Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Volkswagen Cup Idre Distans
2018-11-25
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Elina Rönnlund
IFK Umeå
25:55.155420
82.4p
2
Jonna Sundling
IFK Umeå
26:04.156380
+9.860
81.9p
3
Moa Molander Kristiansen
Falun Borlänge SK
26:11.157080
+16.1560
81.6p
4
Lisa Vinsa
Piteå Elit SK
26:16.157520
+21.2000
81.3p
5
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
26:26.158570
+31.3050
80.9p
6
Maria Nordström
Borås SK
26:37.159650
+42.4130
80.3p
7
Emma Ribom
Piteå Elit SK
26:55.161490
+1:00.5970
79.5p
8
Frida Hallquist
Åsarna IK
27:06.162550
+1:11.7030
79.0p
9
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
27:09.162870
+1:14.7350
78.9p
10
Jennie Jirhed
Östersunds SK
27:14.163340
+1:19.7820
78.7p
11
Jenny Larsson
Gellivare Skidallians IK
27:19.163820
+1:24.8300
78.5p
12
Frida Erkers
IFK Mora SK
27:24.164300
+1:28.8780
78.3p
13
Johanna Hagström
Ulricehamns IF
27:26.164500
+1:30.8980
78.2p
14
Alicia Persson
Stockviks SF
27:31.165020
+1:36.9500
77.9p
15
Ida Dahl
IFK Mora SK
27:41.166020
+1:46.10500
77.5p
16
Lovisa Modig
Piteå Elit SK
27:49.166810
+1:53.11290
77.2p
17
Magdalena Olsson
Älvdalens IF SK
27:55.167490
+2:00.11970
76.9p
18
Lisa Svensson K
Åsarna IK
27:59.167870
+2:04.12350
76.7p
19
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
28:01.168010
+2:05.12490
76.7p
20
Julia Angelsiöö
Storvreta IK
28:02.168120
+2:07.12600
76.6p
21
Moa Olsson
Falun Borlänge SK
28:03.168290
+2:08.12770
76.5p
22
Emma Ivarsson
Årsunda IF
28:04.168340
+2:09.12820
76.5p
23
Sara Wadman
IFK Mora SK
28:16.169550
+2:21.14030
76.0p
24
Daria Blashko
Ukr
28:18.169730
+2:23.14210
75.9p
25
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
28:23.170260
+2:28.14740
75.7p
26
Sofie Oskarsson
IFK Mora SK
28:24.170360
+2:29.14840
75.7p
27
Wilma Jönsson
Östersunds SK
28:32.171180
+2:37.15660
75.4p
28
Sandra Olsson
Malungs IF
28:34.171350
+2:39.15830
75.3p
29
Ebba Stenman
Älvsby IF SK
28:58.173700
+3:02.18180
74.3p
30
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
29:05.174430
+3:10.18910
74.1p
31
Jackline Lockner
Hudiksvalls IF
29:16.175500
+3:20.19980
73.6p
32
Evelina Niemi
Kalix SK
29:28.176770
+3:33.21250
73.1p
33
Linda Ström
Hägglunds Ski Team SK
29:32.177100
+3:36.21580
73.0p
34
Matilda Jönsson
Gellivare Skidallians IK
29:41.178000
+3:45.22480
72.7p
35
Signe Rosenberg
Åsarna IK
30:00.179980
+4:05.24460
71.9p
36
Fanny Johansson
Stockviks SF
30:00.179990
+4:05.24470
71.9p
37
Sara Hallquist
Åsarna IK
30:03.180230
+4:08.24710
71.8p
38
Anette Kasemets
Est
30:14.181320
+4:19.25800
71.4p
39
Josefina Sundman
Åsarna IK
30:21.182030
+4:26.26510
71.2p
40
Helena Lundkvist
Kalix SK
30:24.182340
+4:29.26820
71.1p
41
Madelene Nord
IFK Mora SK
30:37.183620
+4:42.28100
70.6p
42
Filippa Lindman
Stockviks SF
30:41.184040
+4:46.28520
70.5p
43
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
30:56.185560
+5:01.30040
69.9p
44
Inga Pashkovska
Lat
31:06.186530
+5:11.31010
69.6p
45
Cajsa Martinsson
Östersunds SK
31:11.187090
+5:16.31570
69.4p
46
Ellionore Bäckman
Hede SK
31:15.187490
+5:20.31970
69.3p
47
Malin Jonsson
IK Stern
31:25.188440
+5:30.32920
68.9p
48
Hanna Fritz
IFK Mora SK
31:35.189490
+5:40.33970
68.6p
49
Gigja Bjornsdottir
Isl
31:52.191130
+5:57.35610
68.0p
50
Emma Höglund
IFK Mora SK
31:57.191670
+6:02.36150
67.9p
51
Bente Rost
Edsbyns SK
32:00.191990
+6:05.36470
67.8p
52
Solveig Maria Hallvardsdottir
Island
32:29.194890
+6:34.39370
66.8p
53
Madelene Melin
Malungs IF
32:30.194960
+6:35.39440
66.8p
54
Svenja Hoelzle
Sui
32:40.195960
+6:45.40440
66.5p
55
Sandra Wiig
Stockviks SF
32:46.196590
+6:51.41070
66.3p
56
Moa Westh
Malungs IF
32:48.196720
+6:53.41200
66.2p
57
Nelly Johansson
Gellivare Skidallians IK
33:39.201890
+7:44.46370
64.6p
58
Fern Cates
Gbr
33:40.201980
+7:45.46460
64.6p
59
Ida Hallquist
Åsarna IK
34:06.204520
+8:11.49000
63.9p
60
Matilda Melander
Falköpings AIK SK
35:38.213750
+9:43.58230
61.3p
-
Olivia Bengtsson
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
Mathilda Ruus
Åsarna IK
23:59:58.8639700
-
Vendela Blom
Stockviks SF
23:59:58.8639700
-
Lena Viklund
Högbo GIF
23:59:59.8639800
-
Tua Dahlgren
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
Rebecca Öhrn
IFK Umeå
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)