
86.8p
17
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
23:16.139540
+1:37.9650
86.8p
18
John Leander
Åsarna IK
23:16.139580
+1:37.9690
86.7p
19
Victor Hallquist
Åsarna IK
23:18.139740
+1:39.9850
86.6p
20
Erik Andersson
Hudiksvalls IF
23:19.139860
+1:40.9970
86.6p
21
Adam Persson
IF Hallby SOK
23:21.140050
+1:42.10160
86.4p
22
Håkan Emilsson
Offerdals SK
23:22.140120
+1:43.10230
86.4p
23
Victor Olsson
Hudiksvalls IF
23:37.141690
+1:59.11800
85.4p
24
Patrik Tallbom
Östersunds SK
23:42.142170
+2:03.12280
85.1p
25
Carl Olander
IK Stern
23:44.142340
+2:05.12450
85.0p
26
Axel Jutterström
IFK Mora SK
23:46.142550
+2:07.12660
84.9p
27
Henning Sjökvist
Stora Tuna IK SK
23:47.142690
+2:09.12800
84.8p
28
Konrad Mattsson Myhr
Åsarna IK
23:48.142740
+2:09.12850
84.8p
29
Edvard Sundman
Åsarna IK
23:49.142820
+2:10.12930
84.7p
30
Nils Persson
Östersunds SK
23:49.142830
+2:10.12940
84.7p
31
Emil Lagergren
Tynderö IK
23:52.143130
+2:13.13240
84.5p
32
Johan Bergman
Sollefteå Skidor IF
23:59.143810
+2:20.13920
84.1p
33
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
24:01.144090
+2:23.14200
84.0p
34
Erik Persson
IF Hallby SOK
24:03.144250
+2:24.14360
83.9p
35
Erik Melin-Söderström
Östersunds SK
24:32.147120
+2:53.17230
82.2p
36
Gustav Aflodal
Offerdals SK
24:33.147270
+2:54.17380
82.1p
37
Daniel Gustavsson
Biathlon Östersund IF
24:43.148230
+3:04.18340
81.6p
38
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
24:53.149230
+3:14.19340
81.0p
39
Oskar Suomi Olsson
IFK Mora SK
24:53.149290
+3:15.19400
81.0p
40
Jonas Granlund
Hudiksvalls IF
25:03.150280
+3:24.20390
80.4p
41
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
25:19.151880
+3:40.21990
79.6p
42
Henrik Dahlén
Tynderö IK
26:02.156150
+4:23.26260
77.3p
43
Anders Roos
Östersunds SK
26:31.159010
+4:52.29120
75.9p
44
Andreas Viker
IK Stern
27:07.162670
+5:28.32780
74.2p
45
Karel Novak
Offerdals SK
27:26.164560
+5:47.34670
73.3p
46
Theodor Danielsson
Enebybergs IF
29:16.175520
+7:37.45630
68.6p
47
Pontus Jansson
Hestra IF
30:33.183230
+8:54.53340
65.7p
48
Mikael Gardelin
Visborgs OK
31:19.187800
+9:40.57910
64.1p