Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stora Fjälltopploppet
2018-04-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
31km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
1:17:56.467510
88.9p
2
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
1:20:17.481680
+2:21.14070
86.8p
3
Magnus Norøy
Frol IL
1:20:20.481980
+2:24.14370
86.7p
4
Felix Erlander
Hudiksvalls IF
1:21:12.487110
+3:16.19500
86.0p
5
Oskar Olsson
Funäsdalens IF
1:21:47.490690
+3:51.23080
85.5p
6
Håvard Kne Galaaen
Röros IL
1:22:25.494410
+4:29.26800
84.9p
7
Geir Kristian Hoås
Lånke IL
1:22:35.495400
+4:38.27790
84.8p
8
Vegard Sivertsgård
Ålen IL
1:22:59.497850
+5:03.30240
84.5p
9
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
1:23:29.500810
+5:33.33200
84.0p
10
Jesper Andreasen
Halsø IL
1:23:57.503610
+6:01.36000
83.7p
11
Leo Johansson
Skillingaryds FK
1:23:59.503890
+6:03.36280
83.6p
12
Emrik Nordgren
IFK Umeå
1:24:50.508900
+6:53.41290
82.9p
13
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
1:24:53.509220
+6:57.41610
82.9p
14
Erik Lieback
Ulricehamns IF
1:25:02.510110
+7:06.42500
82.8p
15
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
1:25:08.510730
+7:12.43120
82.7p
16
Axel Jutterström
IFK Mora SK
1:25:34.513390
+7:38.45780
82.3p
17
Adam Westman
Hudiksvalls IF
1:25:41.514010
+7:45.46400
82.3p
18
Alexander Karlsson
IFK Mora SK
1:26:11.517040
+8:15.49430
81.9p
19
Anton Elvseth
Lierne IL
1:26:18.517760
+8:22.50150
81.8p
20
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
1:26:35.519430
+8:39.51820
81.5p
21
Kristian Fodstad Karlsen
Strandbygda IL
1:27:07.522630
+9:11.55020
81.1p
22
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
1:27:26.524590
+9:30.56980
80.9p
23
Emil Talsi
Åsarna IK
1:28:00.527990
+10:04.60380
80.4p
24
Adam Persson
IF Hallby SOK
1:28:02.528110
+10:06.60500
80.4p
25
Martin Øyen Tøraasen
Team Toyota Slettum Bil
1:28:02.528180
+10:06.60570
80.4p
26
Sigurd Leren
Tolga IL
1:28:09.528850
+10:13.61240
80.3p
27
Johan Herbert
IFK Mora SK
1:28:13.529210
+10:17.61600
80.3p
28
Jonas Granlund
Hudiksvalls IF
1:28:39.531890
+10:43.64280
80.0p
29
Tobias Lindman
Stockviks SF
1:28:51.533010
+10:55.65400
79.8p
30
Martin Julian Buvarp
Byåsen IL
1:30:19.541840
+12:23.74230
78.7p
31
Vegard Stjern
Hommelvik IL
1:30:52.545170
+12:56.77560
78.3p
32
Jørn Troøyen
Byåsen IL
1:32:30.554950
+14:34.87340
77.2p
33
Ola N Aas
Röros IL
1:33:10.558960
+15:14.91350
76.7p
34
Samuel Höjlind
IFK Mora SK
1:34:59.569890
+17:03.102280
75.5p
35
Hampus Millestu
Utrikes SK
1:36:33.579270
+18:37.111660
74.4p
36
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
1:37:39.585800
+19:42.118190
73.7p
37
Emil Rudh
Tullus Sg
1:38:54.593340
+20:58.125730
72.9p
38
Fredrik Brørs
Beitstad IL
1:39:42.598130
+21:46.130520
72.4p
39
Bjørnar Holm
Tørn IL
1:39:44.598380
+21:48.130770
72.4p
40
Elis Berg
Sunne SLF
1:39:49.598880
+21:53.131270
72.4p
41
Ole Jacob Forsmo
Halsø IL
1:41:03.606240
+23:07.138630
71.6p
42
Arvid Vänn
Stockviks SF
1:41:08.606710
+23:12.139100
71.6p
43
Zackarias Björn
Rembo IK
1:42:38.615780
+24:42.148170
70.7p
44
Hans Kristian Holmbro
Søndre Høland Idretts og Ungdomslag
1:44:04.624320
+26:08.156710
69.8p
45
Albin Persson
Tranemo IF
1:44:08.624740
+26:12.157130
69.8p
46
Edvin Nordström
Brottby SK
1:47:18.643740
+29:22.176130
68.0p
47
Edward Rodge
Storbritannien
1:47:21.644040
+29:25.176430
68.0p
48
Richard Engholm
Johannisbergs AIK
1:50:48.664710
+32:52.197100
66.2p