Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
UVK-Rullen
2018-09-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
40km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Peter Eich
SG Oberammergau
1:51:18.667700
63.7p
2
Michael Hedström
Zinkgruvans IF
1:51:37.669600
+19.1800
63.5p
3
Ola Backlund
Orsa SK
1:52:36.675500
+1:18.7700
62.8p
4
Fabian Hemström
Björklinge
1:52:44.676300
+1:26.8500
62.7p
5
Joakim Edvinsson
Berg
1:53:17.679600
+1:59.11800
62.3p
6
Mats Midhamre
Nacka
1:53:33.681200
+2:15.13400
62.1p
7
Mats Nordstrand
Uppsala
1:55:18.691700
+4:00.23900
60.9p
8
Martin Larsson
Uppsala
1:55:52.695100
+4:34.27300
60.6p
9
Per Norin
Stockholm
1:56:03.696200
+4:45.28400
60.4p
10
Lars-Erik Hasler
Surahammars SOK
1:57:32.705100
+6:14.37300
59.5p
11
Jarmo Pokki
Lahtis
1:57:36.705500
+6:18.37700
59.5p
12
Peter Lillbacka
IFK Mora SK
1:59:33.717200
+8:15.49400
58.3p
13
Urban Thylin
Huddinge
1:59:59.719800
+8:41.52000
58.0p
14
Robin Gunnarsson
Umara SC
2:00:56.725500
+9:38.57700
57.4p
15
Tommy Lahdenperä
Åre Lsk
2:01:31.729000
+10:13.61200
57.1p
16
Marko Säävälä
Huddinge
2:03:54.743300
+12:36.75500
55.8p
17
Jon Tommy André Norberg
Sundborns GOIF
2:05:11.751000
+13:53.83200
55.1p
18
Anders Green
Tunafors SK
2:05:16.751500
+13:58.83700
55.0p
19
Nicklas Persson
Ljusdal
2:05:37.753600
+14:19.85800
54.8p
20
Aleksander Larsson
Stockholm
2:05:59.755800
+14:41.88000
54.6p
21
Krister Olsson
Valbo AIF
2:07:22.764100
+16:04.96300
53.9p
22
Mattias Karlsson
Enklaresport SK
2:07:26.764500
+16:08.96700
53.9p
23
Anton Nylund
Stockholm
2:08:26.770500
+17:08.102700
53.4p
24
Johan Hallnäs
Huddinge
2:08:30.770900
+17:12.103100
53.3p
25
Kari Vismanen
Åbo
2:08:59.773800
+17:41.106000
53.1p
26
Anders Daag
Täby
2:09:10.774900
+17:52.107100
53.0p
27
Stellan Österberg
Ufk
2:09:44.778300
+18:26.110500
52.7p
28
Stefan Westerbom
Tierp
2:11:03.786200
+19:45.118400
52.1p
29
Karl Prembäck
Stockholm
2:13:21.800000
+22:03.132200
51.0p
30
Niklas Van Der Schoot
Mälarö SOK
2:13:38.801700
+22:20.133900
50.9p
31
Andreas Knutson
Göteborg
2:14:15.805400
+22:57.137600
50.6p
32
Fredrik Sundin
Bromma-Vällingby SOK
2:14:16.805500
+22:58.137700
50.6p
33
Pelle Lindholm
Mälarö SOK
2:15:03.810200
+23:45.142400
50.2p
34
Johan Wanke
Sandviken
2:16:38.819700
+25:20.151900
49.5p
35
Tommy Rinaldo
Bälinge
2:17:05.822400
+25:47.154600
49.3p
36
Lars Westling
IF Strategen
2:20:06.840500
+28:48.172700
48.1p
37
Mattias Nordin
Uppsala
2:20:57.845600
+29:39.177800
47.7p
38
Niklas Karlsson
Stockholm
2:21:34.849300
+30:16.181500
47.5p
39
Peter Kaponen
Ufk
2:22:52.857100
+31:34.189300
47.0p
40
Lucas Enmarc
Uppsala
2:24:49.868800
+33:31.201000
46.2p
41
Mikael Wallén
Björklinge
2:25:33.873200
+34:15.205400
45.9p
42
Mika Ejenström
Värmdö
2:29:11.895000
+37:53.227200
44.6p
43
Ulrik Bonnevier
Lidingö
2:30:18.901700
+39:00.233900
44.2p
44
Lars Lundeborg
Turebergs IF SOK
2:31:11.907000
+39:53.239200
43.9p
45
Ulf Dunberg
Snö&tö Skidklubb
2:31:18.907700
+40:00.239900
43.9p
46
Adam Reger
Uppsala
2:33:01.918000
+41:43.250200
43.3p
47
Martin Strand
Finland
2:33:27.920600
+42:09.252800
43.2p
48
David Olsson
Österfärnebo IF
2:36:18.937700
+45:00.269900
42.3p
49
Johan Ewetz
Turebergs IF SOK
3:00:18.1081700
+1:09:00.413900
35.8p
50
Hans G Johansson
Storvreta IK
3:07:25.1124400
+1:16:07.456600
34.3p
-
Andreas Bylund
Gävle SK
23:59:58.8639700
-
Per Söderberg
Västerås
23:59:58.8639700
-
Tobias Strömstedt
Täby
23:59:58.8639700
-
Christian Vogelgsang
Södertälje
23:59:58.8639700
-
Daniel Olsson
Sundbyberg
23:59:59.8639800
-
Erik Haugen
Stockholm
23:59:59.8639800
-
Per Frennberg
Stockholm
23:59:59.8639800
-
Sami Siirola
Finland
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)