Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA Cup Riksfinal Distans
2018-03-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 13
3.3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Alva Nilsson
Medelpad
10:07.60600
2
Sofia Pedersen
Jämtland Härjedalen
10:08.60700
+1
3
Mira Göransson
Västergötland
10:15.61400
+8.700
4
Ida Bergfors
Medelpad
10:28.62700
+21.2000
5
Emelie Olsson
Bohuslän Dal
10:31.63000
+24.2300
6
Linnea Björkman
Dalarna
10:37.63600
+30.2900
7
Elsa Malmgren
Jämtland Härjedalen
10:40.63900
+33.3200
7
Maja Axelsson
Göteborg
10:40.63900
+33.3200
7
Nora Wallenius
Västerbotten
10:40.63900
+33.3200
10
Evelina Eriksson
Värmland
10:46.64500
+39.3800
10
Elsa Brandt
Dalarna
10:46.64500
+39.3800
12
Sofie Ettling
Östergötland
10:49.64800
+42.4100
13
Ebba Hennings
Jämtland Härjedalen
10:50.64900
+43.4200
14
Vera Vennberg
Norrbotten
10:53.65200
+46.4500
15
Lizzie Sonnefelt
Jämtland Härjedalen
10:54.65300
+47.4600
16
Moa Birkebaek
Dalarna
10:55.65400
+48.4700
17
Elsa Palmberg
Gästrikland
11:02.66100
+55.5400
18
Astrid Karlstedt
Jämtland Härjedalen
11:05.66400
+58.5700
19
Hedda Schulz
Norrbotten
11:06.66500
+59.5800
20
Nelly Mårtensson
Örebro Län
11:08.66700
+1:01.6000
20
Ida Erntsson
Östergötland
11:08.66700
+1:01.6000
22
Alva Thudeen
Östergötland
11:09.66800
+1:02.6100
23
Hanna Östberg
Dalarna
11:10.66900
+1:03.6200
24
Julia Byvall
Medelpad
11:12.67100
+1:05.6400
25
Felicia Westin
Norrbotten
11:14.67300
+1:07.6600
25
Ida Bervenstål
Värmland
11:14.67300
+1:07.6600
27
Louise Wallin
Dalarna
11:17.67600
+1:10.6900
28
Ebba Johansson
Skåne
11:18.67700
+1:11.7000
29
Nelly Söderström
Dalarna
11:19.67800
+1:12.7100
30
Tea Nilsson
Västerbotten
11:20.67900
+1:13.7200
31
Emma Antonsen
Norrbotten
11:23.68200
+1:16.7500
32
Emelie Melin
Uppland
11:24.68300
+1:17.7600
33
Ronja Nilsson
Ångermanland
11:27.68600
+1:20.7900
33
Lisa Lantz
Östergötland
11:27.68600
+1:20.7900
35
Ida Karlsson
Östergötland
11:30.68900
+1:23.8200
36
Ellen Norenius
Ångermanland
11:32.69100
+1:25.8400
36
Vilja Åkerlund
Västerbotten
11:32.69100
+1:25.8400
36
Emma Strand
Medelpad
11:32.69100
+1:25.8400
39
Lovisa Isaksson
Norrbotten
11:33.69200
+1:26.8500
39
Amanda Abrahamsson
Västergötland
11:33.69200
+1:26.8500
39
Anna Backlund
Gästrikland
11:33.69200
+1:26.8500
42
Philippa Sjöström Lönnback
Västerbotten
11:34.69300
+1:27.8600
43
Agnes Hertz
Småland
11:35.69400
+1:28.8700
44
Filippa Hägglund
Ångermanland
11:37.69600
+1:30.8900
45
Ines Lignell
Medelpad
11:38.69700
+1:31.9000
45
Ella Larsson
Norrbotten
11:38.69700
+1:31.9000
47
Julia Björn
Värmland
11:40.69900
+1:33.9200
48
Filippa Bernsten
Jämtland Härjedalen
11:41.70000
+1:34.9300
49
Frida Melin
Uppland
11:50.70900
+1:43.10200
50
Ellen Berglund
Västerbotten
11:52.71100
+1:45.10400
51
Hanna Stenmark
Jämtland Härjedalen
11:53.71200
+1:46.10500
52
Isabell Åberg
Norrbotten
11:54.71300
+1:47.10600
53
Moa Blomgren
Jämtland Härjedalen
11:59.71800
+1:52.11100
53
Lisa Östensson
Västergötland
11:59.71800
+1:52.11100
55
Klara Eriksson
Gästrikland
12:02.72100
+1:55.11400
56
Ebba Marklund
Norrbotten
12:07.72600
+2:00.11900
57
Liv Persson
Ångermanland
12:09.72800
+2:02.12100
58
Tilde Magnusson
Västerbotten
12:11.73000
+2:04.12300
59
Stina Ylipää
Stockholm
12:14.73300
+2:07.12600
60
Ida Körle
Göteborg
12:15.73400
+2:08.12700
61
Ida Gotting
Västergötland
12:17.73600
+2:10.12900
62
Emilia Belden
Hälsingland
12:24.74300
+2:17.13600
62
Thea Eriksson
Värmland
12:24.74300
+2:17.13600
62
Tuva Åhlen
Uppland
12:24.74300
+2:17.13600
65
Moa Flodin
Medelpad
12:32.75100
+2:25.14400
66
Matilda Lekberg
Göteborg
12:33.75200
+2:26.14500
67
Emilia Hörnström
Norrbotten
12:37.75600
+2:30.14900
68
Ida Georgsson
Småland
12:38.75700
+2:31.15000
69
Agnes Jansson Gripemo
Uppland
12:39.75800
+2:32.15100
69
Alva Engström
Norrbotten
12:39.75800
+2:32.15100
71
Anna Granås
Hälsingland
12:44.76300
+2:37.15600
72
Anna Karlsson
Värmland
12:48.76700
+2:41.16000
73
Elvira Björnberg
Västmanland
12:50.76900
+2:43.16200
74
Majken Nilsson
Hälsingland
12:54.77300
+2:47.16600
75
Elsa Bergqvist
Ångermanland
12:56.77500
+2:49.16800
76
Hedvig Lindqvist
Uppland
13:05.78400
+2:58.17700
77
Emeli Behr
Örebro Län
13:10.78900
+3:03.18200
78
Kristina Lindmark
Norrbotten
13:16.79500
+3:09.18800
79
Elin Sjöberg
Göteborg
13:36.81500
+3:29.20800
80
Nora Boström
Gästrikland
13:39.81800
+3:32.21100
81
Lova Möller
Göteborg
13:50.82900
+3:43.22200
81
Telina Tiare
Småland
13:50.82900
+3:43.22200
81
Karolina Pölder
Västmanland
13:50.82900
+3:43.22200
84
Alva Perbo
Ångermanland
13:55.83400
+3:48.22700
85
Rebecca Norling
Göteborg
14:25.86400
+4:18.25700
86
Cornelia Lingblom
Västmanland
14:34.87300
+4:27.26600
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)