Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Volkswagen Cup Idre Sprint
2018-11-24
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa sprintstege
D 18
1.3km, Längdskidor, Fristil
1
Moa Hansson
Landsbro IF SK
2
Tilde Bångman
Offerdals SK
3
Ida Lundgren
IFK Umeå
4
Gabriella Thors
Malungs IF
5
Hanna Lundberg
Luleå Gjutarens IF
6
Ella Georgsson
Högbo GIF
7
Andrea Aulin
Eksjö SOK
8
Lova Broström
Sya SK
9
Olivia Lavén
Täby IS SK
10
Ebba Karlsson
Täby IS SK
11
Wilma Björkman
IFK Mora SK
12
Vivien Andras
Romania
13
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
14
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
15
Julia Nilsson
Offerdals SK
16
Nelly Stenman
Älvsby IF SK
17
Wilma Björn
SK Bore
18
Kerstin Näslund
SK Bore
19
Elin Westh
SK Bore
20
Linnea Johansson
Linköpings SK
21
Tove Levin Johansson
IFK Hedemora SK
22
Lisa Melén Olsson
Häverödals SK
23
Szilvia Vancsa
Romania
24
Alva Andreasson
IK Fryken
25
Elsa Persson
IK Fryken
26
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
27
Amanda Hedström
IK Fryken
28
Tuva Persson
Tranemo IF
29
Jenny Edin
Matfors SK
30
Sara Ingard
IK Rex
31
Amanda Norrby Rydin
Tranemo IF
32
Hoa Sjöholm
Sundbybergs IK
33
Maja Eriksson
Högbo GIF
34
Tua Germann
IFK Umeå
35
Cora Badh
Falköpings AIK SK
36
Kolfinna Íris Rúnarsdóttir
Island
37
Minna Seger
Garphyttans IF
38
Hanna Carlsson
Falu IK
39
Alma Nordström
Vassunda IF
40
Julia Eriksson
Ulricehamns IF
41
Elizabeth Ireland
Storbritannien
42
Elin Wiksell
IK Stern
D 20
1.3km, Längdskidor, Fristil
1
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
2
Ida Palmberg
Högbo GIF
3
Olivia Alm
Strömnäs GIF
4
Tilda Johansson
Skorpeds SK
5
Ella Olsson
Högbo GIF
6
Eniko MARTON
Romania
7
Timea HAJDU
Romania
8
Ida Eriksson
Malungs IF
9
Judith Dolleris
IFK Mora SK
10
Maria Novak
Offerdals SK
11
Karolina Hedenström
Östersunds SK
12
Karin Pettersson
IFK Mora SK
13
Maja Eriksson
Filipstads SF
14
Anna Maria Danielsdottir
Ulricehamns IF
15
Josefine AUGUSTSSON
Åsarna IK
16
Sofia Berglund
IFK Mora SK
17
Maja Karlsson
Årjängs IF
18
Michela Andreasson
Gillberga SK
19
Johanna Ingard
IK Rex
20
Emma Gustafsson
Bodens SK
21
Linn Halvardsson
Åmåls OK
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21
1.3km, Längdskidor, Fristil
1
Jonna Sundling
IFK Umeå
2
Johanna Hagström
Ulricehamns IF
3
Elina Rönnlund
IFK Umeå
4
Maria Nordström
Borås SK
5
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
6
Emma Ribom
Piteå Elit SK
7
Moa Molander Kristiansen
Falun Borlänge SK
8
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
9
Linn Svahn
IFK Umeå
10
Jackline Lockner
Hudiksvalls IF
11
Alicia Persson
Stockviks SF
12
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
13
Ida Dahl
IFK Mora SK
14
Jenny Larsson
Gellivare Skidallians IK
15
Frida Erkers
IFK Mora SK
16
Lisa Vinsa
Piteå Elit SK
17
Moa Olsson
Falun Borlänge SK
18
Lisa K Svensson
Åsarna IK
19
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
20
Frida Hallquist
Åsarna IK
21
Emma Ivarsson
Årsunda IF
22
Filippa Lindman
Stockviks SF
23
Rebecca Öhrn
IFK Umeå
24
Matilda Jönsson
Gellivare Skidallians IK
25
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
26
Sandra Olsson
Malungs IF
27
Lovisa Modig
Piteå Elit SK
28
Wilma Jönsson
Östersunds SK
29
Sofie Oskarsson
IFK Mora SK
30
Sara Wadman
IFK Mora SK
31
Ebba Stenman
Älvsby IF SK
32
Sara Hallquist
Åsarna IK
33
Julia Angelsiöö
Storvreta IK
34
Josefina Sundman
Åsarna IK
35
Tua Dahlgren
Offerdals SK
36
Linda Ström
Hägglunds Ski Team SK
37
Jennie Jirhed
Östersunds SK
38
Daria Blashko
Ukraine
39
Signe Rosenberg
Åsarna IK
40
Helena Lundkvist
Kalix SK
41
Anette Kasemets
Estonia
42
Mathilda Ruus
Åsarna IK
43
Fanny Johansson
Stockviks SF
44
Cajsa Martinsson
Östersunds SK
45
Vendela Blom
Stockviks SF
46
Inga Pashkovska
Latvia
47
Nelly Johansson
Gellivare Skidallians IK
48
Evelina Niemi
Kalix SK
49
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
50
Hanna Fritz
IFK Mora SK
51
Emma Höglund
IFK Mora SK
