Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Järnaspelen sprint
2018-12-16
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa sprintstege
D 16
1.6km, Längdskidor, Fristil
1
Sara Andersson
IFK Mora SK
2
Emma Lindberg
SK Leksand
3
Lina Rydén
IFK Mora SK
4
Malin Oskarsson
SK Leksand
5
Clara Zetterwall
Domnarvets GOIF
6
Maja Furunäs
IFK Grängesberg SK
7
Ida Garfvè
IFK Mora SK
8
Matilda Bandefur
Idre SK
9
Maja Heikki
Sälens IF
10
Greta Perers
IFK Hedemora SK
11
Julia Bosell
Falu IK
12
Stina Nilsson
Rembo IK
13
Lisa Persson Nyberg
IFK Grängesberg SK
14
Ellen Björk
Orsa SK
15
Wilma Gustafsson
IFK Hedemora SK
D 20
1.6km, Längdskidor, Fristil
1
Wilma Björkman
IFK Mora SK
2
Linn Tapani
Jukkasjärvi IF
3
Tilda Ström
Dala-Järna IK
4
Klara Andersson
Dala-Järna IK
5
Maja Eriksson
Filipstads SF
6
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
7
Märta Anderson
Dala-Järna IK
8
Chanell Cranning Hillgren
Dala-Järna IK
9
Tove Levin Johansson
IFK Hedemora SK
10
Maja Karlsson
Årjängs IF
11
Elsa Forsgren
Norrbärke SK
H 16
1.6km, Längdskidor, Fristil
1
Ludvig Berg
Granbergsdals IF
2
Hugo Ström
Dala-Järna IK
3
Markus Melén
Falu IK
4
Mattias Andersson
Domnarvets GOIF
5
Bosse Lövgren
Falu IK
6
Kalle Georgsson
Högbo GIF
7
Simon Nilsson
Granbergsdals IF
8
Hjalmar Gedda
OK Landehof
9
Erik Johansson
Domnarvets GOIF
10
Elias Danielsson
Högbo GIF
11
Albin Augustsson
Källbottens IK
12
Viktor Norberg
Kvarnsvedens GOIF SK
13
Axel Karlsson
Täby IS SK
14
Karl Grönland
Sälens IF
15
Albin Källiden
Granbergsdals IF
16
Fabian Nordgren
Falu IK
17
Alfons Wedin
Garphyttans IF
18
Jacob Carlsson
Stora Tuna IK SK
19
Måns Olsen
Grava SK
20
Wilhelm Sterner
Täby IS SK
21
Axel Palm
Falu IK
22
Klockar Eskil Nääs
SK Leksand
23
Leo Alvolin
Falu IK
24
Lucas Wanner
IFK Hedemora SK
25
Ceasar Helmersson-kareld
Kvarnsvedens GOIF SK
26
Alexander Macdonald-larsson
Garphyttans IF
27
Jon Hansson
Falu IK
Logga in för att slippa de här annonserna
H 20
1.6km, Längdskidor, Fristil
1
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
2
Alfred Eriksson
Rehns BK
3
Mårten Gedda
IK Stern
4
Martin Mickels
Bålsta SK
5
Johan B Nordahl
Domnarvets GOIF
6
Alfred Nilsson
Filipstads SF
7
Per Jutterström
IFK Mora SK
8
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
9
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
10
Max Andersson
Domnarvets GOIF
11
Albin Berger
Domnarvets GOIF
12
Lukas Höiby
OK Landehof
13
Edvard Nilsson
Filipstads SF
14
Jakob Tapani
Jukkasjärvi IF
15
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
16
Kasper Olsen
Grava SK
17
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
18
Emil Byberg
Domnarvets GOIF
19
Arvid Gustafsson
IFK Hedemora SK
D 14
1.3km, Längdskidor, Fristil
1
Linnea Björkman
IFK Mora SK
2
Philippa Eriksson
Filipstads SF
3
Ellen Berg
Granbergsdals IF
4
Nora Nordlund
Falu IK
5
Tuva Furunäs
IFK Grängesberg SK
6
Nelly Söderström
Malungs IF
7
Elsa Brandt
Domnarvets GOIF
8
Louise Wallin
IFK Mora SK
9
Maya Rennermalm
Sälens IF
10
Ellen Heldt Cassel
Källbottens IK
11
Ella Hyttinen
IFK Hedemora SK
12
Ebba Augustsson
Källbottens IK
13
Magdalena Arwidson Lif
Lima IF
14
Karin Emilsdotter
Domnarvets GOIF
15
Elin Bygg
Malungs IF
16
Frida Tynell
Falu IK
17
Kajsa Limby
IFK Mora SK
18
Cecilia Nyström
Älvdalens IF SK
19
Lovisa Djerf
Källbottens IK
20
Klara Limberg
Malungs IF
H 14
1.3km, Längdskidor, Fristil
1
Jonathan Lindberg
SK Leksand
2
Axel Eriksson
Stora Tuna IK SK
3
Martin Höiby
OK Landehof
4
Erik Nederheim
Täby IS SK
5
William Rytter
Älvdalens IF SK
6
Malte Söderlund
Falu IK
7
Samuel Johansson
Ekshärads SF
8
Alfons Ekhammer
Korsnäs IF SK
9
Melvin Törshagen
Granbergsdals IF
10
Leo Kristiansson
Dala-Järna IK
11
Leon Dahlin
IFK Hedemora SK
12
Harald Eriksson
Dala-Järna IK
13
Oskar Bergman
IFK Mora SK
14
Gustav Ejnarsson
Källbottens IK
15
Melvin Löfgren
Falu IK
16
Hjalmar Mood
Källbottens IK
17
Trond Fredriksen
Norrbärke SK
18
Emil Jönsson
Malungs IF
19
Alfred Nilsson
Domnarvets GOIF
20
Filip Karlsson
Älvdalens IF SK
21
Ville Åkerlund
Sälens IF
22
Karl Forsgren
Norrbärke SK