Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bruksvallsloppet
2018-11-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Leo Johansson
Skillingaryds FK
27:29.164800
87.9p
2
Axel Aflodal
Offerdals SK
27:42.166150
+13.1250
87.3p
3
Johan Herbert
IFK Mora SK
28:34.171390
+1:05.6490
85.2p
4
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
28:58.173780
+1:29.8880
84.2p
5
Sondre Torp Hynne
Norway
29:24.176350
+1:55.11450
83.3p
6
Johan Toendel Hammer
Norway
29:25.176400
+1:56.11500
83.2p
7
Ossian Rosenberg
Åsarna IK
29:39.177850
+2:10.12950
82.7p
8
Simon Åstot
IFK Umeå
29:43.178230
+2:14.13330
82.5p
9
Kristoffer Berset
Norway
29:53.179210
+2:24.14310
82.2p
10
Andreas Fjorden Ree
Norway
30:02.180100
+2:33.15200
81.9p
11
Truls Gisselman
Rehns BK
30:09.180830
+2:40.15930
81.6p
12
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
30:14.181300
+2:45.16400
81.4p
13
Magnus Harr Lian
Norway
30:14.181370
+2:45.16470
81.4p
14
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
30:19.181880
+2:50.16980
81.2p
15
Emil Hagström
Garphyttans IF
30:30.182990
+3:01.18090
80.8p
16
Emil Danielsson
Högbo GIF
30:37.183680
+3:08.18780
80.6p
17
Kristian Fodstad Karlsen
Norway
30:51.185070
+3:22.20170
80.1p
18
William Schultz
IFK Umeå
30:56.185520
+3:27.20620
79.9p
19
Edvin Grøtan Eriksen
Norway
31:02.186180
+3:33.21280
79.7p
20
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
31:03.186280
+3:34.21380
79.7p
21
Benjamin Terent
Rehns BK
31:09.186820
+3:40.21920
79.5p
22
John Ivar Karlsen
Norway
31:09.186840
+3:40.21940
79.5p
23
Vegard Stjern
Norway
31:17.187600
+3:48.22700
79.2p
24
Isak Lieback
Ulricehamns IF
31:19.187890
+3:50.22990
79.1p
25
Oskar Årebäck
Bolidens SK
31:25.188450
+3:56.23550
78.9p
26
Gustav Jonsson
IFK Mora SK
31:28.188780
+3:59.23880
78.8p
27
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
31:31.189020
+4:02.24120
78.7p
28
Måns Skoglund
Täby IS SK
31:31.189040
+4:02.24140
78.7p
29
Gustav Pålsson
Utrikes SK
31:33.189260
+4:04.24360
78.6p
30
Nikolai Solem Eiterjord
Norway
31:35.189460
+4:06.24560
78.6p
31
Sander Eggen Kjelstad
Norway
31:35.189480
+4:06.24580
78.6p
32
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
31:38.189740
+4:09.24840
78.5p
33
Florian Windbichler
Austria
31:40.189930
+4:11.25030
78.4p
34
Brynjar Kvernstad
Norway
31:47.190620
+4:18.25720
78.2p
35
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
31:51.191040
+4:22.26140
78.0p
36
Magnus Saksegaard Antonsen
Norway
31:55.191440
+4:26.26540
77.9p
37
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
31:56.191570
+4:27.26670
77.9p
38
Joel Ernstsson
Finspångs SOK
31:58.191790
+4:29.26890
77.8p
39
Kristian Klouda
Slovakia
31:59.191800
+4:30.26900
77.8p
40
William Karlsson
IFK Mora SK
32:04.192350
+4:35.27450
77.6p
41
Albin Johansson
Sätra IF
32:05.192410
+4:36.27510
77.6p
42
Even Hognestad
Norway