52
Ellionore Bäckman
Hede SK
53
Malin Jonsson
IK Stern
54
Olivia Bengtsson
Östersunds SK
55
Sandra Wiig
Stockviks SF
56
Madelene Melin
Malungs IF
57
Anja Ilic
Serbien
58
Moa Westh
Malungs IF
59
Solveig Maria Hallvardsdottir
Island
60
Gígja Björnsdóttir
Island
61
Svenja Hoelzle
Switzerland
62
Matilda Melander
Falköpings AIK SK
63
Ida Hallquist
Åsarna IK
64
Fern Cates
Storbritannien
H 18
1.3km, Längdskidor, Fristil
1
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
2
Nils Bergström
Domnarvets GOIF
3
Emil Danielsson
Högbo GIF
4
Mårten Gedda
IK Stern
5
Axel Werner
IK Stern
6
Alfred Eriksson
Rehns BK
7
Isak Lieback
Ulricehamns IF
8
Eric Carlsson
IFK Umeå
9
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
10
Alexander Melin
Sundbybergs IK
11
Rasmus Hedeberg
SK Bore
12
Gustav Karlsson
Sundbybergs IK
13
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
14
Arvid Värmsjö
SK Bore
15
Hugo Sjögren
Tranemo IF
16
Emil Rapp
IFK Mora SK
17
Beinn Horsfall
Storbritannien
18
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
19
Edvard Nilsson
Filipstads SF
20
Eric Westberg
SK Bore
21
Lukas Höiby
OK Landehof
22
Erik Larsson
IFK Mora SK
23
Oskar Lundberg
Borås SK
24
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
25
Linus Rydin
Tranemo IF
26
Oscar Andersson
IFK Mora SK
27
Albin Berger
Domnarvets GOIF
28
Melker Nordgren
Falu IK
29
Fabian Csiky
Lycksele IF
30
Albin Hallander
Vreta Skid o Mk
31
Erik Fransson
Borås SK
32
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
33
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
34
Axel Elmblad
Gnosjö FK
35
Alexander Thudeen
Sya SK
36
Erik Backlund
Äspereds IF
37
Johannes Saario
Korsnäs IF SK
38
Cameron Cruickshank
Storbritannien
39
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
40
Johannes Josefsson
Täby IS SK
41
Ask Abrahamsson
IK Stern
42
Karl Stark
Vaggeryds SOK
43
Rasmus Rudberg
Sya SK
44
Ludvig Axelsson
Hvetlanda SK
45
Benjamin Claesson
IF Hallby SOK
46
James Slimon
Storbritannien
47
Filip Andersson
Garphyttans IF
48
Axel Berglund
Ulricehamns IF
49
Jon Trägårdh
IFK Umeå
50
Nils Wastegård
IK Stern
H 20
1.3km, Längdskidor, Fristil
1
Axel Aflodal
Offerdals SK
2
Simon Karlsson
IFK Umeå
3
Johan Herbert
IFK Mora SK
4
Simon Åstot
IFK Umeå
5
Samuel Oskarsson
IFK Mora SK
6
Malte Stefansson
Oxbergs IF
7
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
8
Leo Johansson
Skillingaryds FK
9
Jesper Persson
Åsarna IK
10
Linus Nygren
Ulricehamns IF
11
Albin Johansson
Sätra IF
12
Nick Berg
Orsa SK
13
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
14
William Schultz
IFK Umeå
15
Adam Boman
Tranemo IF
16
Alfred Nilsson
Filipstads SF
17
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
18
Zackarias Björn
Rembo IK
19
Linus Nilsson
IFK Umeå
20
Oliver Angelsiöö
Storvreta IK
21
Olle Windahl
Zinkgruvans IF
22
Johan B Nordahl
Domnarvets GOIF
23
William Karlsson
IFK Mora SK
24
Edvin Nordström
Brottby SK
25
Axel Svensson
Landsbro IF SK
26
Martin Mickels
Bålsta SK
27
Anton Swedberg
IFK Mora SK
28
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
29
Joel Andersson
IFK Mora SK
30
Thomas Fällgren
Arvika IS
31
Sven Leander
Åsarna IK
32
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
33
Julius Berg
Sunne SLF
34
Oliver Newman
Storbritannien
35
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
36
Olle Westin
IK Stern
37
Adrian Lundberg
SK Bore
38
Petur Tryggvi Petursson
Island
39
Anton Björk
Orsa SK
40
Harald Östensen
IFK Skövde SK
41
Andreas Albinsson
SK Bore
42
Jacob Weel Rosbo
Danmark
43
David Höglund
IFK Mora SK
44
Alexander Bohle
Storbritannien
H 21
1.3km, Längdskidor, Fristil
1
Martin Bergström
IFK Umeå
2
Marcus Grate
IFK Umeå
3
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
4
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
5
Gustav Nordström
Borås SK
6
Karl Johan Dyvik
IFK Mora SK
7
Pontus Hermansson
SK Bore
8
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
9
Johannes Ringsby
SK Bore
10