32:09.192880
+4:40.27980
77.4p
43
Rasmus Hedeberg
SK Bore
32:10.192950
+4:41.28050
77.4p
44
Jonas Hylen
Norway
32:13.193210
+4:44.28310
77.3p
45
Hugo Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
32:13.193220
+4:44.28320
77.3p
46
Magnus Hoegli
Norway
32:14.193390
+4:45.28490
77.3p
47
Viktor Majbäck
Jukkasjärvi IF
32:15.193400
+4:46.28500
77.3p
48
August Bertheussen Falkanger
Norway
32:22.194190
+4:53.29290
77.0p
49
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
32:23.194220
+4:54.29320
77.0p
50
Nick Berg
Orsa SK
32:23.194260
+4:54.29360
77.0p
51
Örjan Moseng
Norway
32:30.194940
+5:01.30040
76.8p
52
Axel Werner
IK Stern
32:35.195470
+5:06.30570
76.6p
53
Linus Jonsson
Årjängs IF
32:37.195640
+5:08.30740
76.5p
53
Erik Engelin
Offerdals SK
32:37.195640
+5:08.30740
76.5p
55
Mathias Modin
Sollefteå Skidor IF
32:38.195720
+5:09.30820
76.5p
56
Zackarias Björn
Rembo IK
32:43.196240
+5:14.31340
76.3p
57
Andreas Aune Aakerli
Norway
32:44.196380
+5:15.31480
76.3p
58
Sigurd Landsem Melhus
Norway
32:48.196720
+5:19.31820
76.2p
59
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
32:49.196860
+5:20.31960
76.1p
60
Albin Sjölén
Stockviks SF
32:50.196960
+5:21.32060
76.1p
61
Denis Tilesch
Slovakia
32:52.197190
+5:23.32290
76.0p
62
Andre Islitzer
Austria
32:53.197210
+5:24.32310
76.0p
63
Emil Logård
Rehns BK
32:53.197270
+5:24.32370
76.0p
64
Joel Andersson
IFK Mora SK
32:55.197410
+5:26.32510
76.0p
65
Erik Granström
Strömnäs GIF
32:57.197690
+5:28.32790
75.9p
66
Albin Lundqvist
Gillberga SK
32:59.197860
+5:30.32960
75.8p
67
Anton Swedberg
IFK Mora SK
33:04.198370
+5:35.33470
75.7p
68
Philip Wieser
Austria
33:05.198440
+5:36.33540
75.6p
69
Filip Borgström
IF Strategen
33:06.198550
+5:37.33650
75.6p
70
Karl Grywenz
Täby IS SK
33:08.198750
+5:39.33850
75.5p
71
Olle Windahl
Zinkgruvans IF
33:10.198920
+5:41.34020
75.5p
72
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
33:11.199010
+5:42.34110
75.5p
73
Arvid Värmsjö
SK Bore
33:14.199360
+5:45.34460
75.4p
74
Jon Vegard Grut
Norway
33:18.199730
+5:49.34830
75.2p
75
Joergen Solberg
Norway
33:20.199950
+5:51.35050
75.2p
76
Alfred Nilsson
Filipstads SF
33:23.200280
+5:54.35380
75.1p
77
Sander Øwre Haugan
Norway
33:28.200730
+5:59.35830
74.9p
78
Emrik Nordgren
IFK Umeå
33:32.201170
+6:03.36270
74.8p
79
David Sjöberg
Gimo IF SK
33:33.201210
+6:04.36310
74.8p
80
Birk Blomqvist
Funäsdalens IF
33:40.201910
+6:11.37010
74.6p
81
Kristian E Skogvold
Norway
33:40.201990
+6:11.37090
74.5p
82
Adam Westman
Hudiksvalls IF
33:43.202200
+6:14.37300
74.5p
83
Edvard Nilsson
Filipstads SF
33:46.202530
+6:17.37630
74.4p
84
Joel Wessman
Vreta Skid o Mk
33:49.202820
+6:20.37920
74.3p
85
Christoph Wieland
Austria
33:51.203010
+6:22.38110
74.2p
86
Martin Mickels
Bålsta SK
33:53.203280
+6:24.38380
74.2p
87
Thomas Fällgren
Arvika IS
33:54.203320
+6:25.38420
74.1p