Robin Norum
IFK Umeå
11
Eddie Edström
IFK Mora SK
12
Mattias Bångman
Offerdals SK
13
Adam Persson
IF Hallby SOK
14
Johan Häggström
Piteå Elit SK
15
Gustav Aflodal
Offerdals SK
16
Simon Lageson
Falun Borlänge SK
17
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
18
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
19
Björn Sandström
Piteå Elit SK
20
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
21
Erik Silfver
IFK Umeå
22
Jens Andersson
Kalix SK
23
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
24
Gabriel Thorn
SK Bore
25
Axel Ekström
IFK Mora SK
26
Gustaf Berglund
IFK Mora SK
27
Sebastian Olsson
Stockviks SF
28
Florent Claude
Belgium
29
Marcus Fredriksson
Hudiksvalls IF
30
Alfred Buskqvist
IK Stern
31
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
32
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
33
Simon Hallström
Idre SK
34
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
35
Jonas Eriksson
IFK Mora SK
36
Johan Bergman
Sollefteå Skidor IF
37
Marcus Ruus
Åsarna IK
38
Gilberto Panisi
Falun Borlänge SK
39
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
40
Raimo Vigants
Latvia
41
Max Novak
Offerdals SK
42
Nils Persson
Östersunds SK
43
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
44
Gabriel Strid
IFK Mora SK
45
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
46
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
47
Martin Herbert
IFK Mora SK
48
Johan Persson
Trillevallens Sportklubb
49
Viktor Axelsson
Borås SK
50
Daniel Svensson
IFK Mora SK
51
Patrik Tallbom
Östersunds SK
52
Thierry Langer
Belgium
53
Jonathan Engström
Borås SK
54
Alexander Karlsson
IFK Mora SK
55
Gustav Rotvold
Åsarna IK
56
Erik Persson
IF Hallby SOK
57
Edvard Sundman
Åsarna IK
58
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
59
Adam Gillman
Garphyttans IF
60
Andrei Lamov
Älvdalens IF SK
61
Simon Stenberg
Kalix SK
62
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
63
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
64
Felix Erlander
Hudiksvalls IF
65
Stepan Terentjev
Lithuania
66
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
67
Jonatan Engdahl
Trillevallens Sportklubb
68
Tobias Lindman
Stockviks SF
69
Arvid Jonsson
Trillevallens Sportklubb
70
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
71
Måns Sunesson
Sellnäs IF
72
Ludvig Holmberg
Ulricehamns IF
73
Jakob Jansson
Östersunds SK
74
John Leander
Åsarna IK
75
Oscar Lindell
Stockviks SF
76
Tom Lahaye-goffart
Belgium
77
Dagur Benediktsson
Island
78
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
79
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
80
Jörgen Brink
Delsbo IF
81
Erik Rost
Hudiksvalls IF
82
Erik Eriksson
Gellivare Skidallians IK
83
Konrad Mattsson Myhr
Åsarna IK
84
Jonas Granlund
Hudiksvalls IF
85
Erik Bertilsson
IF Hallby SOK
86
Martin Hammarberg
Sundsvalls OK
87
Emil Lagergren
Tynderö IK
88
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
89
Carl Olander
IK Stern
90
Henrik Fjällborg
Gellivare Skidallians IK
91
Arvid Vänn
Stockviks SF
92
Oskar Suomi Olsson
IFK Mora SK
93
Tautvydas Strolia
Lithuania
94
Albert Jónsson
Island
95
Albert Askengren
Visborgs OK
96
Joakim Ståhl
Järbo IF
97
Elias Andersson
Sunderby SK
98
Petter Persson
Borås SK
99
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
100
David Thorell
IK Stern
101
Andreas Viker
IK Stern
102
Albin Persson
Tranemo IF
103
Karl Hjalmarsson
IK Stern
104
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
105
Andre Larsson
Svegs IK
106
Hamish Wolfe
Storbritannien
107
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
108
Jonatan Palander
Sellnäs IF
109
William Westerlund
Falu IK
110
Tue Roemer
Danmark
111
Samuel Hahnsson
IK Stern
112
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
113
Rickard Ericsson
Garphyttans IF
114
Henrik Fröjd
Motala Aif SK
115
Sam CAIRNS
Storbritannien
116
Jordan ANDREWS
Storbritannien
117
Rasmus Andersson
Malungs IF
118
Henrik Dahlén
Tynderö IK