88
Axel Elmblad
Gnosjö FK
33:58.203730
+6:29.38830
74.0p
89
Rasmus Westerlund
Bergeforsens SK
34:11.205020
+6:42.40120
73.6p
90
Oskar Åslund
Östersunds SK
34:11.205040
+6:42.40140
73.6p
91
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
34:11.205090
+6:42.40190
73.6p
92
Isidor Wiksten Melander
Matfors SK
34:23.206230
+6:54.41330
73.3p
93
Oliver Angelsiöö
Storvreta IK
34:29.206800
+7:00.41900
73.1p
94
Anton Karlsson
Tanums IF
34:29.206890
+7:00.41990
73.1p
95
Linus Nilsson
IFK Umeå
34:31.207060
+7:02.42160
73.0p
96
Marko Havran
Slovakia
34:33.207280
+7:04.42380
73.0p
97
Erik Engel
Austria
34:36.207550
+7:07.42650
72.9p
98
Emanuel Vestberg
Stuguns SOK Gjurd
34:44.208300
+7:15.43400
72.7p
99
Adrian Lundberg
SK Bore
34:54.209300
+7:25.44400
72.4p
100
Alexander Thudeen
Sya SK
34:54.209320
+7:25.44420
72.4p
101
Karl Stark
Vaggeryds SOK
34:55.209420
+7:26.44520
72.4p
102
Love Kreij
IF Strategen
34:58.209780
+7:29.44880
72.3p
103
Petur Tryggvi Petursson
Island
35:13.211290
+7:44.46390
71.8p
104
Martin Skvarenina
Slovakia
35:18.211790
+7:49.46890
71.7p
105
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
35:22.212150
+7:53.47250
71.6p
106
Alexander Gidlund
Hägglunds Ski Team SK
35:23.212210
+7:54.47310
71.6p
107
Eric Westberg
SK Bore
35:24.212360
+7:55.47460
71.5p
108
Joergen Schjoelberg
Norway
35:27.212680
+7:58.47780
71.4p
109
Anton Mäkinen
Högbo GIF
35:31.213000
+8:02.48100
71.3p
110
Edwin Franzen
IFK Mora SK
35:35.213400
+8:06.48500
71.2p
111
Per Jutterström
IFK Mora SK
35:36.213580
+8:07.48680
71.2p
112
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
35:41.214050
+8:12.49150
71.1p
113
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
35:50.214910
+8:21.50010
70.8p
114
Radovan Danko
Slovakia
36:24.218370
+8:55.53470
69.9p
115
Elias Hortlund
Älvsby IF SK
36:25.218420
+8:56.53520
69.9p
116
Isac Morin
Utrikes SK
36:52.221150
+9:23.56250
69.1p
117
Markus Aichmaier
Austria
37:07.222650
+9:38.57750
68.8p
118
Nils Bergström
Domnarvets GOIF
37:34.225360
+10:05.60460
68.1p
119
Richard Engholm
Johannisbergs AIK
37:59.227890
+10:30.62990
67.4p
120
Gabriel Nordgren
IFK Umeå
38:04.228300
+10:35.63400
67.3p
121
Jacob Weel Rosbo
Danmark
38:09.228850
+10:40.63950
67.2p
122
Johannes Josefsson
Täby IS SK
38:31.231090
+11:02.66190
66.6p
123
Ludvig Axelsson
Hvetlanda SK
41:59.251890
+14:30.86990
61.9p
124
Lukas Magnerfelt
Falköpings AIK SK
43:55.263450
+16:26.98550
59.6p
-
Gabriel Söderqvist
Storvreta IK
23:59:58.8639700
-
Anton Björk
Orsa SK
23:59:58.8639700
-
Andrej Renda
Slovakia
23:59:58.8639700
-
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
23:59:58.8639700
-
Gustav Hedström
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
Benjamin Claesson
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
William Poromaa
Åsarna IK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)